27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

istanbul anaokulları bahçelievler anaokulları

6 sene önce admin tarafından yazıldı, 740 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

istanbul anaokulları ile ilgili sizlere detaylı bilgi ve dökümanlar sunmak amacıyla istanbul anaokulları web adreslerini sizler için tek tek dolaşarak misyonları vizyonları eğitim anlayışları gerektiği yerde kadroları iletişim bilgileri adres bilgileri etkinlik rehberleri faaliyet çalışmalarını aktarmaya çalıştık.

istanbul anaokulları

YETKİLİ Kurucu : Altan Başer – Müdür : Rezzan Baydar
ADRES Şehit Pilot Rasim İşeri Cad. Vitacılar Sitesi No:32 Haznedar – Bahçelievler / İSTANBUL
TELEFON 0212 553 18 00

nergis yuva
WEB www.nergisyuva.com 

Öncelikli amacımız,çocuklarımıza sıcak bir AİLE ORTAMI oluşturmaktır.Siz değerli velilerimizin de çocuklarını bize emanet ederken güvende olmalarını sağlamak,sizin ve çocuklarınızın İKİNCİ EVİ olabilmektir

Çocuklarımızın okul öncesi hazırlıklarını bütün gelişim alanlarında; bilişsel, sosyal, duygusal, kültürel ve fiziksel olarak tamamlayabilmeleridir. Çocukların ilgi ve ihtiyaçlarını yeteneklerine göre hazırlanmış onlara araştırma ve denemeye yöneltici eğitim programları uygulayarak mutlu başarılı sevgi ve saygı çerçevesinde büyüyen bir nesil yetiştirmek.

Hedeflerimiz

*İlköğretim için gerekli olan zihinsel olgunluk düzeyine ulaştırmak.
*Akıl yürütmek yeteneklerini geliştirmek.
*Özdenetim yoluyla bağımsız bir kişilik yetiştirmesine imkan sağlamak.
*Kendisine ve başkasına karşı olumlu ve dürüst bir tavır geliştirmelerini sağlamak.
*Bedensel, zihinsel, duygusal açıdan sağlıklı gelişe bileceklerini sevgi dolu bir ortam hazırlamak.
*Farklı gelişim dönemlerine yönelik değişik malzemelerle tanışıp deneyim kazanmalarını sağlamak.
*Her öğrenciyi kendi kapasitesinin en üst noktasına ulaştırmak.
*Benlik algısını güçlendirerek öz güvenini kazanmasını sağlamak.
*Öğrenmeye karşı merak ve istek uyandırarak böylece öğrenmeyi öğretmek.
*Hayal gücünü teşvik etmek, oyun aracılığı ile zihinsel keşif olanakları sağlamak.
*Öz bakım becerilerini geliştirmek

Amacımız Hedeflerimiz
Çocuklarımızın okul öncesi hazırlıklarını bütün gelişim alanlarında; bilişsel, sosyal, duygusal, kültürel ve fiziksel olarak tamamlayabilmeleridir.
Çocukların ilgi ve ihtiyaçlarını yeteneklerine göre hazırlanmış onlara araştırma ve denemeye yöneltici eğitim programları uygulayarak mutlu başarılı sevgi ve saygı çerçevesinde büyüyen bir nesil yetiştirmek.   Çocuklarımızın;

İlköğretim için gerekli olan zihinsel olgunluk düzeyine ulaştırmak.
Akıl yürütmek yeteneklerini geliştirmek.
Özdenetim yoluyla bağımsız bir kişilik yetiştirmesine imkan sağlamak.
Kendisine ve başkasına karşı olumlu ve dürüst bir tavır geliştirmelerini sağlamak.
Bedensel, zihinsel, duygusal açıdan sağlıklı gelişe bileceklerini sevgi dolu bir ortam hazırlamak.
Farklı gelişim dönemlerine yönelik değişik malzemelerle tanışıp deneyim kazanmalarını sağlamak.
Her öğrenciyi kendi kapasitesinin en üst noktasına ulaştırmak.

Benlik algısını güçlendirerek öz güvenini kazanmasını sağlamak.

Öğrenmeye karşı merak ve istek uyandırarak böylece öğrenmeyi öğretmek.

Hayal gücünü teşvik etmek, oyun aracılığı ile zihinsel keşif olanakları sağlamak.

Öz bakım becerilerini geliştirmek
 
 
İdari Durum
T.C. Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme kurumuna bağlı bir kurumdur 
 
İskan durumu
Site içerisinde dublex, bahçeli bir binaya sahiptir. 
 
Kamera
İnternet bağlantısı olmamakla birlikte okulumuzda kamera sistemi bulunmaktadır 
 
Sezon
Eylül – Haziran => Kış sezonu
Temmuz – Ağustos => Yaz okulu şeklinde 12 ay hizmet vermektedir. Sadece resmi tatillerde kapalıdır. Aylık ödeme sistemi ile çalışmaktadır.
 
 
Kayıt Evrakları
* Sağlık raporu ( Kendi doktorunuzdan veya özel sağlık kurumlarından alınan rapor geçerlidir. )
* Gaita Tahlili
* Boğaz Kültürü
* Muhtardan Nüfus Cüzdanı sureti. 
 
Psikolog ve Pedagog
Çocuklarımızın psikolojik, duygusal, sosyal ve zihinsel gelişimlerini takip etmek, problemleri tespit edip çözüm üretmek amacıyla okulumuzda bir PSİKOLOG ve bir PEDAGOG bulunmaktadır. 
 
ETKİN ÖĞRENME İLE ÇOCUK;
Çalışmalara yaparak yaşayarak, etkin olarak katılarak, değiştirerek, hareket ederek öğrenir.
 
GÜNLÜK PROGRAMIMIZ: Öğrenmenin sorumluluğunu taşımayı düşünmeyi, görmeyi, düzeltmeyi, problem çözmeyi, teknolojiyi kullanmayı, yaratıcı olmayı, paylaşmayı, sırasını beklemeyi, işbirliği yapmayı ve tüm topluluğa katkıda bulunmayı öğretecek fırsatlar yaratır.
 
NERGİS ÇOCUK EVİ ÖĞRENCİLERİ; İyi düşünebilir, isteklerini ifade edebilir, davranışları üzerinde düşünebilir, kendi kendini yönlendirebilir, sorar, risk alır, dengeli ve tutarlıdır. Çocuklarımızın bağımsız, kendi sorumluluklarının farkında olan, öğrenmeye hevesli, yaşama ilgi duyan bireyler olarak yetişmesi en önemli amacımızdır.
 
KURULUŞUMUZDA TÜRK MİLLİ EĞİTİM OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ESASLARI AKTİF (yaşayarak) ÖĞRENME İLE UYGULANMAKTADIR.
 
YIL İÇİNDE UYGULADIĞIMIZ PROGRAMI DESTEKLEYİCİ ETKİNLİKLER:
Sinema ve Tiyatro Gösterileri, Eğitici CD’ler, Dünya Klasikleri, Çizgi Filmler, Doğum Günü ve Sürpriz Partiler, Animasyon ve Kukla Gösterileri, Çevre Gezileri…
 
YAPILAN SANATSAL ETKİNLİKLERİN SERGİLENMESİ İLE İLGİLİ GELENEKSEL YILSONU SERGİSİ VE GÖSTERİSİ.
 
SEVGİ SICAKLIĞI İLE DOLU, ÖZGÜR BİR ORTAMDA OYUN İLE EĞİTİM HEDEFLERİ YAKALAMANIZI SAĞLAR.

 Eğitim Programları 
HİGH/SCOPE EĞİTİM YÖNTEMİ

Bu yöntem okulumuz ve kültürel yapımız göz önüne alınarak yapılmaktadır.
Bu sistemin temel amacı yaparak ve yaşayarak öğrenmedir. Etkin öğrenmeyi hedefler.
Bu sistem düşünebilen, üretebilen kendi kararlarını alıp bu kararların sorumluluğunu  taşıyabilen çocuklar yetiştirmektir.Bu programda çocuklar küçük gruplar halinde veya büyük gruplar halinde çalışarak çeşitli ilişkiler yaşar.Çocukların amaçlarını ifade etmesine, onları gerçekleştirmelerine,yaptıkları şeylerin üzerinde düşünmelerini sağlar.
Küçük Grup: Malzemeyi öğretmen verir ama çocuk kendi kişisel ürününü oluşturur.
Büyük Grup: 10-15 dakika tüm gurubun paylaştığı zamanı kapsar.Şarkı söyleme,hareket,müzik aktivitesi,proje oluşturma,önemli haber ve duyuruları paylaşma,grup tartışmaları yapma.
Bizim bu programı uygulamaktaki amacımız;
Çocukların düşünce ve eylemlerini yönetip denetlemek yerine,kendi tasarladıkları faaliyet ve projeleri seçmelerini ve düzenlemelerini sağlamak çocuklara karar verme fırsatı vermek.

SOHBET SAATİ:
Çocuğun bütün çevresiyle kurduğu iletişim ağını okuldaki arkadaşlarıyla paylaşıp geliştirmesini sağlar.Aylık programda yer alan bilgilerin ve kavramların kazandırılmasını amaçlar.Zihinsel gelişim,bilişsel gelişim ve sözel gelişimlerini ve sözel yeteneklerini geliştirmesini amaçlar.
ETKİNLİK SAATİ:
Çocukların üreticiliğini,küçük kas gelişimini sağlamak,el-göz koordinasyonunu sağlamak,proje oluşturmak,resim yapmak ve yoğurma maddesi ve her türlü malzemeyi (makas-tutkal-kağıt,karton,pul,sim,kumaş) kullanarak masa başı çalışmalarının yer aldığı bir zamandır.(Küçük Gurup uygulaması yapılır High/Scope)
HAYAL ODASI:  
Hareketli bir etkinlikten sonra çocukların hayal gücünü harekete geçirmek,dinlenme ve sakinleştirme amaçlı yapılan bir çalışmadır.
MASAL DİNLEME VE ANLATMA:
Çocuğun hayal gücünü harekete geçirir,dil gelişimine yardım eder,düşünmesini ve düşüncesini ifade etmesini sağlar.
ANADİLİ ETKİNLİĞİ:
Çocukların duygu ve düşüncelerini net ve açık olarak ifade etmelerini amaçlar.Hikaye öncesi;bilmece,tekerleme,şiir ile,hikaye sonrası;dramatizasyon ve pondomim ile hikaye tamamlama ve hikayeyi anlatma çalışmaları yapılır.
İNGİLİZCE ÇALIŞMALARI:
Öğretmenlerimizin işlediği konular paralelinde İngilizce panolar,İngilizce kitabı(6 yaş grubu için),Time-top ve fotokopi destekli kelime öğrenme,sayılar renkler vb. konular işlenir.Her ay gönderilen aylık bültende yazılan cümleyi tekrarlayarak 10-12 cümle öğrenmesini amaçlar.
BAHÇE ve TOP HAVUZ OYUNLARI:
Çocukların büyük kas gelişimini sağlamak,çocuğun kendi bedenini tanıması ve doğru şekilde kullanılmasını enerjilerini doğru harcamalarını sağlar.
İLKOKULA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI:
Çizgi defteri ile çalışma,konular paralelinde kavram geliştirmek için Dergi çalışmaları,Sayıları öğrenmek için Matematik kitabı çalışmları ilkokula hazırlıklı olmayı ve desteklemeyi amaçlar.
SERBEST OYUN:
Çocuğun sosyal gelişiminin bir zaman dilimidir.Bir topluma ait olduğunu öğrenir.Paylaşmak,sıra bekleme,sorumluluk alma,kuralları öğrenmenin sağlandığı bir süreçtir.(Büyük Grup uygulaması yapılır.High/Scope)
BİLGİSAYAR ÇALIŞMALARI:
Çocuğun yeteneğini, bilgisini ve öğrenme hızını farklılaştırmaya yarar.Problem çözme,işbirliği kavram kazanma,buluş yoluyla öğrenme becerileri geliştirir.Eğlendirici özelliği sebebiyle çocuklarda başarı duygusunu uyandırır.Eğlenirken öğrenir,öğrenirken eğlenir.Günlük eğitim programı destekleyici bir içerikte hazırlanır.
FOLKLÖR – DANS –MÜZİK –EĞİTSEL JİMNASTİK:
Çocuklarda ritm duygusu,eşgüdümlü çalışma,çocuğun esnetik duygusunu geliştirmek ve büyük kas gelişimini sağlamak amacıyla yapılan çalışmalarıdır.Çocuklara güven ve başarı duygusu kazandırır.
FEN ve DOĞA:
Çcoukları gözlem yapmaya,araştırma inceleme ve keşfetmeye yönelten bir etkinliktir.Hayvan besleme( Balık,kaplumbağa)bitki yetiştirme,fidan dikme,bitki çimlendirme etkinlikleri uygulanmaktadır.Sınıflarımızda çocuklarımızı oluşturduğu DOĞA ÇANTASI bulunmaktadır
 
Kesme yapıştırma,
Kolaj çalışması,
Sınırlı boyama,
Artık materyal çalışmaları,
Serbest resim,
Tuz seramiği,
Oyun hamuru bu çalışmaları kapsamaktadır.
 Sergimizden Video
 

Bu etkinliklerde amacımız; çocuklara sanatsal bakış açısı ve estetik değerler kazandırmak, üretebilen, düşünebilen geleceğin bireylerini yetiştirmektir. Ayrıca çocuğa kazandırdıkları bu sanatsal eğitim görsel olgunluğa ulaşır. Farklılıkların ve benzerliklerin ayırımına varır. Oranları düşünmeyi kazanır.El göz koordinasyonu gelişir. Dikkat süresi uzar. Hayal gücü kullanmayı öğrenir. Grup çalışmalarında işbirliği yapmayı gerekirse liderliği öğrenir.

Kısacası düşündüklerini planlamayı, uygulamayı ve sonuçlandırmayı öğrenir.

Sinema ve Tiyatro
Ayda birer kez olmak üzere sinema ve tiyatroya gidilmektedir.Kukla gösterileri,palyaço ve animasyon gösterileri okulumuzda gösterime sunulmaktadır.
Partilerimiz
Yuvamızda farklı konularda partiler düzenlenmektedir.(şapka,gözlük,meslekler vb.)
Drama
Her hafta Perşembe günü çocuklarımıza kazandırmak istediğimiz davranışlardan biri veya problem yaşanılan bir davranışın öğretmenlerimiz tarafından dramatize edilmesidir.
Eğlence ve Eğitim Amaçlı Geziler
Çocukların sosyal gelişimini sağlamak çevremizi ve şehrimizi tanımak amacıyla belirli aralıklarla yapılır.Konularımız paralelinde tek sınıflık geziler düzenlenmektedir.(Diş kliniğine gezi vb.)Çocuklarda paylaşmak ve yardımlaşma duygusu pekiştirmek için Deniz Feneri ve Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme yuvasına yardım amaçlı geziler yapılmaktadır.

Benzer Yazılar
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Anaokulumuz Yeni eğitim öğretim dönemine kurban bayramı için verilen aradan sonra 19 Eylül 2016 günü pazartesi günü başlayacaktır. Kayıtlarımız devam etmektedir. Sınıflarımızın kontenjanları dolmak üzeredir acele edin....
YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. ADAPLAR SİYER ARAPÇA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZME AT BİNME SOSYAL ETKİNLİKLER FAALİYETLER...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com