27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

istanbul anaokulları

6 sene önce admin tarafından yazıldı, 732 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

istanbul anaokulları ile ilgili sizlere detaylı bilgi ve dökümanlar sunmak amacıyla istanbul anaokulları web adreslerini sizler için tek tek dolaşarak misyonları vizyonları eğitim anlayışları gerektiği yerde kadroları iletişim bilgileri adres bilgileri etkinlik rehberleri faaliyet çalışmalarını aktarmaya çalıştık.

İSTANBUL ANAOKULLARI

İLKADIM ÇOCUK EVİ

YETKİLİ Özlem ÇAM – Didem Dündar
ADRES Zümrütevler Mah. Atatürk Cad. No:28 – Maltepe – İstanbul
TELEFON 0216 441 42 11 – 0536 794 69 63 – 0532 562 62 62

İlk Adım Çocuk Evi
WEB www.ilkadimcocukevi.org

Amacımız,çocuklarımızın bedensel,zihinsel , duygusal ve sosyal yönden gelişmelerini, temel alışkanlıklar kazanmalarını her fırsattan faydalanarak çocukların milli , manevi, ahlaki, kültürel ve insani değerlere bağlılığının gelişmesine yardımcı olmak , çocuklarımızın sorumluluk yüklenmelerini , dürüst,saygılı,nazik ve düzenli olmalarını sağlamak , ve yine onların benlik kavramının gelişmesine , kendini ifade etmesine, bağımsızlığını kazanmasına ve öz denetimini sağlamasına imkan tanımaktır.

Alanında uzman branş öğretmenleri ile uzman psikolog gözetimi altında güvenli servis taşımacılığı ile hizmet vermekteyiz.Okulumuz sabah 07:00 Akşam 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.Çocuklarımız yaşlarına göre gruplandırılmış sınıflarda eğitim almaktadırlar.Küçük grup,orta grup,anasınıfı ve etüt sınıfımız bulunmaktadır.

1500 metre kare bahçemizde çocuklarımıza geniş ve güvenli oyun alanı sağlıyoruz.Çocuklarımızın gelişiminde çok önemli rol oynayan , oyunun rahat bir alan içinde araçlarla oynaması çocuğun gelişimini olumlu yönde etkilemesi için gerekli en düzgün ortam sağlanmaktadır.

AKTİVİTELERİMİZ:

– Müzik dersi
– Dans dersi
– ingilizce dersi
– Satranç dersi
– Drama dersi
– Tiyatro ve Animasyonlar
– Kültür Gezileri
– Palyaço ve Eğlenceli partiler
– Folklor Dersi
– Türkçe Dil Etkinliği
– Sanat Etkinliği
– Yaratıcı Etkinlik.Çalışmaları

İlkadım çocukevi – Zümrütevler – Maltepe , anaokul ve anaokullar için hazırlanan müfredata uygun olarak eğitim vermektedir. İlkadım çocuk evi – Maltepe , bu müfredatın dışında yine anaokul , çocuk yuvaları , çocuk evlerinde , çocukların hissetmeleri gereken aile sıcaklığını bu anlamda başarı ile öğrencilerine hissettirebilmektedir.
Maltepe – zümrütevler ‘ deki anaokullar arasında yer alan ilkadım anaokulu , anaokul idaresi ve tüm anaokul personeli ile birlikte çocuklarımızın mutlu , sağlıklı, ve başarılı bir şekilde hayat sürdürebilmeleri için gerekli ortamı el birliğiyle sağlamaktadır.
Maltepe – zümrütevler ‘ de bulunan anaokulumuzda çocuklarımızın mutlu sağlıklı ve özellikle de hijyenik bir ortamda eğitim almaları tüm çocuk yuvası personelimiz tarafından sağlanmaktadır.
İlkadım kreş – Maltepe , bir masal dünyasını andıran 2 katlı şirin binasında , eğitim ve öğretim kalitesinden asla ödün vermeden , laik , çağdaş ve Atatürkçü eğitim anlayışı ile Maltepe – zümrütevler ‘ de sizleri beklemektedir.
İlkadım çocukevi – anaokullar – Maltepe , eğitim ve öğretim için geçerli tüm teknolojik imkanları kullanmaktadır. Son olarak SANAL TUR ’ u hayata geçirmiş, ilkadım anaokulu – anaokullar – Maltepe ‘ye gelmeden 360 derece , sanki anaokulun içindeymiş gibi siz değerli velilerimize gezebilme imkanı sağlamıştır.
İlkadım çocukevi – Maltepe , siz değerli velilerin kıymetli zamanlarını en iyi şekilde kullanarak doğru anaokulu , doğru çocukyuvası , doğru çocukevi tercihlerinde taleplerinizi karşılamak için elinden geleni yapmaktadır.
Maltepedeki anaokullar , içinde bulunan ilkadım çocukevi – zümrütevler , çocuklarımızın mutlu , sağlıklı ve başarılı bir şekilde hayat sürdürebilmeleri için “ ilkadım ” ı atıyor. Bu nedenle anaokulların , çocuk yuvaları , seçimine önem verilmelidir.
Siz saygı değer ebeveynlerinde çocuklarının bu eğitim anlayışı içinde yetişmesi için sizleride bu ailenin üyesi olmaya davet ediyoruz.
Eğitimde ilkadımı ilkadım çocukevi – anaokulu – Zümrütevler – Maltepe ile atmaya hazır mısınız?

Sevgili İlk Adım Velileri;
Ana okulumuzun amacı ; mutlu,sağlıklı, öz güven sahibi, çevreye duyarlı, kendini ve başka insanları seven, kendine ve başka insanlara saygı duyan, beraberce projeler üretebilen, çocuklar yetiştirebilme konusunda ailelere yardımcı olabilmektir.Bu amacımızı gerçekleştirebilmek için, özellikle ele alacağımız konu bireyi tanımak ve bundan da önemlisi bireyi kendisine tanıtmaktır. Eğer bireyi tanırsak; kendi potansiyeli , yetenek ve ilgileri, kendine özgü nitelik ve koşulları çerçevesinde gelişimine yardımcı olabiliriz.
Çocukluk dönemi, insan hayatının diğer dönemlerinin temelini oluşturan bir dönemdir. Çocukluk sadece yaşamın yetişkinliğe hazırlayan bir dönemi olarak değil, kendi başına önemli bir dönemi olarak algılanmalıdır. Eğitim sadece gelecek için bir süreçtir. Her yaşta ve insanın kendi yanlış ve doğrularını bizzat yaşayarak öğrenmesi son derece önemlidir. Öyleyse, insan hayatının her döneminin olduğu kadar okulöncesi döneminde en iyi şekilde ve uygun yaşantılarla geçirilmesi son derece önemlidir. Bu dönemde çocuğa sağlanacak yaşantıların tür ve kalitesi, yetişkinin ona verebileceği imkanların zenginliğine bağlıdır. Bu dönemde çocuğun ihtiyaçlar içinde en önemli beslenme, temizlik ve uyku gibi yaşamsal ihtiyaçlardır. Bunların anında ve gereği gibi karşılanması son derece önemlidir. İhtiyaçların karşılandığı bir ortamda çocuk kendi benliğinin farkına daha kolaylıkla varabilir. Kendisini tanımasına, hatalarını düzeltmesine, hoş görü ve duyarlılıkla imkan veren bir aile ortamı , çocuğun benlik algısını da olumlu yönde etkileyecektir.
Programlarımızı hazırlarken; çocuk gelişiminin bu çok yönlü ve birbirleri ile ilişkili özelliğinden yola çıkarak, estetik ,yaratıcı,olumlu sosyal ilişkiler içeren dil,matemetik beden, gelişimini destekleyen bilim ve teknoloji içeren , ahlaki ve manevi kavram ve değerlere kazanabileceği çeşitli etkinliklerin yer almasına özen göstermekteyiz.
Eğitimde , doğru, güvenilir,bilinçli tercihiniz İLK ADIMI seçtiğiniz için teşekkürler.

High / Scope Programı
Bu programa Piaget’nin Bilişsel Gelişim Kuramı rehberlik etti. Programın özü; çocuklara, bizim olmalarını istediğimiz terde değil, onların bulunduğu yerde yaklaşmaktır. Bu programda yapılan her çalışmada etkin öğrenme kavramı temel alınır.Çocuğun günlük planı; öğretme için bir başlangıç noktası oluşturulmalıdır.Plan, sorgulamak, önermek ve sorunları tanımlamak için bir sıçrama tahtasıdır. Eğitimci her çocuğun yapmakta olduğu şeyle ilgili olarak düşünmesine , gözlem yapmasına, ilişkileri fark etmesine ve sorunları tanımlayıp çözmesine yardımcı olur.
1- Jean Piaget
O’na göre zeka ; çevreyle uyum sağlayabilme yeteneğidir, tüm zihinsel yapıların yöneldiği bir çeşit denge durumudur, canlı ve etkin bir zihinsel işlemler sistemidir. Bilişsel gelişim kuramı ; refleks düzeydeki tepkilerden yetişkin bir insanın tepkilerine ve düşünce düzeyine varana kadar geçen, birbirini izleyen ve etkileyen ve dört dönemlik bir süreçtir.
– Duyu hareket dönemi(0-2 yaş )
– İşlem öncesi dönem(2-6/7 yaş)
– Somut işlemler dönemi ( 6/7 – 11/12 yaş)
– Soyut işlemler dönemi( 12 yaş üstü)
2 – Jean Jacgues Rouseau
Çocuğun yetişkinlerden farklı gelişim özellikleri vardır. Bu özellikleri belirleyerek , eğitimin o dönemin özelliğine uygun olarakyapılması gerekir.
Rouseau , okulöncesi eğitimde günümüzde yaygın bir şekilde kabul gören , çocuğun ihtiyaçlarına uygun çocuk merkezli eğitim yaklaşımının öncülerindendir. Rousaeu’ya göre eğitimle sosyal hayatı ve duygusal tecrübelerimizden gelen özellikleri kontrol etme imkanımız olduğu halde , doğal gelişmeyi kontrol imkanımız yoktur. Bu nedenle yapılması gereken şey , çocuğun gelişmesini izlemek ve ona uygun zamanlarda gerekli yardımı sağlamaktır.
3 -Maria Monhtesorri
Çocukluk , yetişkinliğe gidişte geçici bir yol olmayıp , insanlığın bir başka kutbudur. Yeni eğitimin ilk amacı; çocuğun keşfedilmesi ve özgürleştirilmesidir. Karşılaştığı ilk sorun doğrudan doğruya çocuğun varlığı ile ilgilenmek , ikinciside olgunluğa doğru ilerlerken , ona gerekli yardımı sağlamaktır. Çocukların sahip oldukları potansiyeli açığa çıkarmak için uygun ortamların hazırlanması gerekir. Eğitim ortamında çocuğun kendi faaliyetlerini seçmekte olduğu kadar , hareket etmektede serbest olması gerekmektedir.

Günümüzde yapılan en önemli hatalardan biri , hareketli insanın daha yüksek düzeydeki fonksiyonlarından ayrı bir etkinlik olarak düşünmektir. Zihinsel gelişim hareketle bağlantılı olmalı ve ona dayanmalıdır. Hareketin çocuk için önemi büyüktür. İnsanı türüne özgü yetişkinliğe eriştiren şey , bu yaratıcı enerjinin işlevsel olarak biçimlenmesidir.

– İlköğretim için gerekli olan zihinsel olgunluk düzeyine ulaştırmak
– Farklı gelişim dönemlerine yönelik değişik malzemelerle tanışıp, deneyim kazanmalarını sağlamak,
– Her öğrenciyi kendi kapasitesinin en üst noktasına ulaştırmak,
– Öz bakım becerilerini geliştirmek,
– Çocuklarımızın bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişmelerini, temel alışkanlıklar kazanmalarını sağlamak,
– Her fırsattan faydalanarak çocukların milli, manevi, ahlaki, kültürel ve insani değerlere bağlılığlının gelişmesine yardımcı olmak,
– Atatürk, millet, vatan ve bayrak sevgisini kazandırmak,
– Çocukların sorumluluk yüklenmelerini , dürüst ,saygılı, nazik ve düzenli olmalarını sağlamak,
– Çocuğun benlik kavramının gelişmesine , kendin ifade etmesine, bağımsızlığını kazanmasına ve öz denetimini sağlamasına imkan tanımak.

ETKİNLİKLERİMİZ

EĞİTİM ETKİNLİKLERİMİZ
1- Türkçe dil etkinlikleri
2- Yaratıcı sanat etkinlikleri
3- Konu ve kavram çalışmaları
4- Fen ve doğa çalışmaları
5- Serbest ve kurallı oyunlar
6- Matematik çalışmaları
7- Okul öncesi eğitim
8- Beden eğitimi çalışmaları
9- Ritmik jimnastik
SOSYAL ETKİNLİKLERİMİZ
(Alanında uzman eğitimcilere)
1- Folklör
2- Bale
3- Modern dans
4- Müzik eğitimi
5- İngilizce
6- Bilgisayar
7- Satranç
8- Drama
9- Kukla gösterisi
10- Tiyatro
11- Eğitim ve eğlence amaçlı geziler.
12- Animasyon ve partiler.
13- Yüzme, basketbol, tenis ( yaz okulu).
14- Mevsiminde çocuklara barbekü partileri.
15- Bahar döneminde çocuklara doğa sevgisi aşılamak için her birinin çiçek ve benzeri bitkileri yetiştirmesi yolunda bahçivan nezaretinde uygulamalar.
16- Gene bahçemizdeki kümes hayvanlarının bakımı konusunda etkinlikler.

Benzer Yazılar
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Anaokulumuz Yeni eğitim öğretim dönemine kurban bayramı için verilen aradan sonra 19 Eylül 2016 günü pazartesi günü başlayacaktır. Kayıtlarımız devam etmektedir. Sınıflarımızın kontenjanları dolmak üzeredir acele edin....
YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. ADAPLAR SİYER ARAPÇA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZME AT BİNME SOSYAL ETKİNLİKLER FAALİYETLER...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com