27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

beylikdüzü anaokulları beylikdüzü anaokul

7 sene önce admin tarafından yazıldı, 808 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

istanbul beylikdüzü anaokulları ile ilgili sizlere detaylı bilgi ve dökümanlar sunmak amacıyla istanbul beylikdüzü anaokulları web adreslerini sizler için tek tek dolaşarak misyonları vizyonları eğitim anlayışları gerektiği yerde kadroları iletişim bilgileri adres bilgileri etkinlik rehberleri faaliyet çalışmalarını aktarmaya çalıştık.

özel çağdaş anaokulu

Aydınlık Bir Gelecek için,  Çağdaş Bir Eğitim!

ÖZEL ÇAĞDAŞ ANAOKULU’NUN VİZYONU

Atatürkçü düşünce, bilim ve ülke gerçeklerinin kesiştiği bir çizelgede çocuklara bilgi çağının gerektiği bilgi ve becerileri kazandırarak, bireysel var oluşlarını ortaya çıkarmalarını sağlayacak öncü bir kurum olmak.

ÖZEL ÇAĞDAŞ ANAOKULU’NUN MİSYONU  

Misyonumuz 3–6 yaş çocuklarının tüm gizli güçlerini açığa çıkararak potansiyelinin en üst noktasına kadar gelişimlerini sürdürmelerine imkân sağlamaktır. Bu çerçevede okulumuzda büyüyen çocuklar.

•    Çok boyutlu düşünebilen
•    Araştıran, sorgulayan, çözüm üretebilen, öğrenmeyi öğrenen

•    Duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen,
•    Kültürel ulusal ve evrensel değerleri benimseyebilen,
•    Bildiklerini yaşama taşıyarak paylaşmayı seven
•    Duygusal yönden gelişmiş ve kendini ifade edebilen
•    Sorumluluklarını üstlenip kendine yetebilen
•    Atatürkçülük bilinci, millet, vatan, bayrak sevgisi gelişmiş
•    Bedenen, zihnen ve sosyal yönden gelişmiş

•    Temel alışkanlıkları kazanmış, İletişim becerilerine sahip
•    Olumlu benlik algısına sahip
•    Kendisine ve çevresine duyarlı olabilen
•    Öz değerlerinden uzaklaşmadan çağdaş ve aydın bireyler olarak yetiştirilir.

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

3 – 6 yaş arası bilim adamlarının belirttiğine göre kişiliğin şekillendiği en önemli zamanlardır. Bu dönem içinde çocuk, geleceğini şekillendirmeye ve toplumun hangi noktasında olacağını belirlemeye başlar. Bu dönemini bilinçli, verimli, eğitimli ve eğlenceli geçiren çocuk gelecekte sağlıklı bir birey olmaya adım atar. Amacımız, bireysel yaratıcılığı ve özgüven duygusu gelişmiş yüksek estetik değerlere sahip bireyler yetiştirmektir. “Verdiğimiz Eğitim için çocuklara ve ailelere karşı sorumluyuz.”

Daima çocuklarımızın ailelerinin de öğrenim sürecine dahil olmalarını gözetmekteyiz. Amacımız; karmaşık ve zor bir gelecekte farklılık gösterecek bireyler yaratmak,3-6 yaş çocuğun bireysel farklılıkları göz önünde tutarak fiziksel ve sanatsal yeteneklerini geliştirmek, özgüvenini arttırmak, duygusal ve zihinsel becerilerini geliştirmektir. Milli Eğitim Programlarının sahip olduğu deneyim ve bir dizi uluslararası sistemin sentezinden yararlanarak anaokulumuza özel eğitim programı hazırladık. Bunu yaparken sanat-eğitim-yabancı dil üçgeninin önemini göz önünde tutmaktayız.  Anaokulumuzun eğitim ve öğretim programı çocuklarımız için yüksek standartlar ve yüksek beklentiler belirlemektedir.

“Her çocuk kendi entelektüel kumaşını dokur.” Bu dokumanın niteliği; aldığı eğitime ve uyaranların çeşitliliğinin zenginliğine bağlıdır.

ÖZEL ÇAĞDAŞ ANAOKULU’NDA

Türkçe Dil Etkinlikleri: Türkçe Dil etkinliklerinde çocukların yaşadıkları deneyimler ve çevreyle ilgili farkındalık kazanmaları, neden-sonuç ilişkileri kurarak sorgulama yapabilmelerini, kendilerini ifade etme becerilerini geliştirmeleri amaçlanır. Bu çalışmalarımızı yaparken de çeşitli yöntem ve teknikler kullanılır. Ayrıca konuyla ilgili şarkılar söylenir, kuklalar oynatılır, hikâyeler okunur.

Okuma Yazmaya Hazırlık Çalışmaları: Okuma yazmaya hazırlık çalışmalarında kavram gelişimini desteklemek, sayma, eşleştirme, sınıflama gibi matematiğe temel teşkil eden becerileri geliştirmek, konum ve yönlerle ilgili farkındalığı artırmak, görsel ve işitsel ayrımlaştırma becerisini geliştirmek, el göz koordinasyonu ve çizgileri doğru yönde yazma çalışmaları yapmak amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda küçük kas gelişimini desteklemek ve ilköğretime hazırlık için el yazısı çalışmaları ve kavram kitaplarıyla çalışmalar yapılmaktadır.

Fen ve Doğa Çalışmaları: Fen ve doğa etkinliklerinde amacımız çocukların yaşayarak, deneyerek, keşfederek ve gözlem yaparak öğrenmelerine olanak sağlamaktır. Çocuklarımızın içindeki merakı ortaya çıkartmak için açık uçlu sorulara ağırlık verilir.Okulumuz bünyesinde kurulan laboratuar ortamımız ile her ay bilim çalışması ve konuya destek sağlayan deneyler yapılmaktadır. Bu çalışmalarla çocukların çok yönlü düşünmeleri, sorgulamaları ve araştırmalar yapmaları hedeflenir. Sanat Etkinlikleri: Sanat etkinliklerinde çocukların doğuştan getirdikleri yaratıcı özelliklerini ortaya çıkarmak için hazırlanan uygun ortamlarda,

• Sanata ilgi duyan,
• Sanatı yaşamına katan,
• Sanat eserlerine değer veren ve koruyan; öğrenciler yetiştirmek amaçlanır. Sanat çalışmalarımızda yoğurma maddeleri, kolaj, inşa ve biçimlendirme çalışmaları çocukların gelişimleri göz önünde bulundurarak, bireysel ve gruplar halinde yapılmaktadır. Konularla ilgili olarak elimizde bulunan artık materyallerle ve doğadan topladığımız malzemelerle hem bireysel hem de grup çalışmaları yapılmaktadır. Birçok sanat dalıyla ilgilenen öğrencilerimiz sosyal ilişkilerini güçlendirirken işbirliği ve yardımlaşmayı öğreniyor, bir işe başlayıp bitirme sevincini tadıyor ve üretken oluyorlar. Kendisine sanatla ilgili alanları erkenden sunduğumuz öğrencilerimiz daha ileriki eğitimlerinde çevresindeki sanat olaylarını, biçimlendirmeleri değerlendirebiliyor, güzeli anlamaya ve aramaya başlıyorlar. Öğrencilerimiz resim dersinde renklerin dünyasını keşfediyor, müzik dersinde notalarla tanışıyor, bale-dans derslerinde fiziksel gelişimlerini güçlendiriyorlar.

Drama: Çocukların yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkarıcı, özgüvenlerini pekiştirici, jest, ses, mimik ile ifade edebilecekleri, çeşitli roller oynayarak sosyal simülasyonları da gerçekleştirebilecekleri çalışmalar yapılır. Çocukların kendi duygularını fark edebilmeleri ve uygun şekilde ifade edebilmelerini amaçlayan çalışmalarda farklı kostümler de kullanılarak dramalar yapılır ve drama sununda duygu paylaşımında bulunulur.

Mutfak Etkinliği: Mutfak etkinliği haftada bir kez,faaliyet süresi esnek tutularak yapılmaktadır. Çocuklar grup halinde günün konusuna da uygun olarak önceden merak ettikleri,sevdikleri bir yiyeceğin yapımını grup öğretmenleri önderliğinde gerçekleştirirler. Mutfak etkinliği çocukların damak zevki dışında bir çok kavramı yaşarak /yaparak öğrenmelerine olanak sağlayan eğlenceli bir çalışmadır.

Geziler: Çocuklarımızın sosyal çevrelerini tanıma,gözlem yapma,gördüklerini analiz etme,grup ile hareket etme ve grup birlikteliği yaşama amacı ile düzenlenmiş aktivitemizdir.Gezilerimiz her ay konuyu pekiştirmek amacı ile eğitim programımızda ki konumuza da uygun olarak seçilen yerlere düzenlenir.

OKULUMUZDA SAĞLIK
Anaokulumuzda çocukların sağlığı her zaman ön planda tutulmaktadır.Çocukların hastayken okula gönderilmeyip evde dinlendirilmesi diğer çocukların sağlığı açısından çok önemlidir.Çocuklarda olabilecek bulaşıcı hastalık durumlarında okula bilgi verilmesi diğer ailelerin haberdar edilebilmesi için gereklidir.

KURUCUMUZ DİYOR ki!

EĞİTİM BİR SÜREÇTİR

Doğumla başlar. İnsanı önce içgüdüleri yönlendirir. Ardından, eğitim sürecinde özümsenen bilgi ve alışkanlıklar insanı yönlendirmeye başlar. Düşünce ve davranışlarımızda giderek içgüdülerin önemi düşerken, eğitim ve öğrenim ağır basmaya başlar. Önce el-kol hareketlerini ve bunların uyumunu(motor skills)öğreniriz. Ardından göreli büyüklükler dikkati çekmeye başlar. Sıra kavramı gelişmeye başlar. Renkleri ayırmaya başlarız. Kavramları öğrenmeye çalışırız. İnsanın eğitim sürecindeki gelişmesi beyninin gelişmesiyle paraleldir.

 Sevgili anne ve babalar disiplinli eğitim sürecinin en önemli parçası olan okul eğitimi, eğitimden alınacak faydayı azamiye çıkarmak için beynin gelişmesinin en kritik aşamasında başlamak zorundadır.

Beyin hakkında bilgilerimiz arttıkça okul eğitiminin 6 yaş ve sonrasında değil de, 3 yaş sonrasında başlaması gerektiği yönündeki bulgular artmaya başlamıştır. 3–6 yaş dönemi eğitim, aslında eğitim sürecindeki temel eğitim dönemidir. Beyinde kavramların oluştuğu, soyutlamanın başladığı bir dönemde alınan eğitimi küçümseyen bir yaklaşım toplumda bu dönemdeki eğitimin önemsiz olduğu yargısını yaygınlaştırmaktadır. Hâlbuki tam tersi olmalıdır. Temel eğitim zorunlu eğitimin başlangıcı olmalıdır. Toplum olarak 3–6 yaş arası eğitime bakış açımız çarpıktır. Bu aşamadaki eğitimin önemli olduğunu vurgulayan anne-babalar dahi konuyu çoğunlukla çocuğun sosyal çevreye alışması olarak algılamaktadırlar. Bu dönemdeki eğitimin önemli parçalarından biri elbette çocuğun aile ortamından çıkıp aile dışı sosyal çevreye girmesi ve ona alışmasıdır. Ama en azından bu denli önemli olan bir başka boyut, çocuğun beyninin gelişme sürecinin önemli bir aşamasında belli bir disiplin içinde beynin beslenmesidir.

Öte yandan 3–6 yaş eğitim dönemi tüm eğitim sürecindeki en maliyetli aşamalarından biridir. Araç-gereç gereksinimi en fazladır. Artık bir öğretmen, bir tahta, iki tebeşir, üç kitap ile bu eğitim yapılamamaktadır. Bu aşamada sınıfların kalabalık olması da asla kabul edilemez bir şarttır. Dolayısıyla, eğitimin bu aşaması öğrenci başına maliyetin oldukça yüksek olduğu bir aşamadır. Toplum olarak bu maliyeti yüklenmek zorundayız. Bugün yükleneceğimiz maliyet yarın alacağımız getiriden hem toplum olarak hem de bireyler olarak çok daha az olacaktır. Uluslararası düzeyde yapılan birçok çalışma 3–6 yaş dönemi eğitimin toplum refahı huzuru ve bireysel gelirler üzerinde ciddi boyutta katkılar yaptığını göstermektedir.

Biz de bu bilinç ve inançla diyoruz ki hepimizin ama hepimizin onların bizlerden çok daha mükemmel yetişkinler olabilmeleri için çocuklarımıza şimdi verilecek bir hizmet mecburiyetimiz vardır. Bu mecburiyet çocuklarımızı temel eğitimden yoksun bırakmamaktır. Unutmamalıyız ki biz yarınların sahipleri çocuklarımız için bu günün emanetçileriyiz. Sorumluluklarımız ağır emanetimiz kutsaldır. Elbirliği ile bu sorumlulukları aşma mücadelesinde anaokulumuz olarak biz de görev aldık. Biz de üzerimize düşen görevi yapmak için varız.

Hepinize en içten saygılarımı sunuyorum.

Özel Çağdaş Anaokulu Kurucusu
Matematikci

Arzu GÜLSOY

Benzer Yazılar
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Anaokulumuz Yeni eğitim öğretim dönemine kurban bayramı için verilen aradan sonra 19 Eylül 2016 günü pazartesi günü başlayacaktır. Kayıtlarımız devam etmektedir. Sınıflarımızın kontenjanları dolmak üzeredir acele edin....
YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. ADAPLAR SİYER ARAPÇA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZME AT BİNME SOSYAL ETKİNLİKLER FAALİYETLER...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com