27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

2013 KPSS Tercih kılavuzu osym.gov.tr resmi sayfası

7 sene önce admin tarafından yazıldı, 12.770 kez görüntülendi ve hakkında 1 yorum yapıldı.

2013 KPSS Tercih kılavuzu osym.gov.tr resmi sayfası

2013 KPSS Tercih kılavuzu osym.gov.tr resmi sayfası

KPSS 2013/1 Tercih kılavuzu osym.gov.tr tarafından yayınlanmıştır. 2013 KPSS tercih kılavuzu ve detayları için tıklayın

2013 KPSS/1 Tercih kılavuzu osym.gov.tr tarafından yayınlanmıştır.  KPSS tercih işlemleri son hızla devam ediyor. KPSS tercihlerinizi son güne kalmadan yapılmasını uzmanlar şiddetle öneriyor. 2013 KPSS tercihleri son güne kaldığında aşırı yüklenmeden dolayı OSYM sitesi sorun çıkartabileceği düşüncesi ile son güne kpss tercihleri kalmasın açıklamarı geliyor.

KPSS Tercih işlemleri bugün itibari ile başladı. 2013 KPSS tercih kılavuzu ile memur adayları tercih işlemlerini yavaş yavaş başladılar. KPSS tercih işlemleri ise 3 Temmuz 2013 gününe kadar sürecek.  KPSS kadroları daha önceden belirlenmişti. KPSS tercih işlemleri için kpss tercih kılavuzu osym.gov.tr adresinden yayınlanmıştı. KPSS tercih işlemlerinizi lütfen son güne bırakmayın açıklamaları tek tek eğitimcilerden uyarı olarak gelmektedir. Haber3.com olarak kpss tercih kılavuzunu indirip son gün gelmeden tercihlerinizi tamamlamanızı öneriyoruz.

KPSS tercih işlemlerine az bir zaman kaldı. 2013 KPSS tercih işlemleri bittikten sonra heyecanla kpss yerleştirme sonuçları ‘nın açıklanması beklenecek. KPSS tercih sonuçları 1 ay içiinde açıklanacağı düşünülüyor.

2013 KPSS tercih işlemleri 3 temmuz 2013 günü sona erecektir. KPSS tercihleri için elinizi çabuk tutmalısınız. KPSS tercih işlemlerini için herkes osym sitesini kullandığı için OSYM sitesi bazen açılamamaktadır. KPSS tercih işlemleri osym sitesini zorlamaktadır.

Kpss tercih günlerinin bitmesine az bir zaman kaldı.

2013 KPSS/1 tercihleri için osym ‘nin resmi açıklaması şöyledir;

Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzu

KPSS TERCİHLERİNDE DEĞİŞİKLİK DUYURUSU İÇİN TIKLAYIN

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuz ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır.

Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

Adaylar tercihlerini 24 Haziran-3 Temmuz 2013 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır.

KPSS-2013/1 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yazılı açıklamasında, kamu görevlerine İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelik hükümleri çerçevesinde, kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığına bildirilen kadro ve pozisyonların ilgili mevzuatlar çerçevesinde incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderildiğini belirtti.

Çelik, “2013 yılı KPSS yerleştirme takvimine göre 24 Haziran-3 Temmuz 2013 tarihleri arasında tercihlerin alınacağı 2013/1 yerleştirmelerinde, 247 kamu kurum ve kuruluşunca toplam 18 bin 846 kadro ve pozisyon için yerleştirme talebinde bulunulmuştur” açıklamasını yaptı.

Talep edilen toplam kadro ve pozisyonların yaklaşık yüzde 11′inin ortaöğretim düzeyinde olduğunu ifade eden Çelik, yüzde 33′ünün ön lisans, yüzde 56′sının da lisans düzeyinde olduğunu bildirdi.
Bu kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarına göre dağılımı şu şekilde:

-190 sayılı KHK’ya tabi kurumlar (üniversiteler hariç) 13 bin 211
-Üniversiteler 3 bin 441
-Mahalli İdareler bin 19
-Kamu İktisadi Teşebbüsleri bin 159
-Diğer (MGK Genel Sekreterliği) 16
Hizmet sınıfının dağılımı:
-Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı 5 bin 761
-Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 8 bin 819
-Teknik Hizmetler Sınıfı 2 bin 502
-Avukatlık Hizmetleri Sınıfı 292
-Yardımcı Hizmetler Sınıfı 310
-Öğretim Hizmetleri Sınıfı 3

KİT pozisyonlarının öğrenim durumlarına göre dağılımı:

-Ortaöğretim 117
-Ön lisans 249
-Lisans 793

ÜCRETSİZ KPSS TECİHİ

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/1Tercih Kılavuzu yayınlandı. Ülke genelinde sınava giren 18 bin 846 kişi, 24 Haziran-3 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini yapabilecek. Torbalı’da hizmet veren ve başarısıyla adından söz ettiren Teorem Akademi de tercih konusunda ücretsiz yardım veriliyor.

Tercih yapacak öğrencilere yardımcı olduklarını söyleyen Halkla İlişkiler Danışmanı Ayşe Bada, tercih sırasının atamalarda belirleyici rol oynadığını ve uzman kişilerden destek alınması gerektiğini kaydetti. Kendi öğrencileri olsun veya olmasın her türlü desteği verdiklerini kaydeden Bada, bu yardımlar karşılığında herhangi bir ücret almadıklarının altını çizdi.

Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan KPSS’de Lisans ve Ortaöğretim/Önlisans birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSS P 94, ön lisans mezunları için KPSS P 93 ve lisans mezunları için KPSS P3 puanı kullanılacak. Adaylar tercihlerini 24 Haziran-3 Temmuz 2013 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak ve tercih süresi de uzatılmayacak.

KPSS DUASI YAPILDI

Kütahya’da bir dershaneye giden öğretmen adayları, yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) başarılı olup atanabilmek için topluca dua etti.

İki yıldır KPSS kursları ile hizmet veren İhtiyaç Akademi Kütahya Şubesi, öğrencilerinin talebi üzerine “KPSS için topluca dua” etkinliği düzenledi. 6-7 Temmuz’da yapılacak KPSS ve bu yıl ilk defa 14 Temmuz’a yapılacak olan KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı’nda başarılı olmak için dershanede topluca dua edildi. Dershaneye davet edilen din görevlilerince Kur’an-ı Kerim okundu. Din görevlisi Aziz Ataseven daha sonra öğretmen adayları için, ”Allah’ım bir yıldan beri bir hedef ve amaç için çalışan bu kardeşlerimizin imtihanda başarılı olmalarını nasip eyle. İmtihan olacak bu kardeşlerimize kolaylıklar ver. Kardeşlerimize atanınca memleketimize faydalı işler yapmalarını nasip eyle” şeklinde dua etti.

Dershane tarafından hazırlanan ”Allah’ım. Algıda seçiciliğimizi yüksek seviyede tut, güdülenmişliğimizi artır. Ön bilgilerimizi olumlu transfer etmemizi sağla. Atanmamızı nasip eyle” şeklindeki KPSS duası ise dershanenin tarih öğretmeni Mustafa Yavuz tarafından okundu. Öğretmen adayları, yapılan her iki duaya da “Amin” diyerek eşlik etti.

Dershane öğrencilerinden Süyehla Karakaya ve Mehmet Bayam, yaklaşık 1 yıl sınava hazırlandıklarını, girecekleri sınavdan başarılı olup öğretmen olarak atanmayı istediklerini belirttiler. Öğretmen adayları, etkinliği hazırlayan dershane idaresine teşekkür ettiler.

Dua etkinliği sonrasında açıklamada bulunan Dershane Müdürü Salih Özden, tüm kursiyerlere başarılar dileyerek, yapılan duaların kabul olması temennisinde bulundu.

Etkinlik, dağıtılan mevlit şekeriyle son buldu.

kaynak : haber.com

Benzer Yazılar
Yaz okulu kayıtlarımız başlamıştır.
İstanbuldaki Beylikdüzü Özel Nurtopu Anaokulu 2018 yılı yaz okulu kayıtlarımız başlamıştır. Yaz okulu etkinliklerimiz hususunda www.nurtopuanaokulu.com adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz....
     2016 - 2017 yılı Yen'i eğitim öğretim döneminde tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Rabbim tüm öğrenci ve velilerimizin yardımcısı olsun, hepsini ülkesine, vatanına, milletine, anne ve babasına hayırlı evlat eylesin.       2016-2017 eğitim...
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Yorumlar ( 1 )
  1. uçak bileti dedi ki:

    Biraz Geç Kaldım ama teşekkürler Herşey iÇİN


Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com