27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

istanbul anaokulları ilköğretim okullarına kayıtlar açıklandı

6 sene önce admin tarafından yazıldı, 420 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.
 İlkokullara kayıtlar açıklandı

Veliler çocuklarının hangi ilkokula kaydedildiğini bakanlığın ”http://www.meb.gov.tr” internet adresinde yer alan Veli Bilgilendirme Sistemi’nden öğrenebilecek.

İlkokullara kayıtlar açıklandı

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilkokullara  kayıt işlemlerini tamamladı. Veliler çocuklarının hangi ilkokula kaydedildiğini  bakanlığın ”http://www.meb.gov.tr” internet adresinde yer alan Veli  Bilgilendirme Sistemi’nden öğrenebilecek.

 
Bakanlık’tan yapılan açıklamada 20122013 eğitim öğretim yılı için  Türkiye genelindeki tüm resmi ilkokulların birinci sınıflarına öğrenci  kayıtlarının; çocukların ulusal adres veri tabanındaki adres ve nüfus bilgileri  esas alınarak il/ilçe öğrenci yerleştirme komisyonlarının belirlediği kayıt  alanları doğrultusunda e-kayıt sistemi ile yapıldığı duyuruldu.
 
Mecburi ilköğretim çağına giren 66 aylık çocuklar ile 60-66 aylık arası  çocuklardan toplam 2 milyon 313 bin 888 çocuğun ikametlerine en yakın ilkokula  yerleştirildiği bildirilerek, velilerimiz bakanlığın ”http://www.meb.gov.tr”  internet adresinde yer alan Veli Bilgilendirme Sisteminden çocuklarının T.C.  kimlik numaralarını yazarak, yerleştirildiği okulu ve okulun iletişim bilgilerini  öğrenebilecekleri kaydedildi.
 
Bu yerleştirmenin aynı zamanda 66 ay ve üzeri çocuklar için kesin kayıt anlamına geleceğinin vurgulandığı açıklamada, velilerin ek herhangi bir evrak  temin etmeden, kayıt, katkı parası adı altında zorunlu bir bağış yapmadan okullar  açıldığında çocuğunu okula götürmesinin yeterli olacağının altı çizildi.
         
Özel eğitime ihtiyacı olan bireyler ile şehit ve muharip gazi  çocuklarının kayıtları
Açıklamaya göre, okula yerleştirilen öğrenci listeleri, okul yönetimleri  tarafından velilerin rahatça görebilecekleri okuldaki uygun yerlere asılacak,  okulların web sayfalarında yayınlanacak veya telefonla soran velilere bilgi  verilecek.
 
Doğum tarihleri 2007 Nisan-Eylül aylarında bulunan çocuklar da  ikametlerine uygun ilkokullara geçici olarak yerleştirildi. Bu yaş grubundaki  çocuğunu birinci sınıfa göndermek isteyen velilerin okula yazılı istekte  bulunmaları okula kesin kayıtları için yeterli olacak.
 
Yaşça kayıt hakkını elde eden, ancak bedenen veya zihnen yeterince  gelişmemiş olup okula uyum sağlayamayan 66 ay ve üzeri çocuklar da kasım ayı  sonuna kadar sağlık kurumlarından verilen bedenen veya zihnen gelişmemiş tıbbi  tanılı rapor üzerine okul öncesi eğitime yönlendirilebilecek veya kayıtları bir  yıl ertelenebilecek.
 
Özel eğitime ihtiyacı olan bireyler ile şehit ve muharip gazi  çocuklarının istemeleri ve durumlarını belgelendirmeleri (şehit veya gazilik 
belgesi, rehberlik araştırma merkezinden alınacak rapor) halinde nakilleri,  2012-2013 eğitim öğretim yılı başında istedikleri okullara yapılabilecek. Bunlar  dışındaki hiçbir kişiye veya gruba ayrıcalık tanınmayacak.
         
Ara sınıf nakilleri Ağustos’ta
Yerleştirmeden sonra görev yeri değişen kamu görevlileri ile ikameti  değişen vatandaşların çocuklarının birinci sınıfa kaydı, yeni adresiyle uyumlu  okula sistem tarafından yapılacak. Ancak eski okula kesin kayıt yapılan  çocukların adresi değiştikten sonraki yeni adresine uyumlu okula nakli, e-okulda  nakiller açıldığında yapılacak. Gerçeğe aykırı beyanda bulunarak adresi ve okulu  değişen öğrencilerin tespiti halinde adreslerine uygun okullara kayıtları ve  nakillerinin yapılması sağlanacak.
 
Yurt dışından gelen, ikametgahı belirlenip nüfus cüzdanı yeni düzenlenen  çocukların kayıtlarının hiçbir okula çıkmaması durumunda, veliler öncelikle ilçe  nüfus müdürlüğüne giderek adres kontrolü yaptıracak, ardından ilçe milli eğitim  müdürlüğüne giderek yetkilileri bilgilendirecek. İlgililer ise ilçe adres  havuzundaki adresleri ilgili okullarla ilişkilendirecek.
 
Resmi ilkokul ve ortaokullara ara sınıflardan öğrenci nakilleri Ağustos  ayı içerisinde açılacak olup, özel okullara, konservatuvarlara ve imam hatip  ortaokullarına kayıt ve nakillerde adres kontrolü yapılmadığından e-okul  işlemleri açıldığında okul yöneticileri tarafından süresi içinde kayıt ve  nakiller yapılabilecek.
 
e-kayıt işlemlerine ilişkin sıkça sorulan sorular ve cevaplarına  bakanlığın ”www.meb.gov.tr” internet adresindeki Veli Bilgilendirme Sistemi  bölümünden ulaşılabilecek.
 
Benzer Yazılar
     2016 - 2017 yılı Yen'i eğitim öğretim döneminde tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Rabbim tüm öğrenci ve velilerimizin yardımcısı olsun, hepsini ülkesine, vatanına, milletine, anne ve babasına hayırlı evlat eylesin.       2016-2017 eğitim...
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca hazırlanan, “Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri ile Özel Çocuk Kulüplerinin Kuruluş ve İşleyiş Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”, Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanarak...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com