27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

istanbul anaokulları

6 sene önce admin tarafından yazıldı, 649 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

istanbul anaokulları ile ilgili sizlere detaylı bilgi ve dökümanlar sunmak amacıyla istanbul anaokulları web adreslerini sizler için tek tek dolaşarak misyonları vizyonları eğitim anlayışları gerektiği yerde kadroları iletişim bilgileri adres bilgileri etkinlik rehberleri faaliyet çalışmalarını aktarmaya çalıştık.

istanbul anaokulları
YETKİLİ Kurucu Müdür : Necla Karatekin
İşletme Müdürü : Gül Bayhan
ADRES Atatürk Mah. Atatürk Bulvarı Sok. No: 25/B Ataşehir – İSTANBUL
TELEFON 0216 548 23 00 – 0530 265 05 06

Minik Tırtıl Anaokulu
WEB www.miniktirtilanaokulu.k12.tr

AÇIKLAMA

Minik Tırtıl Anaokulu Ataşehir , T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ‘ nın , anaokulları için hazırladığı okul öncesi eğitim programına uygun olarak ” eğitim ve öğretim ” uygulamaktadır.

Minik Tırtıl Ataşehir Anaokulu zenginleştirilmiş eğitim programıyla, çocukların bireysel farklılıkları ve değişik ilgi alanları ön plana çıkartılmaktadır. Her yaş grubuna uygun özel olarak hazırlanan eğitim programımız, okul öncesi öğretmenliği bölümü mezunu öğretmenler eşliğinde çocuklarımıza verilmektedir. 3 – 6 yaş çocuklarının eğitim ve öğretim gördüğü Minik Tırtıl Ataşehir Anaokulu, İngilizce, İspanyolca, müzik, dans, drama ve satranç branşları, konusunda uzman branş öğretmenleri tarafından yürütülür.

Minik Tırtıl Anaokulu Ataşehir , kreş, çocukevi, çocukyuvalarından, farklı olarak, anaokulu ve okul öncesi eğitime uygun öğrenim ve öğretim hizmeti vermektedir. Minik Tırtıl Anaokulu Ataşehir ‘in amacı bilgiyi ezbere dayalı olarak öğretmek değil araştırarak, yaşayarak, öğrenen özel bireyler yetiştirmektir. Bizler çocuklarımızın; sağlıklı, mutlu, neşeli,araştırmacı, sosyal, çevreci, özgüveni yüksek , cıvıl cıvıl bireyler olmalarının yanı sıra; sözcük ve bilgi dağarcığının zengin olmasını, duygu ve düşüncelerini mükemmel ve eksiksiz bir şekilde ifade edebilmelerini, İngilizceyi iyi bir şekilde öğrenmelerini, her dalıyla sanatı sevmelerini, yaptığı işe kendi yaratıcılığını katmalarını, matematiği sevmesini, bir kitap kurdu olmalarını da istiyoruz.

Minik Tırtıl Anaokulu Ataşehir

Merhaba,

Minik Tırtıl Anaokulu Ataşehirde ideallerimizi, hedeflerimizi 3-6 yaş grubundaki çocuklarımız ve anne-babalarıyla paylaşıyoruz. Biri öğretmen, diğeri işletme mezunu olan iki annenin kuruculuğunu yaptığı okulumuza bir anne hassasiyeti ve özeni hâkimdir. Minik Tırtıl, bu iki annenin anaokulu arayışında yaşadığı sıkıntılar ve kaygılar göz önünde bulundurularak kurulmuştur. Minik Tırtıl Anaokulları Ataşehir, kreş, çocuk evi, yuva, çocuk bakımevlerinden farklı olarak; anaokulundan ilköğretime, anne kucağından hayata geçişi sağlayan ve kolaylaştıran bir köprü görevi görmektedir.

Öğrencilerimiz kendilerine gösterilen sevginin ve saygının eşliğinde sanatın, bilimin, İngilizcenin, İspanyolcanın, matematiğin, müziğin, resmin, doğanın kapılarını açmaktadır.

Okul öncesi dönem yaşamın temelidir. Bu dönemde öğrenme hızı çok yüksektir. Bir yaş grubunun genel gelişim özellikleri, o yaş grubundaki tüm çocuklar için ortaktır; ancak her çocuğun kendine özgü olduğu da unutulmamalıdır.

Bu nedenle okulumuzdaki eğitim anlayışımız, çocuğun gereksinimlerine ve bireysel farklılıklarına uygun olarak hazırlanmıştır. Öğrencilerimizin psikomotor, sosyal – duygusal, dil ve bilişsel gelişimini desteklemekte, onlara özbakım becerilerini kazandırmakta ve onları ilköğretime hazır duruma getirmekteyiz.

Okul öncesi dönemde verdiğimiz eğitim ile çocukların sevgi, saygı, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma, duygu ve davranışları geliştirmektedir. Değerler eğitimiyle de öğrencilerimizin kendilerinin ve başkalarının duygularını fark etmelerini desteklemekteyiz.

Okulumuzdaki eğitim programımız düzenlenirken ve geliştirilirken anaokulu programımızın anasınıfına, anasınıfı programımızın ilköğretime hazırlayıcı nitelikte olmasına dikkat edilmiştir.
HAKKIMIZDA
M.E.B.’na bağlı Minik Tırtıl Anaokulu Ataşehir , 2011-2012 eğitim öğretim yılında hizmete başlamıştır.
MİSYONUMUZ
Özgün, yaratıcı, güvenli ve sevgi dolu bir ortamda;
*Neşeli, meraklı, aktif, kendine güvenen, paylaşımcı ve sorumluluk sahibi,
*Yaratıcı, keşfedici, olumsuzluklarla ve sorunlarla başa çıkabilen, problem çözücü,
*Çevresi ve kendisi ile barışık, dayanışma duyguları gelişmiş,
*Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda yerel değerlere bağlı, evrensel değerlere açık çocuklar yetiştirmektir.
VİZYONUMUZ
*Farklı fikirleriyle eğitime yeni bir bakış açısı getiren, çocukların gelişiminde okul öncesi dönemde öncü bir kurum olmak.

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ
» EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ
1

BRANŞLARIMIZ

*İNGİLİZCE

36-72 ay arasında okulumuza devam etmiş bir öğrencinin İngilizceyi iyi derecede anlayıp konuşması hedeflerimiz arasındadır.

*İSPANYOLCA

42-72 ay arasındaki öğrencilerimize ikinci yabancı dil olarak İspanyolca verilmektedir. İspanyolcada da İngilizcede olduğu gibi hedeflerimiz yüksektir.

*EĞLENCELİ BİLİM

Aylık konularımıza paralel olarak Eğlenceli Bilim ekibi eşliğinde konularımızı pekiştirici deneyler yapmaktayız.

*DANS

Tarihin ilk çağlarından beri insanların arasında en eski iletişim dili olarak kabul edilen dans okulumuzda, öğrencilerimizin kişisel yeteneklerini ortaya çıkartan bir sanat eğitimi olarak verilmektedir. Alanında uzman bir ekiple, öğrencilerimizin duygularını bedenleri yoluyla aktarmalarını hedeflemekteyiz.

*SATRANÇ

36-48 ay arasındaki öğrencilerimizin satranç taşlarını tanımasını, 48-60 ay arasındaki öğrencilerimizin temel hamleleri öğrenmesini, 60-72 ay arasındaki öğrencilerimizin de karşılıklı satranç oynayabilmelerini hedeflemekteyiz.
OYUN GRUBU

*Oyun grubunda, iletişim becerilerini geliştirmeyi, basit günlük işlerinin sorumluluklarını kazandırmayı, küçük kas gelişimini sağlamlaştırmayı hedeflemekteyiz.

*Oyun grubumuz haftada üç gün (pazartesi, çarşamba, cuma) ve iki gün (salı, perşembe) olmak üzere, sabah günde iki saat yapılmaktadır. Oyun grubuna yönelik olarak uygulanan programda; resim, müzik, hareketli oyunlar ve yaratıcı etkinlikler ön plandadır.

PSİKOLOĞUMUZ

*Okulumuzda dönem başında ve ortasında olmak üzere yılda en az iki veli toplantısı yapılır. Psikoloğumuzun öğrencilerle ilgili olarak hazırladığı raporlar, detaylı bir şekilde veliyle paylaşılır.

*Psikoloğumuz; öğrencilerimizi gözlemler, gelişim ve değerlendirme testleri yaparak bunları sınıf öğretmeninden aldığı bilgilerle birleştirerek velilerle paylaşır.

Sonraki Yazı
Şuan da zaten son yazıdasınız!
Benzer Yazılar
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Anaokulumuz Yeni eğitim öğretim dönemine kurban bayramı için verilen aradan sonra 19 Eylül 2016 günü pazartesi günü başlayacaktır. Kayıtlarımız devam etmektedir. Sınıflarımızın kontenjanları dolmak üzeredir acele edin....
YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. ADAPLAR SİYER ARAPÇA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZME AT BİNME SOSYAL ETKİNLİKLER FAALİYETLER...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com