27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

istanbul anaokulları rehberi listesi

6 sene önce admin tarafından yazıldı, 812 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

istanbul anaokulları ile ilgili sizlere detaylı bilgi ve dökümanlar sunmak amacıyla istanbul anaokulları web adreslerini sizler için tek tek dolaşarak misyonları vizyonları eğitim anlayışları gerektiği yerde kadroları iletişim bilgileri adres bilgileri etkinlik rehberleri faaliyet çalışmalarını aktarmaya çalıştık.

istanbul anaokulları
BİLGİ ÇOCUK ANAOKULU
YETKİLİ Kurucu : Zeynep Korkmaz – 0532 372 94 90
ADRES Bağdat Cad. No:111/C Feneryolu – Kadıköy – İSTANBUL
( Selçuk Sindal Sokaktan Giriş )
TELEFON 0 216 345 31 31

Zeky Çocuk
WEB www.bilgiccocukanaokulu.k12.tr

KISA ZİYARETÇİ BİLGİLENDİRME METNİ.

Zeki Çocuk Anaokulu Feneryolu, tarihi bir köşk te anaokulu ve okul öncesi eğitim kurumu olarak hizmet vermektedir. Tarihi Anaokulu muzda 2010 Yılının Haziran ayından başlanan restorasyon ve yenileme çalışmalarının ardından Milli Eğitim Bakanlığı ‘ nın ” Anaokulu ” yönetmeliğine uygun hale getirilerek, hizmete başlamıştır. Zeki Çocuk Anaokulu “ Çocuklar Yaşayarak Öğrenmeli ” ilkesiyle yola çıkmış, tüm eğitim ve öğretim programını bu sistem üzerine kurmuş, eğitim materyallerini ve programlarını bu sistemi destekleyecek şekilde yapılandırılmıştır.

Zekiçocuk Anaokulu, Kadıköy Feneryolu Bağdat caddesinde tren istasyonun yakınında 250 m2 bahçesi 260 m2 bina kullanım alanlı 2,5 katlı 2.derece tarihi eser bir köşk olan anaokulu muz, Feneryolu’ nda merkezi konumda olmasına rağmen, sakin, ağaçlar arasında, kuş cıvıltıları içinde, özel güvenlikli çocukların doğa ile iç içe geniş oyun alanları ile oyuna doyabilecekleri velilerin en değerleri varlıklarını güvenle bırakabilecekleri nezih ve saygın bir okul öncesi eğitim kurumudur.

Zeki Çocuk Anaokulu Kadıköy, butik tarzda hazırlanmış, 2 – 5 yaş grubu öğrencilere eğitim veren 4 sınıftan oluşmaktadır. Sınıflarımızdaki öğrenci sayımız en fazla 13 olup, öğrencilere birebir eğitim vermeyi ve bireysel olarak daha yakından ilgilenmeyi hedeflemekteyiz. Yemeklerimiz anaokulu muzda özenle hazırlanmakta, kullanılan malzemeler, doğal ve organik olarak seçilmekte, çocukların gelişimi ve sağlıklı beslenmesi düşünülmektedir. Sınıflarımızda, çocuklarınızı Anaokulu muz daki Veli bekleme salonondan rahatlıkla izleyebileceğiniz özel kamera sistemi bulunmaktadır.
” Sevgi esassa sizi Zekiçocuk Anaokulu feneryolu Kadıköy e bekleriz .”
Zeki Çocuk Anaokulu Feneryolu Kadıköy
HAKKIMIZDA
Okulumuz 2010 Hazıran ayından başlayan restorasyon çalışmalarının ardından Anaokulu standartlarına uygun hale getirilerek , 2010-2011 Eğitim Öğretim yılının Kasım ayında kapılarını öğrencilerine açan Zeky Çocuk Anaokulu “Çocuklar yaşayarak öğrenmeli” ilkesiyle yola çıkmıştır. Tüm eğitim programını bu sistem üzerine kurup, eğitim materyallerini ve programlarını bu sistemi destekleyecek şekilde yapılandırıp şekillendirmiştir.

Kadıköy Feneryolu Bagdat caddesinde tren istasyonun yakınında 240 m2 bahçesi 250 m2 bina kullanım alanlı 2,5 katlı 2.derece tarihi eser bir köşk olan okulumuz, merkezi konumda olmasına rağmen sakin, ağaçlar arasında kış cıvıltıları içinde güvenli çocukların doğa ile iç içe geniş oyun alanları ile oyuna doyabilecekleri velilerin en değerleri varlıklarını güvenle bırakabilecekleri nezih bir anaokuludur. Okulumuzda 2-6 yaş arası çocuklarımız eğitim görmektedir.

Zekİ Çocuk Anaokulu Feneryolu Kadıköy

EĞİTİME BAKIŞIMIZ
Zeki Çocuk anaokulunda
“Çocuklar yaşayarak öğrenmeli” ilkesiyle yola çıkılmıştır. Tüm eğitim programını bu sistem üzerine kurup,eğitim materyallerini ve programlarını bu sistemi destekleyecek şekilde yapılandırıp şekillendirmiştir.
Oyunla Öğrenme
Çocukların gelişiminin önemli bir detayı yaşayarak öğrenmekse diğer detayı da oyundur. Bu bilinçle çocuklarımızın özgüvenini, benlik algısını, yaratıcı düşünmelerini, problem çözme becerilerini oyunlarla destekleyerek arttırmaktayız. Çocuklarımıza en iyiyi eğitimi vermeye gayret gösteriyoruz. Eğitim ve başarının buluştuğu bilgiç çocuk anaokulunda çocuklarımızın eğitim hayatlarına iyi bir başlangıç yapacağına inancımız sonsuz. Bu yolda kullandığımız bazı eğitim modelleri şöyle sıralayabiliriz:
İnsanı insan yapan değerlerin öne çıkarıldığı Karakter Eğitimi;
son derece sağlıklı bir gelişim takip sistemi olan Logos;
çocukların kendi yaratıcılıklarını keşfetmelerine yardımcı olurken, dikkat sürelerinin de uzamasını sağlayan Mandala;
yaratıcı düşünce sistemi Scamper;
kendi sanatsal tasarımını katarak örmek eseri baştan yaratma anlamına gelen Röprodüksiyon; Çocukla ve ailesiyle ilgili bilgilerin, sınıf içinde yaptığı çalışmalardan örneklerin, resimlerin, projelerin yer aldığı öğrenci ürün dosyası aynı zamanda öğretmen ve öğrenci için bir değerlendirme yöntemi olan Portofolyo.
Eğitimin vazgeçilmez bir bütünü olan branş derslerimiz konusunda deneyimli,tecrübeli bir kadroyla çocuklarımız yeteneklerini keşfetmek için çalışmalarını sürdürmektedirler.
Branş derslerimiz;
ingilizce
Bale
Drama
Nefes çalışmaları
Müzik
Görsel sanatlar
Yüzme
Beden eğitimi

• Zeki Çocuk anaokulunda öğrencilerimiz;
• Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı vatan sevgisiyle dolu bireyler olarak yetişirler.
• İyi düşünebilirler.
• Düşüncelerini, isteklerini iyi ifade edebilirler.
• Kendi kendilerini yönlendirebilirler.
• Her yaşta insanla sağlıklı iletişim kurabilirler.
• Hoşgörülüdürler.
• Hayal kırıklıklarının üstesinden gelebilirler.
• Sorunlarına akılcı ve yaratıcı çözümler bulabilirler.
• Öğrenmenin zevkli bir uğraş olduğunu keşfederler.
• Kendi davranışları üzerinde düşünebilirler
• Özgüvenleri yüksek bireyler olarak hayata adım atarlar.
• Her çocuk yetenekleri doğrultusunda doğru kararlar vermeyi öğrenir.

 

Bireysel gelişim koçu Banu Kalaycı’ya göre çocukların mutlu olmasının yolu ebeveynlerin mutluluğundan geçiyor. Bu nedenle sağlıklı bireyler yetiştirmek isteyen anne-babalar için zihinsel, bedensel ve duygusal temizlik şart.
Tatil bitti, okullar başladı. Kötü karneye nasıl tepki vereceğimizi öğrendik de çocuğumuza nasıl yardım edebileceğimizi biliyor muyuz? Öğretmen kökenli, bireysel gelişim koçu ve anne Banu Kalaycı ile döne dolaşa anne-baba, çocuk ilişkisini konuştuk. Pozitif düşünmeye çalışırken, hayatını buna göre düzenlemeye uğraşırken çocuğuna “Terli terli su içme, hasta olursun!” diyen anneler, kişisel gelişimin neresinde mesela? Çocukluğumuzdan bu yana bize işlenen ‘kodları’ kırmak mümkün mü? GOA Yayınları’ndan çıkan Dünyaları Ben Yarattım adlı kitabı üçüncü baskıya hazırlanan Kalaycı, şöyle cevaplıyor bu soruları: “Olumsuz kalıpların farkına varılıp değiştirilmesi gerekiyor yani çocuğa mutlu olmayı öğretmek istiyorsanız, siz mutlu olun.”
Oysa günlük hayatın karmaşası, gazete ve televizyonlardaki felaket haberleri bunu pek mümkün kılmıyor. “Televizyonlarda şiddet içerikli şeyler izlemeyin!” deyince bu konudaki itirazları hatırlatıyorum: “Biz bakmazsak olmayacak mı o kötü olaylar?” Meğer baktığımız şeye, nasıl baktığımız önemliymiş. Eğer çözüm odaklı bakmazsak, olumsuzluklara odaklanırsak bu kişide hareket gücü bırakmıyormuş.
Dürüst olun
Gelelim anne-baba-çocuk ilişkisine. Kalaycı, çocukların gereksiz düşünce kalıplarıyla sınırlandırılmaması gerektiğini söylüyor. Peki ne yapmalı? İşte Kalaycı’nın önerileri:
Çocuğunuza karşı dürüst olun. Çünkü evde bir şeylerin ters gittiğini anlayan çocuk, bundan kendini sorumlu tutuyor. Eşinizle tartıştığınızda, “Anne babalar bazen tartışabilir. Bu sorun olduğu anlamına gelmez. Biz seni seviyoruz, birbirimizi seviyoruz ve anlaşmaya çalışıyoruz. Sen kafana takma. Al bak, sıcak çikolata yaptım sana” diyebilirsiniz.
Çocuklardaki olumsuz kodları olumlularla değiştirmek için uykudan faydalanabilirsiniz. Derin uykuya geçtiğinde (bu genellikle uykuya daldıktan bir buçuk saat sonrası oluyor) yavaşça başını okşayarak söyleyeceğiniz olumlu cümleler daha etkili oluyor. Diyelim ki aranızda bir sorun oldu ve çocuğunuz ağlayarak uyudu. Derin uykuya dalınca “Seni seviyorum. Burada, bu evde güvendesin” diye kodlayabilir ya da ertesi gün sınavı varsa endişelerini gidermek için “Sınavda başarılı olacaksın” gibi cümleler kurabilirsiniz.
Olumlu bakış açısı şart
Çocuğun bir okula, kursa alışması için 40-42 güne ihtiyacı var. Çocuk güvenlik alanından çıktıktan sonra yeni insanlar ve becerilerle tanışırken iki aylık anlaşma yapılabilir. Çünkü ilk günden ağlıyor diye okula gönderilmezse çocuğun gerçek becerilerini bulması zorlaşır.
Olumlu bakış açısını korumanız önemli. Çocuğun eleştirilecek yönlerini görmektense onun iyi taraflarını bulmaya çalışırsanız eleştirdikleriniz tutunamaz, alışkanlık haline gelemez.
Hiçbir çocuk salıncaktan düşerken düşüş tekniğini bilerek düşmez ama doğru düşer. Daha sonra bize verilen kodlar bir şeyi yanlış yapmamıza sebep oluyor. Büyüklerin yapmaları gereken şey kendi temizliklerini yapmaları yani zihinsel, bedensel, duygusal açıdan işine yaramayan şeyleri temizlemesi gerekiyor anne-babaların.
Çocuk çocuk olmalı! Şımarır, ağlar, yaramazlık yapar, hoplar, zıplar, eğlenir, dalga geçer saçma sapan laflar edebilir. Beş yaşındaki çocuk, koltukta bütün gün oturmanın, uslu durmanın ne demek olduğunu anlamaz. Eğer çocuğa bu izni tanımazsak, bu döngü devam ederse bütün sorunların patladığı 7-8 yıllık dönemler olabilir, bütün ömre taşınabilir. Gençken gençliği yaşamak lazımsa çocukken de çocukluk yaşanmalı.
• Hayatı doğayı ve insanları sevmeyi ve onlara değer vermeyi öğrenirler.

Benzer Yazılar
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Anaokulumuz Yeni eğitim öğretim dönemine kurban bayramı için verilen aradan sonra 19 Eylül 2016 günü pazartesi günü başlayacaktır. Kayıtlarımız devam etmektedir. Sınıflarımızın kontenjanları dolmak üzeredir acele edin....
YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. ADAPLAR SİYER ARAPÇA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZME AT BİNME SOSYAL ETKİNLİKLER FAALİYETLER...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com