27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

istanbul anaokulları

6 sene önce admin tarafından yazıldı, 722 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

istanbul anaokulları ile ilgili sizlere detaylı bilgi ve dökümanlar sunmak amacıyla istanbul anaokulları web adreslerini sizler için tek tek dolaşarak misyonları vizyonları eğitim anlayışları gerektiği yerde kadroları iletişim bilgileri adres bilgileri etkinlik rehberleri faaliyet çalışmalarını aktarmaya çalıştık.

istanbul anaokulları
YAKAMAZ ANAOKULU
YETKİLİ Kurucu :Fuat Cenk BERGİTEN – 0532 585 55 84
ADRES Cumhuriyet Mah. Zeytinlik Cad. Cengiz Sok. No:7 Yakacık Kartal / İSTANBUL
TELEFON 0216 377 70 57

Yakamoz Anaokulu
WEB www.yakamozanaokulu.k12.tr 

YAKAMOZ ANAOKULU “Her şey sevgiyle başlar…” Yakamoz Anaokulu; belirlediği hedefler doğrultusunda, Çocukların sağlıklı ve mutlu olacakları sıcak, sevgi dolu bir ortamda; başarılı, kendine güvenen, bağımsız bireyler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Alanında uzman öğretmenlerden oluşan kadromuzla; eğitimdeki başarılarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Çocukların okulöncesi eğitimi sırasında yaşantıları mutlu ve anlamlı olursa, hayata kendine yönelik olumlu duygularla başlar ve başarı olasılığı yüksek olur. 2-6 yaş çocuklarına hizmet veren bir okul öncesi eğitim kurumu olarak bizler, çocuklarımıza kendini TANIMAYI , yeteneklerinden haberdar olmayı ve onlara akranlarından farklı olan özelliklerini öğretmekteyiz.
“Anaokulunun amacı, öğrenmeye ilgi uyandırmaktır”… Yakamoz Anaokulu olarak, çocuklara bilgi aktarmanın yanında, çocukların içinde var olan yeteneklerini ortaya çıkarıp, geliştirmesine yardımcı olmaya çalışmaktadır. EĞİTİM SİSTEMİMİZ VE ETKİNLERİMİZ
Yakamoz’da tüm eğitim uygulamaları, “ Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Programı” temel alınarak yürütülmektedir. Eğitim programımıza şekil veren diğer yaklaşımlar şunlardır:
ÇOKLU ZEKÂ YAKLAŞIMI: Her çocukta 8 zekâ vardır ve her bir zekâyı geliştirmek mümkündür. Öğrenme ortamı farklı zekâlara uygun olarak düzenlenmelidir.
AKTİF ÖĞRENME YAKLAŞIMI: Her çocuk yaparak, yaşayarak, deneyimleyerek ve çevreyle etkileşime girerek daha iyi öğrenir.
MONTESSORİ YAKLAŞIMI: Öğrenme, iyi düzenlenmiş ve yapılandırılmış öğrenme ortamı ve materyal varsa çok daha etkili olur.
PROJE TABANLI ÖĞRETİM YAKLAŞIMI: Hayat bir problem çözme sürecidir. Çocuklar, çevredeki sorunlara çözümler ürettikçe öğrenmeler gerçekleşmiş olur.
ETKİNLİKLERİMİZ
YAKAMOZ olarak etkinliklerimiz; Çocukların zihinsel, bedensel ve ruhsal yeteneklerini geliştirmelerini ve çok yönlü kişilik kazanmalarını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Onları cesaretlendirecek, kişisel sınırlarını genişletme konusunda teşvik edecek ve gerekli olanakları kendilerine sunacak şekildedir.
· Türkçe Dil Etkinlikleri
· İngilizce
· Okuma Yazmaya Hazırlık Çalışmaları
· Fen ve Doğa Çalışmaları
· Sanat Çalışmaları
· Yaratıcı Dramalar
· Müzik Eğitimi
· Satranç
· Hareket Eğitimi & Jimnastik
· Halk Oyunları
· Modern Dans
· Proje Çalışmaları · Serbest Zaman Etkinlikleri
· Sosyal Etkinliklerimiz ( Geziler, Özel Gün ve Kutlamalar, Tiyatro ve Sinema )
REHBERLİK SERVİSİ
Psikologumuz görev yaptığı Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık servisimizde çocuklarımızın bilişsel, sosyal, duygusal ve akademik alandaki gelişimlerinin takibi yapılmaktadır. Rehberlik Servisimizin amacı sorunu ortaya çıkmadan fark edebilmek ve anne – baba – öğretmen işbirliğiyle olası problemlere yönelik çözümler geliştirebilmektir. Velilerimize sağladığımız aile danışmanlığı hizmetinin yanında; çocuklarımızla özgüven geliştirme, duygularını fark edebilme, olumsuz duygularını kontrol edebilme ve kendisini doğru ifade edebilme becerilerini ve bu noktadaki farkındalıklarını kazandırmaya yönelik çalışmalar da yapılmaktadır.
Psikologumuz koordinatörlüğünde gerçekleştirilen bir diğer çalışmada “Karakter Okulu” projesidir. Çocuklarımıza kazandırmayı hedeflediğimiz temel insani ve evrensel değerler, her ay farklı bir değer ele alınarak işlenmekte, sadece okulumuzda çeşitli etkinliklerle uygulamakla kalmayıp velilerimize sunduğumuz eğitim seminerleriyle de çocuk-okul-aile üçgeni birleştirilmektedir.
YAKAMOZ ANAOKULU
YAKACIK-KARTAL / İSTANBUL

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

KAYITLARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR.

15 AĞUSTOS 2012 TARİHİNE KADAR OLAN KAYITLARDA

ERKEN KAYIT İNDİRİMİ UYGULANACAKTIR.

     YAKAMOZ ANAOKULU’nda;

Çocuklar hayatı dokunarak, eğlenerek, yaşayarak, yaparak, hissederek, paylaşarak ve keşfederek öğrenirler.

Yakamoz Anaokulu’nda eğitim, uzman ve deneyimli personel kadrosu tarafından bireysel farklılıkları benimseyerek verilir.

    Amacımız çocuklarımızı anlayarak, tanıyarak, ön yargılardan uzak zihinsel, bedensel, duygusal ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamaktır. Ayrıca çocuklarımızın, kendine güvenen, kendi başına karar verebilen, öğrenme isteği duyan, yaratıcı, aklın ve bilimin ışığında kendini tanıyan, meraklı, aktif ve neşeli, saygı sevgi, hoşgörü, dostluk barış ve evrensel kardeşlik ruhu içinde paylaşmayı öğrenen bireyler olması için destek vermekteyiz.
   Eğitim ve öğretim kalitesinden  ödün vermeyen, yeniliğe açık, çağdaş, özellikle ATATÜRK  İlke ve Devrimlerine sonuna kadar bağlı bir eğitim anlayışı  izleyerek, çocuklarımıza Vatan, Millet, Bayrak sevgisi aşılamak, bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişmelerine yardımcı olmak,  okulumuzda eğitim ve öğretim gören çocuklarımızın, kişilik gelişimlerini eğitim yoluyla yönlendirecek, kalıcı olumlu davranış değişiklikleri kazandırarak çocuklarımızı  İlköğretime ve hayata hazırlamak, bizim en büyük hedefimizdir.

Cenk BERGİTEN
Kurucu-Müdür
YAKAMOZ ANAOKULU
 ” HERŞEY SEVGİYLE BAŞLAR”

Eğitim Sistemimiz
  EĞİTİM SİSTEMİMİZ

TABİ Kİ BİZDE AŞAĞIDAKİ YAKLAŞIMLARI KULLANIYORUZ HERKES GİBİ ANCAAAAAAK !

             BİZİM İÇİN ÖNCELİKLİ OLAN SEVGİ İLE YAKLAŞIMIMIZ.
Çoklu Zekâ Yaklaşımı:Çoklu zeka  yaklaşımı  insanlarda tek bir zekâ yoktur. lQ ve zekâ testleri sadece sözel ve mantıksal matematiksel yetenekleri ölçmektedir. Oysa bireylerde birbirinden farklı 8 yetenek alanı vardır. Bunlar; Dilbilimsel, mantıksal, matematiksel, görsel, uzamsal, bedensel, kinestetik, müziksel, ritimsel, kişilerarası, içsel, doğa zekâsıdır.

High  / Scope Yaklaşımı Her çocuğun bir birey olarak potansiyelini en üst düzeyde kullanabilmesine çalışılmaktadır. Ve çocukların yaparak yaşayarak öğrenmelerine, yaratıcılıklarını kullanmalarına, hayal güçlerini desteklemelerine uygun ortamlar hazırlamaktadır.

Montessori Yaklaşımı: Montessori’nin çıkış noktası, çocuğun gelişmesi için gerekli tabii gücün kendisinde doğuştan var olduğudur. Montessori metodu çocuğun doğal içsel gelişime dayalıdır. Eğitimcinin görevi, gelişim evrelerini ve bu evrelerde çocuğun neleri öğrenmeye gereksinim duyduğunu sürekli gözlem yoluyla belirlemek ve uygun öğrenim ortamını hazırlamaktadır.

Woldorf Yaklaşımı: Woldorf yaklaşımı Fen ve doğa çalışmaları için bir alan bulunmaktadır. Çocuklar taş, toprak, kum, kozalak, deniz kabukları, kurutulmuş böcekler, bitkiler ve gerçek malzemeler ile deneyler yapma çalışmalarına ortam hazırlanmaktadır. Hayvan besleme, bitki yetiştirme ve bu konuda çocukların sorumluluklar almaları bu yaklaşım doğrultusunda uygulanmaktadır.

Aktif Öğrenme Yaklaşımı: Aktif öğrenme çok yönlü gelişim sağlayarak akademik başarıyı arttırır. Güdü, tutum, kaygı gibi duyuşsal özelliklerle katılım, sınıf yönetimi gibi süreçleri olumlu yönde etkiler.

Proje Tabanlı Öğretim Yaklaşımı: Proje tabanlı öğretim yaklaşımı Tasarı geliştirmeye, hayal etmeye, planlamaya, kurgulamaya dayalı bir öğrenme anlayışıdır.
En büyük özelliği; Öğretmen merkezli öğrenme yerine
Öğrenen merkezli bir öğrenmeyi savunmasıdır.

Servis Hizmetleri
Servis Hizmetlerimiz: YAŞASIIIIN !!! ARTIK KENDİ SERVİSİMİZ VAR. SABAH ÖĞLEN VE AKŞAM OLARAK 3 AYRI SEFER HERYERE HİZMET VERMEKTEDİR. ÖĞRETMEN NEZARETİNDE VE ÇİZGİ FİLM EŞLİĞİNDE GÜVENLİ VE HUZURLU HİZMET VERMEKTEYİZ.
 
Psikolog             : Beden sağlığı kadar ruh sağlığı da önemseyen yuvamızda deneyimli bir rehberlik uzmanı (Psikolog) da görev yapmaktadır. 
Sağlık Hizmetlerimiz: Okulumuza her ayın belirli bir gününde  rutin olarak branşlarında uzman doktorlarımız tarafından çocuklarımız ve tüm ekibimiz sağlık taramasından geçmektedir.

Okul Psikoloğumuzdan
ANNE – BABA BEKLENTİSİ:İDEAL ÇOCUK

Sayın velilerimiz, ideal bir çocuk her anne babanınhayalidir elbette. Günümüzde de bu kavram oldukça önemli ve anne babanıntutumunu etkileyen bir faktör olarak görülmektedir.

Günümüzde özellikle sosyo-ekonomik açıdan üstün olan bazıailelerde bu kavrama oldukça fazla önem verilmektedir. Anne- baba, kendiçocukluğunda gerçekleştiremediği bazı etkinlikleri, bazı nitelikleri kendiçocuğunda görmek isteği ile çocuğunu kendi isteği doğrultusundayönlendirmektedir. Ancak bunu yaparken çocuklarının ilgisini, yeteneğini,isteğini önemsememekte ve ondan gereğinden fazla beklentisi olmaktadır.

Bu durum çoğu kez bir yansıtma olabildiği kadar, bir telafide olabilmektedir. Anne eşiyle olan problemlerini çocuğunun üstüne fazlasıyladüşmekle yenebileceğine inanmakta ve çocuğunu göz ardı edebilmektedir.

Bazen bu gibi durumlar olduğunda anne- babanın anaokulu ileişbirliği yapması doğrudur. Çünkü;  anaokulu çocuğun neredeyse tüm gününügeçirdiği kurumdur ve öğretmenleri çocukların ilgilerini fark etmekte,istekleri doğrultusunda çocukları yönlendirmekle yükümlüdür. İşte bu noktadaokul ve aile işbirliği çok önemlidir. Aile, isteklerini anaokuluna belirtmeliancak, anaokulunun da bu konuda fikrini almalı ve çocuğu hakkında bilgialmalıdırlar.

Tutumlar, çok önemli ve çocuğun kişiliğini büyük ölçüdeetkileyen bir faktördür.

Anne baba olarak bir  çokfarklı tutum sergilemeniz mümkündür. Bu tutumlara bakacak olursak: baskıcıotoriter tutum, gevşek tutum, dengesiz ve kararsız tutum, koruyucu tutum,ilgisiz ve kayıtsız tutum, güven verici destekleyici tutum. Bu tutumlarınhepsine detaylı girmektense anne-babalara şunu önermek daha doğrudur: herailenin tarzı, eğitimi, kültürü ve dolayısıyla bunların sonunda çocuklarınakarşı olan tutumları ne olursa olsun, çocuklarımızın bizim en değerlivarlıklarımız olduğunu unutmayalım ve onlara karşı mümkün olan en fazlaanlayışı gösterelim. Onları yönlendirmek yerine onlara ışık olup istedikleriyolda gitmeleri için destekleyelim.
 
Anaokulunun çocuğun beklentilerine karşılık vermesi deönemli bir diğer konudur. Anne –baba olarak anaokulu öğretmenleri ile devamlıişbirliği içeride gidilirse çocuğun ilgi alanları, istekleri saptanır ve beklentilerde çocuğa uygun olur. Bunun için bütün anne-babalara verilecek önerilerebakılacak olursa:  çocuklarınızın farklıisteklerine saygı duyun ve onları gerçekten istedikleri doğrultuda yönlendirin.Bu şekilde yetişen çocuklar toplum içerisinde özgüven sahibi, mutlu, sosyalbireyler olmaya adaydırlar.

Sevgiler…
Psikolog
Özge HOŞGÖR

Benzer Yazılar
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Anaokulumuz Yeni eğitim öğretim dönemine kurban bayramı için verilen aradan sonra 19 Eylül 2016 günü pazartesi günü başlayacaktır. Kayıtlarımız devam etmektedir. Sınıflarımızın kontenjanları dolmak üzeredir acele edin....
YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. ADAPLAR SİYER ARAPÇA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZME AT BİNME SOSYAL ETKİNLİKLER FAALİYETLER...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com