27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

istanbul anaokulları birbirinden seçkin anaokulları

6 sene önce admin tarafından yazıldı, 894 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

Birbirinden seçkin anaokulları..

Çocuklarınızı hangi anaokuluna yazdıracağınızda kararsız kalıyor ve de hangisinin bireysel gelişimine daha faydalı olabileceğini mi düşünüyorsunuz?
Çocuklarınızın anaokulunda aldığı eğitim, daha sonraki eğitim yıllarında ciddi bir şekilde büyük bir rol oynar. Öğrencinin amaç, ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış, bireysel ihtiyaçlarına göre programlanmış ve her birinin karakteristik yapısını göz önünde bulunduran bir anlayışla yapılandırılmış bulunan bir anaokulu çocuklarınızın tüm ihtiyaçlarına yanıt verecektir. Seçmiş olduğumuz en iyi anaokulları ile buna karar vermeniz oldukça kolay olacaktır. 

Küçük Prens Okulları
Saint Joseph Lisesi Eğitim Vakfı Özel Küçük Prens Okulları, Sancaktepe’de bulunmaktadır. Anadilini kurallarına uygun kullanabilen, Fransızca ve İngilizce olmak üzere iki batı dilini iyi derecede konuşan, okuyan, yazabilen, umutlu ve ideal sahibi bireyler yetiştirmeyi hedefler. Yüksek teknolojik donanımlara sahip kampüste öğrenciler bireysel gelişimlerine büyük katkı sağlayacak olan resim, heykel, seramik, orff çalgıları, ritim atölyesi, gitar, koro, voleybol, hentbol, basketbol ve orkestra gibi pek çok aktiviteler yer alıyor.
Abdurahmangazi Mah. Ravza Cad.
No:2 Sancaktepe
Tel: 0216 622 65 10
 

Özel Mikado Anaokulu
Özel Mikado Anaokulu, dünyanın en gelişmiş teknolojisi olan FasTracKids’ten destek alarak eğitim sürecini güçlendiriyor. Böylelikle çocuklarınızı çift lisan öğrenen, empati duyguları gelişmiş, sosyal, öz güvenleri yerinde, yaratıcı, araştıran, sorgulayan ve problem çözen bireyler haline gelebiliyorlar. Çocuğunuzun huzurlu, sakin ve de yemyeşil bir alanda eğitim almasını istiyorsanız eğer Mikado sizler ve de çocuklarınız için doğru seçim olacaktır.
Etiler Cad. Etiler Sok. No: 12
Etiler
Tel: 0212 263 04 65
 

Pinokyo Işıl Anaokulu- Teis
1977 ylından beri okul öncesi eğitim veren Pinokyo Işıl Anaokulu fark yaratan bir eğitim anlayışını benimsiyor. Öğrenme ve sorgulamaya dayalı programda Proje Destekli Eğitim, Gems(fen ve matematik), Scamper(farklı düşünme etkinlikleri), Çoklu Zeka ve Yaşayan Değerler yaklaşımlarının sentezinden oluşan bir programla hareket ediyor. Öğrencileri ise bu program ile birlikte tüm duyularını ve yaratıcılıklarını kullanarak, gözlem yaparak, grup çalışmalarının zevkine vararak, problem çözerek öğrendiklerini yaşama geçirmeleri teşvik ediliyor. Kurumda her iki dilde eğitim veriliyor. Teis tam zamanlı İngilizce eğitim verirken, Pinokyo Işıl yarı zamanlı İngilizce eğitim vermekte. Ayrıca, ilkokula hazırlık için okuma- yazma çalışmaları, problem çözme, karar verme, görsel algı, işitsel algı, dikkat ve bellek çalışmaları gibi farklı alanları harekete geçiren çalışmalar yapılıyor. Bunun dışında ise çocuklarınız için geziler, özel günler ve kutlamalar da gerçekleştiriliyor.
Akağaç Sok. No: 6- 8 / 12-14
4.Levent
Tel: 0212 280 80 38
 

Neş’e Erberk JoyFull House
Türkiye’de bir ilke imza atan Neşe Erberk, 1,5- 6 yaş grubuna eğitim veren ilk ve tek ‘Yetenek Geliştirme Merkezi’ ünvanına sahiptir. Eğitimde Milli Eğitim Bakanlığı’nın programının yanı sıra Gems (Fen ve Matematik), Scamper (Farklı Düşünme Etkinlikleri), Reggio Emilia (Proje Tabanlı Öğretim Uygulamaları) ve High Scope (Aktif Öğrenme)gibi eğitim yöntemleri uygulanmaktadır. Uyguladıkları karma eğitim modeli doğrultusunda yaptığımız Anadili etkinlikleri, fen-doğa etkinlikleri, oyun etkinlikleri ve okuma yazma hazırlık çalışmalarının yanı sıra, yaratıcı drama, orff öğretisi temeline dayalı müzik etkinlikleri, drama, bale eğitimi rotasyon ile yapılarak öğrencinin bütünsel gelişimi destekleniyor.
Dilek Yıldızı Sokak No:5
Etiler
Tel: 0212 287 34 47
 

Düşler Şatosu Anaokulu
Düşler Şatosu Anaokulları başarılı eğitim ile göz doldurmaktadır. Çocuğun ilgisini uyandıran, eleştirel düşünme, problem çözme ve sosyal becerilerini geliştiren uluslar arası kabul görmüş eğitim metotlarından oluşan yenilikçi bir süreç izlemektedir. Ayrıca burada çocuklar günün belli bir zaman dilimini kendi isteği ve planladığı doğrultuda aktiviteler yaparak geçirir. Böylelikle çocukların kendi kararını alma becerilerini geliştirdikleri, gün içerisinde ve sonrasında hangi duyguda olduklarını fark etmeleri desteklenir.
Atatürk Mah. Vatan Cad. No: 19- 21
Kadıköy
Tel: 0216 456 96 50

Rumeli Feneri Yolu
Sarıyer
Tel: 0212 338 32 11
 

La Fontaine Anaokulu
2- 6 yaş arası çocuklara eğitim veren okul, öğrenmeyi temel alan gelişimsel bir eğitim programı uygular. Proje Destekli Eğitim de ise çocuklar, normal derslerinde edinilen bilgileri uygulamayı, soru sormayı, alternatifler arasında seçim yapmayı, plan ve araştırma yapmayı öğrenirler. Herhangi bir eğitim programına takviye olarak kullanılabilen bu metod çocukların yaratıcılıklarını pekiştirir, özgüvenlerinin gelişmesine katkıda bulunur. Kendi öğrenimlerinde etkin bir rol oynadıklarından motivasyonları artıp her alandaki başarı oranları yükselir.
Konaklar Mah. 1. Cad No 28
Zekeriyaköy
Tel: 0212 202 60 10
 

British International School
British International Scool’da tam zamanlı ingilizce eğitim verilmektedir. Etiler’de bulunan okulda 2.5- 4 yaş arası ve sadece farklı uluslardan gelen yabancı çocuklara eğitim verilirken, Zekeriyaköy’de bulunan yerde 2.5- 6 yaş arası Türk ve yine yabancı çocuklara eğitim verilmektedir. Ayrıca okulda, Sanat Kulübü, Tiyatro Kulübü, Müzik ve Dans Kulübü gibi faaliyetler düzenlenmektedir.
Dilhayat Sokak No:18
Etiler
Tel: 0212 257 51 36- 257 51 76

Uskumruköy Mah. Kilyos Yolu Cad. Demirciköy Sapağı
Sarıyer
Tel:0212 202 70 27- 202 77 09
 

Özel Üsküdar SEV Anaokulu
Sev İlköğretim Okulu anasınıfında öncelikle çocukların okulu sevmeleri, okuldaki etkinliklere zevkle ve isteyerek katılmaları hedefler. Çocukların benlik kavramını geliştirmesine, kendini ifade etmesine ve özdenetimini sağlamasına fırsat verilir. Edindikleri bilgi ve becerileri değişik ortamlara transfer edip kullanmaları desteklenir. Kendi ilgi ve yeteneklerini fark edip bunları özgürce ifade edebilmelerini ve karşılaştıkları problemleri deneyimlerini kullanarak uygun yollarla çözme becerilerini geliştirmeleri amaçlanır. Ayrıca çocukların sorumluluk bilincini geliştirmek ve otokontrol becerisi kazandırmak için uyguladığıkları “ Sorumluluk Sistemi” çerçevesinde her gün öğrenciler çeşitli sorumluluklar alır. ( Sınıf, iletişim, malzeme, oyuncak ve sıra) Bu sorumluluklar her gün değişir ve sırayla her çocuk her sorumluluğu edinir. Bunun için bir sorumluluk panosu oluşturulur. Bu panoda çocuklarımızın seçtikleri sembolleri ve isimleri yer alır. Sorumluluk kartları her gün kaydırılarak süreç devam eder.
Burhaniye Mahallesi Resmi Efendi Sokak No:4
Beylerbeyi
Tel: 0216 422 59 82
 

Sare Şafak Anaokulu
1998 yılından beri faaliyette olan Sare Şafak Anaokulu 2000 yılından bu yana Erenköy Yalçınkaya Köşkü’nün masalsı atmosferi içerisinde çocuklarınızın her gün yeni bir şey öğrenip keşfedebileceği mükemmel bir yer. 2- 6 yaş arası çocuklara eğitim veren okulda Milli Eğitim Mevzuatına uygun, çocukların öz bakım becerileri ile fiziksel, duygusal, sosyal, değişim ve yeniliğe açık “Etkin Öğrenme Modeli” üzerine kurulu çağdaş bir eğitim programı uygulanmaktadır.
Yesari Asım Arsoy Sk. Yalçınkaya Köşkü No: 12
Erenköy
Tel: 0216 302 78 87
 

Enka Anaokulu
Enka Anaokulunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın öngördüğü eğitim-öğretim programı ile birlikte, araştırma ve sorgulamaya dayalı olan IB’nin İlk Yıllar Programı (PYP) da uygulanmaktadır. Disiplinler üstü temalar ile bağlantılı olarak 4- 5 yaş grubunda dört, 5- 6 yaş grubunda ise beş tane PYP Sorgulama ünitesi ele alınır. PYP sorgulama ünitelerine, yıl içinde belirlenen aralıklarla ve diğer derslerle bağlantılı olarak yer verilir. Okulda İngilizce programı önemli bir yere sahiptir. PYP programının amaçlarından biri de, ikinci dile karşı ilgi ve merak uyandırmak ve çocukların o dilde kendilerini rahatça ifade edecekleri bir ortam sağlamaktır. Ayrıca beden eğitimi, yüzme, sanat ve müzik dersleri uzman öğretmenler tarafından verilmektedir.
Sadi Gülçelik Spor Sitesi
İstinye
Tel: 0212 276 05 45- 47
0212 286 59 30- 33
 

Hisar Okulları
Okulöncesi bölümümünün felsefesinin ve eğitim programının merkezinde Etkin Öğrenme ve High/ Scope temel deneyimleri bulunuyor. Bu destek küçük öğrencilerin hem matematik, fen, sosyal bilimler, dil ve okur yazarlık alanlarındaki ön becerilerinde hem de inisiyatif alma, sosyal ilişkiler ve kişilik gelişiminde yaşlarına uygun yoğun bir güçlendirme ve gelişmeyi içeriyor. Ayrıca bölüm, araştırmacılık, bilimsel gözlemcilik ve sorgulamacılık, çok yönlü problem çözümü, planlama, değerlendirme ve zaman yönetimi becerilerinde gelişmek için bol alıştırma fırsatı sunuyor.
Uzunkemer Göktürk Beldesi İstanbul Caddesi
Kemerburgaz
Tel: 0212 322 03 00
 

Ayışığı Anaokulu
Ayışığı Anaokulu hem Levent hem de Çekmeköy’de bulunan yerleri ile sizlere hem Anadolu hem de Avrupa yakasından ulaşıyor. 2- 6 yaş arası çocuklara hizmet veren okul, rehberlik servisi uzmanları, kendisi de çocuk eğitim uzmanı olan ve psikolojik danışmanlık yüksek lisansına sahip kurucusu ile sizleri ve çocuklarınızı güvende hissettiren köklü bir yer. Eğitimde esas alınan ise, yaparak yaşayarak öğrenme, çoklu zeka kuramına göre uyarlanmış bir eğitim süreci oluyor. Ayrıca ölçme değerlendirme çalışmaları ile öğrencilerin gelişim taramaları da yapılabiliyor. Okulda hem İngilizce hem de Almanca dil eğitimi veriliyor.
Tekirler Sokak No: 7
3.Levent
Tel: 0212 269 42 63

Merkez Mah. Keçi Ağılı Cad. No: 6/2 AB
Ümraniye
Tel: 0216 640 09 21
 

Kids Özel İdeal Çocuk Eğitim Merkezi
Kids’de uygulanan eğitim programının ana hatlarını Amerikan’nın Michigan eyaletinde geliştirilen High Scope eğitim felsefesi oluşturur. Çocukların gelişimsel düzeyleri, değişken toplum şartları ve Türkiye’deki eğitim farkı göz önüne alınarak Kids’de uygulanan okul öncesi programı, High Scope felsefesine ek olarak çağdaş eğitim modellerini baz alarak kendi eğitim programını oluşturmuştur. Programın belkemiğini ‘Etkin Öğrenme’ kavramı oluşturmaktadır. Çocukların aktif olarak kendi seçimleri doğrultusunda faaliyet göstermeleri etkin öğrenmenin ön koşulu olmuştur. Kids’in ayrıcalıklı olan tarafını destekleyen bir diğer özellik ise her çocuğa kendi kişisel özellikleri ve farklılıkları göz önünde bulundurularak yaklaşılmasıdır. Bu yaklaşım sayesinden çocuğun tüm gelişim alanlarındaki ilerlemesi objektif ölçeklerle takip edilmekte ve düzenli aralıklarla bu bilgiler çocuğun performansını en yüksek noktada tutmak için veli paylaşılmaktadır.

Beşinci Gazeteciler Sitesi 2. Söltaş Evleri Hare Sokak
No:13 Levent
Tel: 0212 269 34 78
0212 280 72 32
 

Özel Sezin Anaokulu
Özel Sezin Anaokulunda eğitim- öğretim programı diğer okullardan farklı olarak “sabah sporu” adını verdikleri hareket eğiti ile başlar. Öğrencilerin hareket deneyimlerini zenginleştirerek kendine güvenini atırmasını sağlayan sportif etkinlikler ve hareket eğitimi, açık alan oyunları, drama ve bale çalışmaları ile de desteklenir. Yabancı dil eğitimi, müzik, drama, bale, resim, hareket eğitimi, yüzme, halk oyunları, geziler ve etkinlikler, gösteriler ve sergiler, seminerler, grup çalışmaları, yemek ve beslenme, veli toplantıları programı oluşturur.

Ulubatlı Hasan Caddesi. No: 18
Çekmeköy/Ümraniye
Tel: 0216 642 00 10
 

Çilek Çocukevi
Bahçe içinde, yemyeşil doğası ve ferah ortamı ile çocuklara eğitim veren Çilek Çocukevi 2-6 yaş grubuna hitap ediyor. Çocuklar ise doğum tarihlerine göre gruplandırılarak sınıflara yerleştiriliyor. Her iki grupta iki öğretmen liderliğinde “oyun içinde aktif öğrenme” yöntemi uygulanıyor. Çocuklar, Orff enstürmanları ile ritim ve düzenli vuruş çalışmaları, jimnastik, dans, resim, drama, gözlem, deney ve gezi gibi çalışmalar ile kendilerini geliştirebiliyorlar.

Karanfil Caddesi, Morkaranfil Sokak No:10
2.Levent
Tel: 0212 269 81 28
0212 279 36 63

Benzer Yazılar
     2016 - 2017 yılı Yen'i eğitim öğretim döneminde tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Rabbim tüm öğrenci ve velilerimizin yardımcısı olsun, hepsini ülkesine, vatanına, milletine, anne ve babasına hayırlı evlat eylesin.       2016-2017 eğitim...
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca hazırlanan, “Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri ile Özel Çocuk Kulüplerinin Kuruluş ve İşleyiş Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”, Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanarak...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com