27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

2013 Yılının En Çok Tercih Edilecek Meslekleri Hangisi

7 sene önce admin tarafından yazıldı, 2.214 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

2013 Yılının En Çok Tercih Edilecek Meslekleri

Meslek Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenlerin başında tercih edilen ve geleceği olan iyi maaş ve kariyer imkanları bulunan mesleklerin tercih edilmesidir. Bu yüzdendir ki sizlere 2013 yılının en çok tercih edilen mesleklerinden olacağını öngördüğümüz mesleklerin listesini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Eğer sizlerde meslek seçiminde gelecekteki olacak değişiklikleri önemsiyorsanız bu makalemizi okumanızı öneririz.

kariyer basamakları

2013 yılında hangi meslekler popüler olacak? 2013de sosyal medya ve internet pazarlamanın cazibesi artacak mı? İşte yanıtları…

2013 yılında, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bilişim ve ekonomi alanında gelişen sektörlerin yaygınlaşacağı öngörülüyor.

Bu yılın yüksek getiri sağlayacak meslekleri arasında sosyal medya, internet pazarlama, ağ pazarlama uzmanlıkları, mobil uygulama yazılımcılığı, e-ticaret yazılımı ve girişimciliği ile yaşam konforunun artmasına paralel iklimlendirme sayılıyor. Girişimcilere göre, ekonomistlik, fon yöneticiliği, girişim danışmanlığı ise 2013′ün yükselen trendleri arasında olacak.

Otomotiv, inşaat gibi geleneksel sektörlerin yanı sıra 2013′de bilişim ve ekonomi ağırlıklı sektörlerin ön plana çıkması bekleniyor.

Yatırım uzmanları, “ABD Başkanı Barack Obama’nın 21. yüzyılı ‘Girişimcilik Yüzyılı’ ilan etmesi ve 2. Küresel Girişimcilik Zirvesinin de Türkiye’de düzenlenmesi ile gerek Türkiye’de gerekse dünyada ‘girişim danışmanları’ ve ‘girişim eğitmenleri’ne olan talep artacak” diyor.

Uzmanlar, iş fikri olan ancak finansmana ihtiyaç duyan girişimcilerin bu ihtiyaçlarını karşılayacak ‘melek yatırımcılar’ın, artık bu işi profesyonel anlamda bir kariyer fırsatı olarak görmeye başlayacaklarını söylüyor.

Bilişim ve İnternet Sektörü Yükselişini Hız Kesmeden Sürdürecek
Girişimci CEO’lar da 2013 yılının en fazla talep gören meslekleri arasında yer alacak. Sadece işletme yetisiyle değil, aynı zamanda girişimci bir gözle işletmenin bütününe bakmayı başarabilen girişimci CEO’lar en aranan CEO statüsüne sahip olacak.

Geçen yılın en fazla yatırım alan sektörleri olan internet ve mobil teknolojileri, 2013 yılının da yıldızı parlayan sektörleri arasında olacak.

Bu sektörün gelişimine paralel olarak sosyal medya, internet pazarlama, ağ pazarlama uzmanlıkları ile mobil uygulama yazılımcılığı, e-ticaret yazılım ve girişimciliği önümüzdeki dönemin gözde meslekleri olarak dikkati çekecek.

Konut ve Yapı Sektöründeki Canlılık İklimlendirmeyi Tetikleyecek
Geçen yılın inşaat sektörü açısından hareketli geçmesi ve 2013 yılında da bu sektördeki yatırımların hız kazanacağına dair beklenti, başta konutlar olmak üzere fabrika, AVM’ler, soğuk hava depolarında kullanılan iklimlendirme ve soğutma teknolojilerine olan talebi artıracak.

Ayrıca Türkiye’de binalara kimlik verilmesi kapsamında ısı yalıtımı yeterli olmayan eski binalara mantolama işinin bu yıl rekor düzeye ulaşması bekleniyor.

Bu yüzden, 2013 yılı, bu alanda faaliyet gösteren firmalar açısından hareketli bir yıl olacak. Üniversitelerin iklimlendirme teknolojileri bölümlerinden mezun olan öğrenciler açısından 2013 senesi yeni iş imkanlarının ortaya çıkacağı bir dönem olacak.

2013 Yılının En Çok Tercih Edilecek Meslekleri Hangisi Sorusuna Yanıt Bulmaya Çalıştık.

Bilgi Yuvası Kariyer Bilgilendirme Servisi

Benzer Yazılar
Yaz okulu kayıtlarımız başlamıştır.
İstanbuldaki Beylikdüzü Özel Nurtopu Anaokulu 2018 yılı yaz okulu kayıtlarımız başlamıştır. Yaz okulu etkinliklerimiz hususunda www.nurtopuanaokulu.com adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz....
     2016 - 2017 yılı Yen'i eğitim öğretim döneminde tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Rabbim tüm öğrenci ve velilerimizin yardımcısı olsun, hepsini ülkesine, vatanına, milletine, anne ve babasına hayırlı evlat eylesin.       2016-2017 eğitim...
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com