27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

istanbul anaokulları

6 sene önce admin tarafından yazıldı, 614 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

istanbul anaokulları ile ilgili sizlere detaylı bilgi ve dökümanlar sunmak amacıyla istanbul anaokulları web adreslerini sizler için tek tek dolaşarak misyonları vizyonları eğitim anlayışları gerektiği yerde kadroları iletişim bilgileri adres bilgileri etkinlik rehberleri faaliyet çalışmalarını aktarmaya çalıştık.

istanbul anaokulları

MAVİ AYIŞIĞI ANAOKULU

YETKİLİ Figen Emin
ADRES Gümüşpınar Mah. Sümbül Sok. No: 4
Soğanlık – Kartal / İSTANBUL
TELEFON 0216 452 72 32

Mavi Ayışığı Anaokulu
WEB www.maviayisigianaokulu.k12.tr 


MAVİ AYIŞIĞI ANAOKULU Yakacık Kartal ; Anaokul olarak özel dizayn edilmiş , müstakil binasında hizmet vermeye 2010 senesinde resmi olarak başlamıştır. 240 m2 yeşillikler içerisinde ki bahçesi , 180 m2 2 kat tan oluşan iç mekanı bulunmaktadır. Bütün sınıfları , aydınlık ve güneş görür konumdadır . OYUN PARKI çocuklar için özel olarak dizayn edilmiş, kullanılan malzemeler çocuklar için hijyen kurallarına uygun yapılmıştır.

** BIRAKIN ÇOCUKLARINIZ DEMİR YIĞININDAN KURTULSUN**

Çalışma saatleri hafta içi 8-00 18-00 arasındadır. Resmi ve dini bayramlar hariç yaz ve kış açıktır.
Branş derslerimiz;
* İngilizce
* Dans
* Drama
* Müzik (Orff)
* Piyano
* Akıllı Tahta Saati
* Görsel eğitim
* Resim dersi
* Yüzme

Her yaş grubunda iki öğretmen hizmet vermektedir. Sınıflarımız geniş hijyenik ve 10 kişiliktir. Okul kontejanı maksimum 38 öğrencidir .

* KENDİNE HAS ÖZEL KRİTERLERİ OLAN , BUTİK OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMUDUR *

Ayrıca psikolog desteğimiz bulunmaktadır .Okul Psikoloğumuz, ailelerimizi daha fazla bilinçlendirmek adına her ay seminerler düzenlemektedir…

**BİZLER, KURUMUMUZU VE PERSONELİMİZİ, YAKINDAN TANIYABİLMENİZ İÇİN SİZ DEĞERLİ VELİLERİMİZİ OKULUMUZA DAVET EDİYORUZ .BİZE UĞRAMADAN KARAR VERMEYİN**

Mavi Ayışığı Anaokulu Yakacık Kartal

MAVİ AYIŞIĞI ANAOKULU YAKACIK – KARTAL

MAVİ AYIŞIĞI ANAOKULU – KARTAL  2009-2010 EĞİTİM YILI İTİBARİYLE SOĞANLIK’IN GÜMÜŞPINAR MAHALLESİNDE KURULMUŞ  OLUP OKUL ÖNCESİ 3-6 YAŞ GRUPLARINA  TEMEL HAYAT BECERİLERİNİ  KAZANDIRMAYI HEDEF EDİNMİŞTİR.OKULUMUZUN ÖĞRENCİSİ OLSUN YA DA OLMASIN, HER AY  KONUSUNDA  UZMAN PSİKOLOĞUMUZ  TARAFINDAN GELİŞİM TESTLERİ ÜCRETSİZ  UYGULANIR.GÜNÜN HER SAATİ GÜNEŞ ALABİLEN, BAHÇESİNDE OYNAYIP , PALMİYE VE ÇINAR AĞAÇLARININ GÖLGESİNDE  GÖLGELENİP, DALINDAN MEYVELERİNİ  YİYEBİLECEKLERİ MİS  KOKULU , KENDİ  ÇİÇEKLERİNİ   DİKEBİLECEKLERİ,  KOCAMAN 240 m2 BAHÇESİ İLE HİZMET VERMEKTEDİR.BIRAKIN ÇOÇUKLARINIZ   DEMİR  YIĞINLARINDAN  KURTULSUN..YAKACIK  MAVİ AY IŞIGI ANAOKULU ‘ NDA , SEVGİ VE GÜVEN DOLU  BİR  GELECEK  SUNUYORUZ…YAKACIK MAVİ AYIŞIĞI ÇOCUK  YUVASI ‘ NDA ,OKUL DIŞI GEZİLERİMİZ, ÇOÇUK TİYATROLARI SİNEMALARI, KÜLTÜREL GEZİLER, RESİM DERSLERİ ÖZEL OLARAK UYGULANIR. BAZEN MUTFAĞA GİRİP KENDİ SALATALAMIZI ,KENDİ PİZZAMIZI ,KENDİ  KURABİYEMİZİ YAPIYORUZ ….KARTAL ‘ DAKİ MAVİ  AYIŞIĞI  ANAOKULU  ÇOÇUKLARIMIZIN HANGİ  ALANA DAHA YATKIN  OLDUKLARINI  TESBİT  EDİP O  YÖNLERİNİ  GELİŞTİRMEYE  ÇALIŞIR.. GÜMÜŞ PINAR  MAHALLESİ MAVİAY IŞIĞI ANAOKULU ‘NDA ÇALIŞMA SAATLERİ , ÇALIŞAN  ANNELERİMİZE  UYGUN  ŞEKİLDE  UYARLANMIŞTIR. MAVİAYIŞIĞI KREŞİ , ÇOÇUKLARINIZA  SADECE  BAKIM  HİZMETİ  DEĞİL , SEVEREK  EĞLENEREK  ÖĞRENMELERİNİ  SAĞLAR.. MAVİAYIŞIĞI ‘ NDA HER  YAŞA  UYGUN ,  ONLARA  GÖRE  DİZAYN EDİLMİŞ ÖZEL SINIFLAR   HAZIRLANMIŞTIR..SOĞANLIK MAVİ AYIŞIĞI ANAOKULU ‘ NDA Kİ ÇOCUKLARIMIZIN GÜVENLİĞİ KAMERA SİSTEMİ İLE  SAĞLANMAKTADIR. YAKACIK TAKİ  MAVİ  AYIŞIĞI ANAOKULU – KARTAL , OKULUNUN İÇERİSİNİ  VE BAHÇESİNİ  HER TÜRLÜ  HAŞERATA KARŞI PERİDYODİK  OLARAK UZMAN KİŞİLER TARAFINDAN İLAÇLATMAKTADIR…YAKACIK MAVİ AYIŞIĞI ANAOKULU , SİZ VELİLERİMİZİ ,   BİZLERİ  DAHA  YAKINDAN TANIYABİLMENİZ  İÇİN  KURUMUMUZDA  GÖRMEKTEN   MUTLULUK  DUYACAKTIR..

” Kartal’ ın Yükselen Değeri, Geleceğe Atılan İmza”

YAKACIK MAVİ AYIŞIĞI ANAOKULU – KARTAL  

BARIŞ ÜLKÜMEN KİMDİR  ?

Barış Ülkümen; Çocuk ve Ergen Psikoloğu.
1997 yılında Çavuşoğlu Koleji’ni bitirdikten sonra
Amerika’daki University of South Florida ve
University of North Alabama’da öğrenim gördü.
Psikoloji eğitimini Haliç Üniversitesi’nde tamamladı.
2003 yılından bu yana özel eğitim alanları ile anaokulların
da psikolojik danışmanlık yapan Ülkümen, özellikle çocuk gelişimi,
erken çocukluk eğitimi, çocuk ve ergen psikolojisi, gelişim ve öğrenme
bozuklukları ve oyuncak konuları üzerine çalışmaktadır.

DUYGUSAL PROBLEMLER

Sağlıklı Çocuk ruh sağlığı için öncelikli olarak  üç temel unsura bakmalıyız;

Yemek alışkanlığı, uyku alışkanlığı ve  Oyun becerisi. Ele alacağımız bu üç temel unsur, çocuklarımızlailgili bize  genel bir  bilgi verecektir. Çocuk gelişimi için  beslenmenin önemi büyüktür.Sağlıklı ruh sağlığına sahip çocuklar; yemek yiyen,yemek düzenleri bulunan  ve yaşıtlarına göre normal kilo ve boya sahipolan çocuklardır. Çocuklar duygusal bir sorun yaşadıkları zaman  yemek yeme düzenleri bozulur  ve iştah sorunu yaşamaya başlarlar. Yemekyeme alışkanlığındaki sorun kilo kaybına ve halsizliğe neden olur. Beslenmegibi diğer  önemli bir konu da  uykudur. Sağlıklı olan çocuklar uyku konusunda sorun yaşamazlar; uykuları düzenli olup  ve uykularını verimli geçirirler. Çocuklarda duygusal sorunların başlamasıyla birlikte uyku  konusunda da  sorunlar ortaya çıkar.Çocuklaruykularını alamazlar ; sayıklama, titreme,gece içinde birkaç defa uyanma , vekabuslar  ortaya çıkar. Uykusuzlukakademik başarının düşmesine ve genel olarak halsizliğe neden olur. Sağlıklı ruh sağlığı olan çocuklar oyun oynayan veoyundan keyif alan çocuklardır. Çocuklar oyunla öğrenip  gelişirler. Duygusal sorunların başlamasıyla, çocukların oyun istekleri kaybolur ve oyuna katılımları azalır.Duygusalsorunlardan dolayı ortaya çıkan isteksizlik ve mutsuzluk  hali çocukların oyun düzenlerini debozar.Öğrenme ve gelişim olumsuz etkilenir Tabi kibu üç  faktör  dışında da  çocuklarımızın ruh sağlıklarıyla ilgili dikkat etmemiz gereken başkakonular da bulunmaktadır. Çocuklar yetişkinler gibi  sorunlarınıntümünü konuşarak ifade edip  çözemezler.Sözel ifade becerileri  sınırlı olduğuiçin yaşadıkları sorunları  genel olarakdavranışsal tepkiler vererek ifade etmeye çalışırlar.

Örneğin;
Tırnak Yeme  Davranışı
Duygusalolarak sıkıntıların başlamasıyla çocuklar tırnak yerler.Tırnak yeme davranışı temel olarak çocuğun güvenile ilgili bir sorun yaşadığının gösterir.

ParmakEmme davranışı

0-2Yaşına kadar olabilen bir davranıştır. Ancak iki yaş ve üstünde olduğu zamanbir duygusal sorun olduğunu gösterir. Güven ile ilgili bir sorunun işaretidir.

Alt Islatma

  Tuvalet eğitimi almış bir çocuğun alt ıslatma sorunuvarsa, bu sorunun çeşitli nedenleri olabilir. Çocuk hasta olmuştur vehastalığında dolayı tuvaletini tutamıyordur.İkinci bir neden ise;çocukkalıtımsal nedenlerden dolayı böyle bir rahatsızlık yaşamaktadır.Son nedenise;duygusal sorunlar yaşayan çocuk tuvalet eğitimi almasına rağmen alt ıslatma sorunu yaşamaktadır. Güvensizlik,mutsuzluk ve huzursuzluk  alt ıslatma sorununu ortaya çıkartabilir. Büyük tuvaletini kaçırması ise sorunundaha büyük olduğunun gösterir.

SözDinlememe ve Yalan Söyleme Davranışları.

Duygusalsorunlardan dolayı çocuklar genel tutumlarının dışına çıkabilirler; mutlu ve huzurlu olan bir çocukhırçınlaşabilir ve söz dinlememeye başlayabilir.Yaşanan sorunlar çocuklarısinirli ve kolay öfkelenebilen bir hale sokabilir. Alınganlık Çocuklar yaşanan sorunlardan dolayı dahaönce alınmadıkları  konularda bile kolayalınmaya başlayabilirler.Yaşadıkları hassaslıktan dolayı arkadaş ve aileilişkilerinde sorunlar çıkabilir.

Okul  da disiplin sorunları
Evde vesosyal hayatta yaşanan problemler çocukların bulundukları tüm sosyal mekanlaraetki eder.Çocuklar için zamanlarının büyük bir bölümünü geçirdikleri okul;yaşanan  sorunların  ortaya çıktığı bir yerdir. Akademik başarısızlık ,arkadaşilişkilerinde sorunlar, saldırganca davranışlar veya içe kapanmalar yaşananduygusal sorunların okuldaki bir yansımasıdır.

Korku vekaygı

Daha önce herhangi bir korku durumu olmadığı halde  korkulargelişebilir. Yaşanan duygusal sorunlardan dolayı çocuklartedirginleşebilirler. Duygusal sorunlardan dolayı en çok karşılaşılansorunlar;gece korkuları ve yalnız kalma korkularıdır.Çocuğunuz yukarıda yazılan bu sıkıntıları belli bir süreden  beri yaşıyorsa ; bir uzmana başvurmanızı öneriyorum.Çocuk Psikiyatristi veyaÇocuk Psikoloğuna başvurup yaşadığınız sıkıntılarla ilgili danışmanlıkalabilirsiniz.Erken teşhis ve doğru tedavi yaşanan sorunların çözümünüsağlayacaktır.

Eğitim Anlayışımız
                                     HİGH SCOPE EĞİTİM SİSTEMİ

             1962 yılında ABD de David  Weikard ve meslektaşları tarafından geliştirilen ve bugün dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde uygulanmakta olan bir eğitim programıdır. Çocukların çok yönlü gelişimine bir başka değişle ‘sosyal, duygusal, zihinsel ve fiziksel gelişimine ‘ önem veren lisanslı bir programdır.

                                             ETKİN ÖĞRENME

              High Scope programının temel sürecini oluşturur. ‘Çocuğun yeni bir anlayışı; nesnelerle uğraşarak ve insanlarla düşüncelerle, olaylarla etkileşimi girerek zihninde yapılandırdığı bir öğrenme şeklidir.’ Etkin öğrenmede çocuklar materyalleri  kullanırlar.Çevrelerindeki dünyayla düşünerek etkileşime girerler.Etkin öğrenme hem zihinsel hem de fiziksel etkinliği içerir.Sınıfta etkinlik köşeleri açıkça belirlenmiştir, ilginç materyaller vardır.Düzenli bir günlük program izlenir.Etkinlikler çocukların ilgilerine hareketlerine dayanır.Çocuklar pasif alıcılar değil kendi öğrenmelerinin aktif sorumlularıdır.Çocuklar oynayacakları materyalleri seçerler, materyallerle ne yapacaklarına karar verirler. Etkin öğrenme sürecinde çocuklar tüm duyularını kullanarak materyalleri tanırlar. Çocuklar bütün bedenleri ile öğrenirler.Çocuklar kendileri için anlamlı olan deneyimler ile ilgili konuşma özgürlüğüne sahiptirler.

 High Scope Eğitim Sisteminde Planla-Yap-Değerlendir Süreci

              Çocuklara önemli öğrenme deneyimleri kazanmaları ve problem çözmeleri için çok sayıda fırsat sağlayan, özgüvenlerini ve bağımsızlıklarını destekleyen, sorumluluk alma ve zaman denetimi yeteneklerini geliştiren sıralı bir faaliyet dizisidir. High Scope programında inanılan görüş şöyledir ; çocuklar kendi kişisel ilgilerini ve amaçlarını gerçekleştirdiklerinde en iyi şekilde öğrenirler. Gün boyunca çocukların materyaller ve etkinlikler arasında seçim yapmaları teşvik edilir.

                                                   İLKELER

               Bu programda inanılan eğer yetişkinler destekleyici ve sevecen olurlarsa, çocuklarda başkalarıyla kurdukları ilişkilerde destekleyici ve sevecen olmayı öğrenirler. Yetişkinler çocukları belli hedeflere ulaşmaları konusunda zorladıkça, çocukların endişe düzeyi artmakta ve savunmacı bir tutum geliştirmektedirler. Bu noktaları yetişkinler olarak çocuklarla kurduğumuz ilişkilerde ne derecede uyguladığımız konusunda düşünmemiz yararlı olacaktır.

Yetişkinler çocukların oyunlarına arkadaş olarak katılırlar. Çocukların oyunlarını yönetip denetlemezler.

                                               SINIF DÜZENİ

               High Scope programında  sınıf çeşitli etkinlik köşelerine bölünmüştür. Örneğin ; blok ve inşa köşesi, evcilik köşesi, kitap köşesi, kum ve su köşesi, sanat köşesi gibi. Köşelerde çocuklar farklı türde oyunlar oynayabilirler. Her köşede çocukların rahatça oynayabilmesi için yeterli alan bulunur. Sınıftaki raflar, materyaller ve araç gereçler çocukların ulaşabilecekleri yerlerdedir. Çocuklar bir köşeden bir başka köşeye rahatlıkla görebilirler ve bir köşeden diğerine rahatlıkla hareket edebilirler. Sınıftaki materyaller etiketlenmiştir. Böylelikle bağımsızlık ve yeterlilik duyguları artar. Materyaller gündelik hayatta kolayca bulunabilir ve oldukça ucuz materyallerdir. Etkin bir öğrenme ortamı sağlayan sınıf düzeni, çocuklara sürekli seçimler yapma ve kararlar alma fırsatları verir.

MAVİ AYIŞIĞI ANAOKULU – KARTAL  

  3-6 Yaş grubu çocuklarına, okul öncesi eğitim vermek üzere,T.C. M.E. Bakanlığına bağlı özel bir okuldur.

Okulumuz 170 m2 kapalı alan ve 240 m2 açık alandan oluşmaktadır.Binamız 2 katlı olup müssakil dir.Kurumumuz da farklı yaş gruplarına ait 5 adet sınıf, 1 kapalı oyun salonu,1 kurucu odası,1 yemek salonu,1 mutfak, 1 adet sorumlu müdür odası , her katta 2 şer adet olmak üzere lavabo bulunmaktadır.

  Okulumuzda her yaş sınıfı için 1 uzman öğretici öğretmen ve yine her yaş sınıfı için yardımcı öğretmen bulunmaktadır.Ayrıca okulumuzda deneyimli ahçı ve temizlik personeli de hizmet vermektedir.

  Okulumuzda uygulanan ingilizce , satranç , drama , piyano ve müzik dersleri konusunda uzman öğretmenlerimiz tarafından, branş dersleri olarak verilmektedir.

                       MAVİ AYIŞIĞI ANAOKULU -YAKACIK / KARTAL

Sonraki Yazı
Şuan da zaten son yazıdasınız!
Benzer Yazılar
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Anaokulumuz Yeni eğitim öğretim dönemine kurban bayramı için verilen aradan sonra 19 Eylül 2016 günü pazartesi günü başlayacaktır. Kayıtlarımız devam etmektedir. Sınıflarımızın kontenjanları dolmak üzeredir acele edin....
YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. ADAPLAR SİYER ARAPÇA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZME AT BİNME SOSYAL ETKİNLİKLER FAALİYETLER...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com