27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

istanbul anaokulları

6 sene önce admin tarafından yazıldı, 741 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

istanbul anaokulları ile ilgili sizlere detaylı bilgi ve dökümanlar sunmak amacıyla istanbul anaokulları web adreslerini sizler için tek tek dolaşarak misyonları vizyonları eğitim anlayışları gerektiği yerde kadroları iletişim bilgileri adres bilgileri etkinlik rehberleri faaliyet çalışmalarını aktarmaya çalıştık.
istanbul anaokulları
DORUK ÇOCUK KULÜBÜ
YETKİLİ Kurucu : Durmuş Siklet 0532 423 25 97
Sorumlu Müdür : Mihriban Nuhoğlu
ADRES Tepegöz Gülden Sokak No:36 Çifthavuzlar – Göztepe – Kadıköy İSTANBUL
TELEFON 0216 385 94 18 – 19 – Fax : 0216 385 94 19

Doruk Çocuk Kulübü
WEB www.dorukcocukkulubu.com.tr

Kuruluş : 1994
Doruk Çocuk Kulübü . “BÜTÜN DÜNYA ÜZERİNDE BİRTEK GÜZEL ÇOCUK VARDIR BÜTÜN ANNELER ONA SAHİPTİR” düşüncesiyle çocuğun evrensel olduğundan yola çıkarak düşünen ve eylemleri temel alıp Etkin ( Aktif ) öğrenmeyi ilke edinerek eğitim sistemi içinde çocuğu daha etkin konuma getirmeyi amaçlar. Sessizce oturup yalnızca verileri almakla yetinmeyen NLP ve çoklu zekâ yöntemi ile çocuklar; Görür, duyar, çözümler, söyler yapar, katılır ve paylaşır. Öğrenmeyi öğrenir. Böylece bilgiyi yalnızca tekrarlamayıp bilinenleri sorgular ve kendi bilgisini üretir. Kulübümüzde “Etkin Öğrenmeyi” kolaylaştıran ilgi köşeleri ( Bilgisayar köşesi, evcilik köşesi, kukla köşesi, eğitici oyuncak köşesi, drama köşesi, müzik köşesi, sanat etkinlikleri köşesi ) bulunmaktadır. PYP ve NLP sayesinde, olumlu bakış açısının önemini, pozitif düşünceyi ve beynimizi doğru programlamayı öğretiyoruz.

Kuramları ile ATATÜRK ilkelerine sahip evrensel düşünme, çevreci özgüveni yüksek bireyler yetiştirir.

Doruk Çocuk Kulübü’nde tüm gün öğretmenleriyle birlikte; -Anadili etkinlikleri (şarkı,şiir,tekerleme, bilmeceler, parmak oyunu)
-Sanat etkinlikleri,
-Drama çalışmaları,
-Yoğurma maddeleriyle çalışmalar
-Denge tahtasında denge yürüyüşleri,
-Jimnastik,
-Hikaye okuma,

-Rahatlama çalışmaları,
-Matematiksel çalışmalar,
-Eğitsel oyun,
-Okuma-yazmaya hazırlık çalışmaları
-El yazısına yönelik çalışmalar
-Deney ve gözlemleme çalışmaları
-Duyu çalışmaları
-Kavrama yönelik çalışmalar
-Öz bakım becerilerine yönelik çalışmalar yapılmaktadır.
-Mutfak çalışmaları

-Her ay çocuklarımız bir mutfak çalışmasına katılarak reçel, yoğurt, tereyağı, dondurma, elma şekeri, pizza, turşu gibi yiyecekleri hem kendileri yapma hem de yaptıklarını yeme hazzını yakalamaktadırlar.

Ayrıca okulumuzda branş öğretmenlerinin çalıştırdığı çocukların yeteneklerini geliştirici 6 farklı branş dersi bulunmaktadır.

BRANŞ DERSLERİ

1. İngilizce Kurumumuzda İngilizce öğretmeni eşliğinde temeli çoklu zeka yöntemine dayanan bir İngilizce eğitimi uygulanmaktadır. Ayrıca İngilizce eğitimimiz tam zamanlı olup, her gün 10.00 – 15.00 saatleri arasında görsel materyallerle de desteklenerek uygulanmaktadır.

2. Müzik Orff sistemi ile yapılan müzik derslerinde çocuklarımıza , temel müzik eğitimi vermek, ritim duygusunu geliştirerek , dans, müzik, konuşma, dil, vücut, ve hareket birlikteliğinin geliştirmeye yönelik olarak hazırlanmış bir program uygulanmaktadır. Ayrıca müzik öğretmenin piyano ile eşlik ettiği müzik derslerinde çocukların eğlenerek öğrenmesi amaçlanmıştır.

3. Folklor dersinde çocuklarımızın bir yandan büyük motor becerisi ve dans yeteneği geliştirilirken, diğer yandan da çocuklarımız eğlenerek farklı kültürleri tanıma fırsatı da bulmaktadırlar.

4. Satranç eğitimiyle çocuklarımızın üç boyutlu düşünme becerileri geliştirilip, yaratıcılıklarının arttırılması, hayal gücünün geliştirilmesi, öngörü yeteneklerinin arttırılması amaçlanmıştır. Hem masa üstü hem de ilgilerini çeken mıknatıslı materyallerle satranç oynama fırsatı bulan çocuklarımız sene sonunda düzenlenen satranç turnuvasında tüm yıl gösterdikleri emek başarılarından dolayı madalya ile onurlandırılmaktadırlar.

5. Modern Dans: dans derslerinde çocuklarımız hem farklı dans kültürleri hakkında bilgi sahibi olup, hem de büyük motor becerilerini düşünme becerileriyle birleştirerek kendilerini müzik ve dans yoluyla özgürce ifade edebilme şansını yakalamaktadırlar.

6. Bilgisayar ( isteğe bağlı) çocuklar için özel olarak geliştirilmiş ve yurt dışından getirilen, yaşlarına uygun, görsel efektlerle süslenmiş, kurum içinde programa dahil olan tüm konu ve kavramların desteklenerek uygulanan bir programdır.

YAZ OKULU: Temmuz ve ağustos aylarında yazın bol ağaçlı bahçemizde, yaz okulu programı uygulanmaktadır. Bahçemizdeki yüzme havuzuna girerek oyunlar oynayan çocuklarımız gün boyu eğlenceli saatler geçirmektedir.

Doruk Çocuk Kulübü : Kuruluş 1994

Sonraki Yazı
Şuan da zaten son yazıdasınız!
Benzer Yazılar
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Anaokulumuz Yeni eğitim öğretim dönemine kurban bayramı için verilen aradan sonra 19 Eylül 2016 günü pazartesi günü başlayacaktır. Kayıtlarımız devam etmektedir. Sınıflarımızın kontenjanları dolmak üzeredir acele edin....
YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. ADAPLAR SİYER ARAPÇA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZME AT BİNME SOSYAL ETKİNLİKLER FAALİYETLER...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com