27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

istanbul anaokulları – avcılar anaokulları

6 sene önce admin tarafından yazıldı, 653 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

istanbul anaokulları ile ilgili sizlere detaylı bilgi ve dökümanlar sunmak amacıyla istanbul anaokulları web adreslerini sizler için tek tek dolaşarak misyonları vizyonları eğitim anlayışları gerektiği yerde kadroları iletişim bilgileri adres bilgileri etkinlik rehberleri faaliyet çalışmalarını aktarmaya çalıştık.

istanbul anaokulları

baharkent doktorlar sitesi

onur güvener sokak

c2 villa 2 esenkent  

tel : 212 672 94 27

 Özel parlayan yıldızlar anaokulunu açan Raif ve Semiha Gökdağ yılların eğitimci ailesi olarak eğitimde köklü değişikleri hedeflemişlerdir.

Eğitim temelden başlar. Altyapı ne kadar kuvvetli olursa gelecekte o kadar başarı olur. Avrupa’da daha anne karnında başlayan çocuk eğitiminin önemi ülkemizde yeni yeni anlaşılmaktadır. Ülkemizdeki okul öncesi kurumlara katılım %25 seviyelerindedir. Bu oranın anne-babaların da bilinçlendirilmesi ile en kısa sürede yükselmesi istemekteyiz.

Okul öncesi eğitim alan çocuğun orta ve yüksek eğitim aşamalarında %98 daha başarılı olduğu tespit edilmiştir. Bu bilgi ve tecrübelerimize dayanarak okul öncesi eğitimi sonuna kadar destekliyoruz.

Bu alanda gördüğümüz eksikleri düzeltmek, kalite standartlarını yükseltmek ve –hepsinden önce- geleceğe başarılı ve sağlıklı nesiller yetiştirmek için ÖZEL PARLAYAN YILDIZLAR anaokulları zincirlerini kurduk.Bahçeşehir ve Büyükçekmece şubelerimizde eğitim ve kalite düzeyini yılların birikimi olan tecrübemizle pekiştirdik.

Semiha ve Raif Gökdağ kurucusu oldukları Özel Parlayan Yıldızlar Anaokulunun tüm öğrencilerinin aldıkları eğitimle tüm dünyayı aydınlatan yıldızlar olacaklarını, bunun için gerekli temel eğitimi verdiklerini, eğitime yıllarını vermiş iki eş olarak en büyük hedeflerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtiyolar

İNTERNET ÜZERİNDEN CANLI KAMERA YAYINI

Okul öncesi eğitimde anne-babaların en büyük sıkıntılarından biri ise çocuğum okulda ne yapıyor? Sıkıntısıdır. Biz, çocuklarımız mutlu etmek ile beraber onların anne-babalarının da daha mutlu olmasını ve bize olan güvenlerinin sarsılmamasını istediğimiz için okulumuza İnternetten canlı yayın teknolojisini getirdik. Bunu yapmaktaki en büyük amaçlarımız hem sizin çocuğunuzun güvende olduğunu her an kendi gözleriniz ile görebilmeniz hem de bizim vermiş olduğumuz eğitimin şeffaf ve başarılı olduğunu size sunmamızdır.

Size vereceğimiz şifreler ile her an istediğiniz yerden çocuğunuzu görebilecek, neler yaptığını hatta hangi oyunları oynadığını bile görebileceksiniz.

Ayrıca müdür odasında bulunan aynı kamera sistemi sistemin sürekli olarak müdür tarafından gözlemlenmesini sağlamakla beraber bir iç disiplinin de diğer kurumlardakinden çok daha yüksek şekilde oluşmasını ve sürmesini sağlar.

EĞİTİM KONSEPTİNDEKİ İMKANLAR VE HAZIRLIKLAR

Atatürkçü ve Laik bir eğitimi hedefleyen Semiha-Raif Gökdağ çifti hedeflerindeki eğitim konseptini oluşturabilmek için okullarına şu imkânları getirdiler:

Öğrenci merkezli eğitim ile yapan, uygulayan, sorgulayan ve bunları davranışa dönüştüren öğrenciler yetiştirmek. Bunun için de beden ve ruh sağlığına önem verip Jimnastik ve spor salonları, Fen ve Teknoloji laboratuarı, Bilgisayar laboratuarı, Bale ve Dans odası, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler odaları ve Oyun odaları kurdular.

Etkili ve çağdaş bir eğitim için bütün hazırlıkların yapıldığını belirten GÖKDAĞ’lar insan beyninin yabancı dile en rahat ilk 6 yılında adapte olabildiğini belirterek bunu kullanmak için eğitimlerini İngilizce ağırlıklı olarak uyguladıklarını belirttiler.

Bilgisayar ve internetin insanla bu denli entegre olduğu bir çağda çocuklarımızın geleceğe bir adım daha ileriden başlayabilmesi için ileri teknolojiye sahip bir bilgisayar laboratuarı kuran GÖKDAĞ’lar “Çocuklarımızı çağımızın yüksek teknolojisine ayak uydurmuş olması için bütün fedakârlıkları yapacağız” sözleri ile eğitime verdikleri önemi bir kere daha derinden vurgulamış oldular.
 

VİZYONUMUZ

Özel Parlayan Yıldızlar Anaokulu’nda ”Eğitim, Yaşamla Özdeştir”

 

MİSYONUMUZ

Atatürk İlke ve İnklapları doğrultusunda, çağdaş yenilik ve gelişimleri takip ederek kurumun verimliliğini arttırmak, etkinliğini sağlamaktır.
İlkelerimiz:

Atatürkçü ve laik olmak
Sevgi ve hoşgörü sahibi olmak
Doğayı ve insanı seven insan yetiştirmek
Gerçekçi, araştırmacı, çok yönlü insanlar yetiştirmek
Çok yönlü zekâyı ön plana çıkartarak eğitim vermek
Grup içinde üretici, sorumluluklarını bilen kişiler yetiştirmek
Ana dilini iyi öğrenmekle beraber ikinci bir dili öğrenmiş bireyler yetiştirmek
Okul-Aile-Öğrenci üçgenini asla bozmamak
Yaparak, Yaşayarak, Yorumlayarak ve Yargılayarak(4Y ilkemiz) bilinçlenen bireyler yetiştirmek
Kendilerine ve başkalarına saygı duyan, öz güvenli bireyler yetiştirmek.
Sevecen, sabırlı ve uzman bir eğitim kadrosu ile çalışmak
Yurdunu, ulusunu, insanlığı, ailesini seven; birlik ve beraberlik ruhunu benimsemiş bireyler yetiştirmek.
 

“Bilinçsiz bilgi, bilgisiz bilinç düşünülemez”       –           Raif GÖKDAĞ

Benzer Yazılar
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Anaokulumuz Yeni eğitim öğretim dönemine kurban bayramı için verilen aradan sonra 19 Eylül 2016 günü pazartesi günü başlayacaktır. Kayıtlarımız devam etmektedir. Sınıflarımızın kontenjanları dolmak üzeredir acele edin....
YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. ADAPLAR SİYER ARAPÇA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZME AT BİNME SOSYAL ETKİNLİKLER FAALİYETLER...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com