27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

istanbul anaokulları için olmazsa olmazlar

6 sene önce admin tarafından yazıldı, 604 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

Değerli Anne Babalar,
Bir eğitimci olarak, kayıt dönemi olması sebebiyle, sıkça sadece ‘ücretinizi öğrenebilir miyim’ diyerek fikir sahibi olmaya çalışan, kıyaslamalar ve seçimler yapan veli adaylarımızla görüşmeler içinde bulunuyorum.
Eğitim öğretim ücretinin önemli bir kıstas olması ve anne babaların çoğunlukla çalıştıkları için okulları gezip görme şanslarının zaman açısından çok fazla olmaması, şüphesiz onları böyle bir bilgi arayışına itmektedir.
Okul Öncesi Eğitim Kurumları olarak, kıymetli meslektaşlarımla birlikte teknolojinin imkanlarını en iyi şekilde kullanarak, özellikle internet ortamında vizyonumuzu ve misyonumuzu sizlerle paylaşıyoruz. Böylelikle bizleri genel olarak tanımanızı, kıstaslarınıza göre değerlendirmeler yapmanızı ve size en yakın olan eğitim kurumunu seçmenizi hedefliyoruz.
En değerli varlığınız olan çocuğunuzu günün önemli bir saatinde emanet edeceğiniz kişileri ve ortamı belirlemeniz özen ve titizlik ister. Çünkü ‘iyi’ ‘kötü’ okul değil, çocuğunuz ve aileniz için ‘en doğru’ okul vardır. Bu seçimin ilk olmazsa olmazı okul yönetimiyle yapacağınız ‘yüz yüze’ görüşmedir. Aşağıda belirteceğim diğer etkenlerin temeli olan bu iletişim sizleri sezgisel olarak da çocuğunuz için ‘en doğru’ ya götürecektir.
Öncelikle ‘Okul Yönetimi’nin eğitim vizyonu, donanımı ve iletişim biçimi resmin en büyük parçalarından birisidir. Çünkü eğitimci olmanın ideali ve gereği ‘para’ kazanmadan önce geleceğimiz olan ‘çocuklarımızı’ kazanmak olmalıdır. Eğitimin amacı, bireyin potansiyelini gerçekleştirmesi için rehberlik edebilmektir. Bu noktada en önemli rehber sınıf öğretmenidir. Okul yönetimine olan güveniniz aynı zamanda eğitimcilerin seçimine olan güveninizi de belirleyecektir. Öğretmeninin tecrübesi ve donanımı çok çok önemli olmakla birlikte asıl olan bir eğitimcide olması gereken kişilik özelliklerini taşıyor olup olmamasıdır. Aynı şekilde branş derslerinin çeşitliliği eğitim kalitesini arttırmakla birlikte, çocuklarımızın farklı otorite figürleriyle bir araya gelerek spontanitelerini ve rol repertuarlarını arttırmaktadır ki bu da ruh sağlığı için çok önemli bir kavramdır.
Okulun fiziksel yapısı, eğitim materyali donanımı, sınıf başına ortalama öğrenci sayısı, özellikle kış döneminde de kullanılabilecek büyük bir oyun alanının olup olmaması çocuğun bilişsel ve motor gelişimi için önemli birer faktördür.
Okulun yeterli düzeyde ısınıyor olması, yemek seçimleri, gıda alışverişinin nereden yapıldığı, hijyen, kullanılan temizlik malzemeleri yine eğitim ortamının kalitesini arttıran olmazsa olmazlardandır.
Okullar sadece çocuklar için değildir. Aynı zamanda, bilimsel veriler ışığında doğru ana baba tutumlarını benimsemeleri için siz ebeveynlere birer ışıktırlar. Seçeceğiniz eğitim kurumunda bir pedagog bulunması hem çocuğunuzun psikolojik açıdan gelişim takibinin daha sistematik ve sağlıklı olmasını sağlayacak hem de size merak ettiğiniz konularda yol gösterici olacaktır.
Anaokulu seçerken dikkat edilmesi gereken etkenler çoğaltılabilir. Her anne babanın kendilerine, aile yapılarına ve yaşantı biçimlerine özgü belirleyecekleri kıstasları vardır ve tüm bu ihtiyaçlar seçtiğiniz okul tarafından karşılık bulduğunda o kurum sizin için ‘doğru okul’ olacaktır.
Çocuğunuz ve aileniz için en doğru seçimlerinizde buluşmak dileğiyle.
Sevgiyle kalın…

Psikolojik Danışman Burcu KÖSE

 

alıntıdır.

Benzer Yazılar
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Anaokulumuz Yeni eğitim öğretim dönemine kurban bayramı için verilen aradan sonra 19 Eylül 2016 günü pazartesi günü başlayacaktır. Kayıtlarımız devam etmektedir. Sınıflarımızın kontenjanları dolmak üzeredir acele edin....
YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. ADAPLAR SİYER ARAPÇA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZME AT BİNME SOSYAL ETKİNLİKLER FAALİYETLER...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com