27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

Anaokulu Öğrencisi Efe Boz’un Ölümüne İlişkin Dava

7 sene önce admin tarafından yazıldı, 1.314 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

Anaokulu Öğrencisi Efe Boz’un Ölümüne İlişkin Dava

Okul idarecileri ile müteahhit firma yetkililerinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi

Maltepe’de anaokulu öğrencisi Efe Boz’un ölümüne ilişkin, okul idarecileri ile müteahhit firma yetkililerinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı 28. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuksuz yargılanan sanıklar inşaat ihalesini alan şirketin yetkilisi Aslan Yavuz Haberdar ve taşeron firmanın müdürü Yalçın Kaya katıldı. Diğer sanıkların gelmediği duruşmada, Efe Boz’un annesi Nurdan ve babası Kemal Boz ile taraf avukatları hazır bulundu.

Duruşmada, İstanbul İl Özel İdaresi’ne yazılan yazıya gelen cevap okunarak tutanağa geçirildi.

Avukat Mehmet Ümit Erdem, duruşmada söz alarak, Efe Boz’un ailesinin avukatı olan Hasan Girit’in annesinin vefatı dolayısıyla duruşmaya katılamadığını söyledi. Erdem, bilirkişi raporu ile İl Özel İdaresi’nden gelen yazıya ilişkin beyanda bulunmak için süre talep etti.

Sanık Aslan Yavuz Haberdar’ın avukatı Halit Tahir Yurtsever, bilirkişi raporunu kabul etmediklerini belirterek, yeterli incelemenin yapılmadığını savundu.

O dönemde okul müdürü olan Mustafa Katırcılar’ın avukatı Hasan Dikmen, bilirkişi raporunun eksik incelemeye dayalı olduğunu iddia ederek, “Bilirkişi heyetinde lavaboların durumu ile ilgili makine mühendisi olması gerektiği kanısındayız. Gerekirse makine mühendisinin olduğu bir heyetten ayrıca ek rapor alınsın” diye konuştu.

Tutuksuz sanıklar Aslan Yavuz Haberdar ile Yalçın Kaya da bilirkişi raporunu kabul etmeyerek, olayda kusurlarının bulunmadığını ileri sürdü.

Mahkeme hakimi İbrahim Fikri Talman, bazı sanık avukatlarının bilirkişi raporunu incelemediklerinin anlaşıldığını belirterek, avukatlara gelecek celse buna ilişkin beyanda bulunmak için süre vererek duruşmayı erteledi.

Bu arada, duruşmada söz alan Efe Boz’un annesi Nurdan Boz, oğlunun ölümünün üzerinden 3,5 yıl geçtiğini belirterek, “Artık mahkemenin sonuçlanmasını istiyorum. Ben adliye yakınındaki morgdan oğlumun cenazesini aldım. Buraya her gelişimde aynı acıyı yaşıyorum. Süreç uzadıkça ve duruşma ertelendikçe kahroluyorum” ifadelerini kullandı. Baba Kemal Boz da “Süreç uzadıkça çocuğumun mezarda kemikleri sızlıyor” dedi.

Bunun üzerine hakim Talman, duruşmayı neticelendirmek için elinden geleni yaptığını dile getirerek, duruşma sırasında gerekli konuşmayı avukatlarının yapması konusunda aileyi uyardı.

“Maalesef yine karar çıkmadı”

Duruşma çıkışı basın mensuplarına açıklama yapan Nurdan Boz, 12. celsesi görülen davada umutla karar çıkmasını beklediklerini ifade ederek, “Ama maalesef yine karar çıkmadı. Kusurlu bulunan sanıkların avukatları bilirkişi raporuna itiraz etti. Yine adalet yerini bulmadı” dedi.

Bilirkişi raporuna yapılan itirazların komik olduğunu belirten Boz, “Raporda okul müdürü, sınıf öğretmeni ve okulda güçlendirme çalışması yapan müteahhit kusurlu bulunmuştu. Biz okulda çocuğumuzu kime emanet ediyoruz? Başta devlet, devleti temsilen de okulun müdürüne, öğretmenine teslim ediyoruz. Benim çocuğum da öğretmenine emanetken başına böyle birşey geldi. Çocuklarımızı emanet ettiğimiz bu sorumsuz insanlar ceza alana kadar da bu mücadeleyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

İddianameden

Kartal Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, 6 yaşındaki Efe Boz’un 12 Mayıs 2010 tarihinde okulun tuvaletindeki lavabonun boğazını kesmesi sonucu öldüğü anlatılıyor.

İddianamede, okulun deprem güçlendirme inşaatını üstlenen firmanın 4 yetkilisi ile o dönemde Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü olan Mustafa Katırcılar ve müdür yardımcıları ve ana sınıfı öğretmeninin, “taksirle ölüme sebebiyet vermek” suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

Kaynak: AA

Benzer Yazılar
Yaz okulu kayıtlarımız başlamıştır.
İstanbuldaki Beylikdüzü Özel Nurtopu Anaokulu 2018 yılı yaz okulu kayıtlarımız başlamıştır. Yaz okulu etkinliklerimiz hususunda www.nurtopuanaokulu.com adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz....
     2016 - 2017 yılı Yen'i eğitim öğretim döneminde tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Rabbim tüm öğrenci ve velilerimizin yardımcısı olsun, hepsini ülkesine, vatanına, milletine, anne ve babasına hayırlı evlat eylesin.       2016-2017 eğitim...
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com