27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

istanbul anaokulları

6 sene önce admin tarafından yazıldı, 799 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

istanbul anaokulları ile ilgili sizlere detaylı bilgi ve dökümanlar sunmak amacıyla istanbul anaokulları web adreslerini sizler için tek tek dolaşarak misyonları vizyonları eğitim anlayışları gerektiği yerde kadroları iletişim bilgileri adres bilgileri etkinlik rehberleri faaliyet çalışmalarını aktarmaya çalıştık.

istanbul anaokulları
SİHİRLİ ORMAN ANAOKULU
YETKİLİ Sezen Biçer – 0542 789 32 61
ADRES Kirazlı Mah. Işık Sok. No: 3/1 Güneşli – Bağcılar – İstanbul
TELEFON 0212 655 52 22

Sihirli Orman Güneşli
WEB www.sihirliormananaokulu.k12.tr/gunesli/
AÇIKLAMA
Sihirli Orman Anaokulları Güneşli Şubesi, 2-5 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim hizmeti sunan, T.C Milli Eğitim Bakanlığı’ na bağlı, özel bir eğitim kurumudur.

Atatürk ilke ve inkilaplarına sonuna kadar bağlı eğitim anlayışıyla, çocuklarımıza önce sevgi vererek, doğaya dost, mutlu bireyler yetiştirmek felsefesiyle yola çıkmıştır.

Sihirli Orman Anaokulu Güneşli / Bağcılar Şubesi, çocuklarımızın sesine her zaman kulak veren, onların duygularını ve ne hissettiklerini anlamaya çalışan, etkin dinleme ve ben mesajı yöntemleriyle çocukla herzaman doğru iletişim kurabilen, profesyonel eğitim anlayışımızla her çocuğu ayrı bir birey olarak değerlendirip, hiçbir durum karşısında kıyaslama yapmadan her çocuğu olduğu gibi kabullenen, yenilikçi, çağdaş, aktif öğrenme modelini uygulayan özel anaokulu dur.

Sihirli Orman Anaokulu’ nda yaratıcılık esastır. Gelişim alanlarına göre amaç ve kazanımlar gruplandırılarak çok yönlü gelişim sağlanmaktadır.

Okul öncesi eğitimini, danışmanlık hizmeti ile birleştirerek alanında uzman, Psikolog Dilek KIRCAOĞLU’ nun eğitim sistemi anlayışı ile ” ÇOCUKLA BİRLİKTE BÜYÜMEK ” felsefesini benimsemiş, yaparak – yaşayarak öğrenme modelini uygulayan çağdaş bir eğitim kurumudur.

Sihirli Orman Anaokulları

SİHİRLİ ORMAN ANAOKULLARI GÜNEŞLİ / BAĞCILAR

Sihirli Orman Anaokulları Güneşli – Bağcılar Şubesi, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’ nın anaokulları, anaokulu ve kreşler için hazırladığı mevzuata uygun olarak 2–5 yaş arası çocuklara eğitim sunan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel eğitim kurumu olarak kurulmuştur.

Bağcılar Kirazlıda 2. Şube olarak kurulan Sihirli Orman Anaokulları “yaparak, yaşayarak öğrenme” modelini benimsemiş, ATATÜRK ilkelerine sonuna kadar bağlı eğitim anlayışıyla, çocuklarımıza önce sevgiyi vererek, doğaya dost, mutlu çocuklar yetiştirmek felsefesiyle yola çıkmıştır.

Sihirli Orman Anaokulları GÜNEŞLİ olarak sizlere, çocuklarınızın hayatındaki bu en önemli yılları, mutlu,huzurlu bir şekilde geçirmelerini sağlamak, eğitim ve öğretimi keyifle yaşayacakları bir şube olarak hazırlamış bulunmaktayız.

Sihirli Orman Anaokulu Bağcılar Kirazlı bölgesinde , çocuklarımızın sesine her zaman kulak veren, onların duygularını ve ne hissettiklerini anlamaya çalışan, etkin dinleme ve ben mesajı yöntemleriyle çocukla her zaman doğru iletişim kurabilen, profesyonel eğitim anlayışımızla, her çocuğu ayrı bir birey olarak değerlendirip, hiç bir durum karşısında kıyaslama yapmadan her çocuğu olduğu gibi kabullenen, yenilikçi, çağdaş, Yaşayarak Öğrenme eğitim felsefesini benimsemiş, aktif öğrenme modelini uygulayan bir kurumdur.

Sihirli Orman Anaokulları Güneşli , Okul aile işbirliğine verdiği önemle okul öncesi eğitimini, danışmanlık hizmeti ile bütünleştirerek farklı bir yaklaşım sunmaktadır. Sihirli Orman Anaokulları, eğitim anlayışı, uzman kadrosu, çocukların hayata ve yaşama hazırlanması için evinden sonraki ilk yerdir.

Sihirli Orman Anaokulları Güneşli olarak, eğitimdeki yolumuz, ezberlemeyi ortadan kaldırarak , bilgiyi sürekli tekrarlayan birey yerine, nasıl öğrenileceğini ve düşünmeyi bilen aktif bireyler yetiştirmektir.

Sihirli Orman Anaokulları Güneşli , günümüz teknolojisini çok yakından takip etmekte, bu anlamda eğitim ve öğretim için geçerli tüm teknolojik imkânları kullanmaktadır. Çağımızın en son teknolojilerinden biri olan SANAL TUR u hayata geçirmiş, Sihirli Orman Anaokuluna gelmeden, 360 derece, sanki okulun içindeymiş gibi gezebilme imkânı sağlamış, böylece çalışan anne ve babaları da düşünmüş, zamanlarını en iyi şekilde kullanmalarına yardımcı olmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarının kullandığı k12.tr web sayfası uzantısını da alarak yenilenen web sayfasını hayata geçirmiş ve bu anlamda da ana okullar, anaokulları, anaokul ve anaokulu arasında ilkler arasına girmiştir.

Sihirli Orman Anaokulu Güneşli Bağcılar – Kirazlı olarak, 300 m2 doğal çim bahçemizde her türlü parti, doğum günü, kutlama, özel gün ve organizasyonlar tarafımızdan sizler için düzenlenmektedir. Sizin için unutulmaz olan o günü sizler için en özel anlara dönüştürüyoruz

“Toprak ve ağacın yeşil ile buluştuğu mis gibi kokan çiçekler ve meyve ağaçlarımızın arasında, sevgi dolu bir ortam sizin için esas ise “ SİHİRLİ ORMAN ANAOKULLARI ” olarak hizmetinizdeyiz.

SİHİRLİ ORMAN ANAOKULU ÇEKMEKÖY / ÜMRANİYE
SİHİRLİ ORMAN ANAOKULLARI GÜNEŞLİ / BAĞCILAR/ KİRAZLI
SİHİRLİ ORMAN ANAOKULU ADATEPE / MALTEPE

Hakkımızda

SİHİRLİ ORMAN ANAOKULLARI GÜNEŞLİ – BAĞCILAR
Sihirli Orman Anaokulu Çekmeköy Merkez Anaokulu ‘ muz 2008 yılının temmuz ayında faaliyete geçmiştir. 2010 yılında yeniden yapılanma ve kurumsallaşma yolunda önemli bir adım atarak, yeni eğitim – öğretim döneminde faaliyetine kendini geliştirerek devam etmektedir. Sihirli orman Anaokulu Bağcılar Güneşli Şubesi Mayıs 2012 yılında Eğitim – Öğretim hayatına başlamıştır.
Sihirli Orman Anaokulu Bağcılar Güneşli Şubemiz ‘ in mimari projesi, okul öncesi eğitim kurumuna uygun olarak hazırlanmıştır. Bahçemiz, ferah ve aydınlık sınıflarımızla çocuklarımız için en uygun eğitim ortamı hazırlanmıştır. Farklı materyallerle zenginleştirilmiş oyun köşeleriyle, çocuklarımızın akademik ve sosyal gelişimini destekleyen oyun odalarının yanında, harekete dayalı etkinliklerin yapıldığı çok amaçlı salonlarımız oluşturulmuştur. Otoparkımızdan başlayarak, oyun bahçemiz ve binamızda her noktayı çocuklarımızın güvenliği düşünülerek tasarlanmıştır.
Sihirli Orman Anaokulu Güneşli Şubemiz çocuk güvenliğine verdiği önemle çocukların yaşam alanlarını çocuk güvenliğine uygun hale getirilmiştir. Sihirli Orman Anaokullarında çocuk her şeyden önce gelmektedir. Çocuklarımızı sadece velilerine veya bize önceden bildirilen kişilere teslim etmekteyiz. Oyun odalarımızda tüm oyuncaklarımız, mobilyalarımız, zemin kaplamaları, kapıları kısacası her şeyi miniklerimizin güvenle oynayabilmeleri için düzenlenmiştir. Ayrıca okulumuzda gün boyunca bizimle birlikte olan bir güvenliğimiz ve ECUDA alarm sistemimiz mevcuttur.
Velilerimize eğitim yılı başlangıcında çeşitli seçeneklerin bulunduğu bir sağlık hizmeti formu sunulur. Öğrencilerimizin sağlık sorunları olduğunda yapılan tercihler doğrultusunda hareket edilir. Çocukların biraz ateşli veya keyifsiz olmaları durumunda evde kalıp dinlenmeleri hem kendi yaşantıları açısından hem de arkadaşlarına bulaştırmamaları açısından önemlidir. Hastalık tedavisinde nekahet döneminin önemi büyüktür. Hasta çocuklar diğer çocukların sağlığını tehdit ettiğinde okula alınmazlar. İlaç kullanması gereken çocuklarımızın ilaçlarının üzerine isimleri, kullanma saatleri ve miktarları yazılır ve öğretmenlerimiz tarafından ilaç izleme formuna işlenir.
Sihirli Orman Bağcılar Anaokulu ‘nda, henüz tuvalet eğitimi kazanmamış çocuklara yaş ve gelişim düzeylerine göre rehberlik servisimizin belirlediği dönemde tuvalet eğitimi verilmeye başlanır. Bu çocuklarımızla gün içinde temizlikleriyle ilgili alanında eğitim almış ve deneyimli eğitmenlerimiz yardımcı olmaktadırlar. Okul-aile işbirliği ile tuvalet eğitimi kazandırılması desteklenmektedir.
Öğrencilerimize her gün, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşan üç ana, üç ara öğün verilmektedir. Menü, dengeli beslenmeyi gözeterek, diyetisyen eşliğinde titizlikle hazırlanmaktadır. Malzemelerimizi güven duyduğumuz markalardan seçiyor, alışverişlerimizi haftalık ve günlük olarak yapmaktayız. Tıpkı annelerimizin yemekleri gibi kendi mutfağımızda günlük pişirmekteyiz.
Sihirli Orman Bağcılar Anaokulları ‘ nda, özel gün ve kutlamalarda aramızda görmekten her zaman mutlu olacağımız ailelerimizle kaynaşmakta ve hoş zamanları beraber paylaşmaktayız. Temiz havanın çocuk sağlığına olumlu etkilerini göz önünde bulundurarak yağışlı havalar dışında her mevsimde bahçemizi kullanmaktayız. Bu zaman dilimini sağlıklı geçirmeleri için de gerekli tedbir ve özen tarafımızdan gösterilmektedir.
“SİHİRLİ ORMAN ANAOKULLARI , her gün çocuklarınızın hayatında mutlu bir öykünün yeni bir sayfasını oluşturur.”
Sihirli Orman Anaokulu Çekmeköy
Sihirli Orman Anaokulu Bağcılar
Sihirli Orman Anaokulu Maltepe

 

Eğitim Anlayışımız

TÜRKÇE ANADİL ETKİNLİKLERİ

ANADİLDE KONU ANLATIM TÜRKÇE ETKİNLİKLERİ

Yıllık plan doğrultusunda belirlenen konular çerçevesinde, aktif öğrenme metotlarıyla,çocuklarımıza değişik çalışmalar yaptırılmaktadır.

YARATICI DÜŞÜNME ETKİNLİKLERİ

Çocuklarımızda yaratıcı düşünmeyi teşvik etmek amacıyla değişik aktiviteler yapmaları sağlanmaktadır.

PROBLEM ÇÖZME BECERİLERİ

Problem durumlarında çocuklarımızın çözüm yolları bulabilmeleri için değişik aktiviteler düzenlenmektedir, problem çözme becerisinin akademik bilgi kadar öneminin farkında olan Sihirli Orman Anaokulları değişik problem durumlarında çocuklarımızın çözüm yolları bulabilmeleri için değişik aktiviteler yapılmaktadır.

KONU ANLATIM VE TÜRKÇE ETKİNLİKLERİ

DEĞER EĞİTİMİ

Çocuklarımızın sağlıklı bireyler olabilmeleri için evrensel değerlere sahip olmaları gerektiği bilinciyle, doğruluğun önemi, insan sevgisinin önemi vb. değişik konularda çalışmalar yapılmaktadır.

SPORTİF ETKİNLİKLER

Çocuklarımız güne sabah sporu ile başlamaktadır. Çocuklarımızın bedensel gelişimlerini destekleyerek sosyalleşmelerini sağlayıp yeteneklerini ortaya çıkartmak,kas gelişimlerine destek olmak , değişik spor branşlarını sevdirmek, spor branşlarına olan ilgilerini arttırmak amacımızdır.
Çocuklarımızın spora olan ilgileri, yaptığımız değişik spor dallarıyla her gün artmaktadır. Güne zinde ve daha sağlıklı başlamaları için spor aktivitelerimiz okulumuzda her gün tekrarlanmaktadır.

MÜZİK VE RİTİM

Çocuklarımızın en ilgi duyduğu alanlardan olan müzik ve ritim çalışmaları, milli eğitim konularına göre genişletilerek uygulanmaktadır.
Müzik ve ritim derslerinde amacımız, onların müziğe olan ilgilerini arttırmaktadır.
Müzik hayatımızın her döneminde vardır ve onu en iyi şekilde kullanmalarını sağlamak bizim görevimizdir.
Müzik ve ritim derslerinde, ritim tutma, şarkılar öğrenme ve söyleme, farklı sesleri birbirinden ayırt etme, ritim ve müzik aletleri ile tanışma, dans gibi birçok farklı becerileri öğrenmektedirler.

OYUN ETKİNLİKLERİ

Okul öncesindeki çocuklarımızın eğitim alırken oyun saatlerinde de çok eğlenmektedirler, Oyun etkinlik zamanlarında çocuklarımız birbiriyle paylaşmayı, beraber oynamayı, birbirlerine saygı duymayı öğrenirler. Çocuklarımız eğitim programlarına göre ilgi köşelerinde çeşitli oyunlar oynarlar ve bunun yanında 300 m2 bahçemizde bahçe oyuncakları, grup oyunları, bireysel oyunlarla çocuklarımızın bireysel gelişimleri desteklenmektedir.

DOĞA KULÜBÜ

Sihirli Orman Anaokulları Bağcılar, konum itibariyle bahçeli okullar olarak düzenlenmektedir. Bunun çok güzel bir avantaj olduğunu düşündüğümüz için, çocuklarımızla beraber doğadan topladığımız malzemelerle konularımıza göre farklı çalışmalar yapmaktayız. Çocuklarımızın doğa ile iç içe olmalarını sağlayarak, temiz hava ile vakit geçirmelerini ve çevre bilincinin oluşmasını sağlıyoruz.

FEN MATEMATİK KULÜBÜ

Fen matematik kulübümüzde, çocuklarımızın sayısal zeka ve mantık yönlerini geliştirici, çeşitli deneysel aktivite ve çalışmalar yapılmaktadır.Mental matematik ve Akıl Oyunları ile çocuklarımızın gelişim süreçleri desteklenmektedir.
Sihirli Orman Anaokulu Bağcılar Güneşli
Okulumuz

GÜVENLİK STANDARTLARIMIZ:

Sihirli Orman Anaokulu Bağcılar çocuk güvenliğine uygun hale getirilmiştir.

SAĞLIK STANDARTLARIMIZ:

Sihirli Orman Anaokulları Bağcılar Güneşli , her ayın ilk haftası gerçekleştirilen rutin sağlık taramaları yapılmaktadır. Ayrıca yılda bir periyodik olarak diş ve göz kontrolünden geçmektedirler.

Sihirli Orman Anaokulu Bağcılar acil durumlar ve ilkyardım uygulamaları için ilkyardım dolabımız bulunmaktadır. Öğretmen ve gerekli personeller ilkyardım eğitimi almış durumdadır.

BESLENME VE TEMİZLİK STANDARTLARIMIZ:

Sihirli Orman Anaokulları Güneşli Kirazlı, temizliğinde çocuklara zarar vermeyen kimyasal içermeyen temizlik maddeleri kullanmaya özen göstermektedir. Temizliğimiz kendi bünyemizde çalışan temizlik personellerimiz tarafından hergün yapılmaktadır. Beslenme için alınan tüm gıdalar büyük market zincirlerinden yapılmaktadır. Markasız yiyecekler asla kullanılmamaktadır.

FİZİKSEL ŞARTLAR:

Sihirli Orman Anaokulu Bağcılar, mimari projeleri, Milli Eğitim Bakanlığı standartlarında olup, deprem, yangın ve olası tüm tehlike durumlarına karşı uygun hale getirilmiştir. Okulumuz için bayındırlıktan alınan deprem raporlarımız mevcuttur. Yangın merdivenleri uygun alanlara
yerleştirilmiş durumdadır. Her bölümde acil çıkış yön levhaları ve yangın merdivenlerinin kapıları panik barlar ile güvenli konuma getirilmiştir. 200 m2 çim alan bahçemiz, tamamen çocuk güvenliğine uygun hale getirilmiştir.

OKULLARIMIZDAKİ STANDARTLARIMIZ:

Okullarımızda Bayındırlık İl Müdürlüğünden alınmış, onaylı depreme dayanıklılık raporu bulunmaktadır. Okullarımızda yangın tahliye merdivenleri, yangın söndürme tüpleri, yangın alarm sistemi ,bulunmaktadır. ECUDA güvenlik tarafından 24 saat izlenmektedir. Okul kapılarımızın giriş ve çıkışları kontrol altındadır. Okulumuz mutfak ve temizlik standart oalrak İl Sağlık Müdürlükleri tarafından kontrol edilmektedir.

Sonraki Yazı
Şuan da zaten son yazıdasınız!
Benzer Yazılar
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Anaokulumuz Yeni eğitim öğretim dönemine kurban bayramı için verilen aradan sonra 19 Eylül 2016 günü pazartesi günü başlayacaktır. Kayıtlarımız devam etmektedir. Sınıflarımızın kontenjanları dolmak üzeredir acele edin....
YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. ADAPLAR SİYER ARAPÇA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZME AT BİNME SOSYAL ETKİNLİKLER FAALİYETLER...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com