27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

istanbul anaokulları – küçükçekmece anaokulları

6 sene önce admin tarafından yazıldı, 801 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

istanbul anaokulları ile ilgili sizlere detaylı bilgi ve dökümanlar sunmak amacıyla istanbul anaokulları web adreslerini sizler için tek tek dolaşarak misyonları vizyonları eğitim anlayışları gerektiği yerde kadroları iletişim bilgileri adres bilgileri etkinlik rehberleri faaliyet çalışmalarını aktarmaya çalıştık.

istanbul anaokulları

YETKİLİ Çiğdem Say 0506 584 49 62
ADRES Seyrantepe Mah. Altınay Cad. Gökdeniz Sok. No : 18
Kağıthane / İSTANBUL
TELEFON 0212 321 50 01

Sevgi Nesli Anaokulu Seyrantepe
WEB http://www.sevgineslianaokulu.k12.tr/seyrantepe/

Sevgi Nesli Anaokulu Seyrantepe Şubemizi, çocuklarınızın hayatındaki en önemli ve ilk yılları, mutlu, huzurlu ve öğrenme odaklı başarılı bir şekilde geçirmelerini sağlamak, eğitim ve öğretimi keyifle yaşayacakları bir özel anaokulu olarak hazırlamış bulunmaktayız.

Sevgi Nesli Anaokulları Seyrantepe Şubesi bölgesinde , çocuklarımızın sesine kulak veren, onları anlayabilen ve dinleyen , onların duygularını ve ne hissettiklerini anlamaya çalışan, etkin dinleme ve çocukla her zaman doğru iletişim kurabilen, profesyonel eğitim anlayışımızla, her çocuğu ayrı bir birey gibi değerlendirip, hiç bir durum karşısında kıyaslama yapmadan her çocuğu olduğu gibi kabullenen, yenilikçi, çağdaş, yaşayarak sorgulayarak öğrenme eğitim felsefesini benimsemiş, aktif öğrenme modelini uygulayan özel bir anaokuludur.

Sevgi nesli Anaokulları, Sevgi Nesli Anaokulu-1 Sanayi Mahallesi, Sevgi Nesli Anaoklu-2 Seyrantepe ve Sevgi Nesli Anaokulu-3 Mecidiyeköy olmak üzere 3 şubesi ile sizlere ve geleceğimiz çocuklara en iyi hizmeti vermeyi kendisine hedef edinmiştir.

Sevgi Nesli Anaokulu Seyrantepe Kağıthane

» YARDIMLAŞMA-PAYLAŞMA DUYGUSU

» ÇOCUĞUN YAŞAMINDA OYUN – OYUNCAĞIN ÖNEMİ ve SEÇİMİ

» ÇOCUKLARA YEMEK YEME ALIŞKANLIĞININ KAZANDIRILMASI

» UYKU DÜZENİNİN OLUŞTURULMASI

İnsan soysal bir varlıktır. İçinde yaşadığı toplumun bir üyesidir. Toplumsal duyarlık ve toplum olma bilinci ile dünya ve çevresinde olan doğal afet, hastalık, ekonomik, zihinsel ve fiziksel özür gibi sebeplerden kaynaklanan sıkıntı ve yoksulluklara karşı duyarsız kalamamaktadır.

İnsanlar, toplumda yaşanan bu üzüntü verici durumları, birbirlerinin dertlerini ve sıkıntılarını paylaşarak ve yardımlaşarak azalabildiğine inanmaktalar. Yardımlaşma toplumda kaynaşma sevgi ve saygıyı artırmaktadır.

Çocuklarda yardımlaşma paylaşma duygusu:

Çocuklar yardımlaşma ve paylaşma duyguları ile doğmazlar. Doğuştan bir duyguyla sevdikleri, hoşlandıkları şeyleri bir başkası ile paylaşmak istemezler. Özellikle küçük çocuklar, yetişkinlere göre daha benmerkezci oldukları için, yardımlaşma duyguları gelişmemiştir.

Uzmanlara göre 2-6 yaş arası bu duygunun kazanımında önemli bir zaman dilimi olduğu söylemektedir.2 yaşına kadar ben merkeziyetçi olan çocuklar 2-6 yaş arasındaki ilk çocukluk evresinde çocuk; sosyal ilişkinin nasıl kurulduğunu, ev dışındaki insanlarla özellikle kendi yaşıtları ile nasıl beraber olunacağını öğrenmeye başlar.

2 yaşına kadar yalnız oynamayı seven, oyuncaklarını paylaşmayan çocuk 3 yaşından itibaren akran grubuyla ile paylaşıma yardımlaşmaya dayalı oyunlara girmeye başlar.

Ebeveynler; Çocuklarda, Yardımlaşma ve Dayanışma Bilincinin Oluşturmak İçin Neler Yapılmalı?

– Yardımlaşma duygusunun çocukta oluşabilmesi için öncelikle aile fertleri birbirleri ile sağlıklı iletişim kurmalı.

– 2-6 yaşlarından itibaren çocuklara ellerindeki oyuncakları, yiyecekleri ve imkânları arkadaşları ile paylaşma duygusu aşılanmalı, böyle olunca arkadaşları tarafından daha çok sevileceği, oyunlarının daha güzel olacağı, başka bir çocuğu sevindirmenin insanı mutlu edeceği anlatılmalı, yaşanan örnekler onun anlayacağı bir dille kendilerine zarif ve kibar bir şekilde anlatılmalıdır. Bencil olursa arkadaşlarının kendisinden uzak duracağı, her çocuğun, her insanın arkadaşına ihtiyaç duyacağı ona öğretilmelidir.

– Evde anne ve babasının gün içerisinde karşılaştıkları zorluk ve sıkıntıları birlikte yardımlaşarak çözmeye çalıştığını gören çocuklar, yardımlaşmanın ve dayanışmanın değerini daha iyi anlayacaktır.

– Çocuklar her fırsatta oyun oynamak isterler. Faydalı bir oyunun asıl amacı eğlendirmesinin yanında, eğitici olmalısıdır. Oyunlarda, paylaşıma ve yardımlaşmaya ihtiyaç duyulan etkinliklere yer verilmeli.

 – Bayramlar, belirli gün ve haftalar gibi kültürel önem taşıyan zaman dilimlerinde toplumsal kaynaşmaya katkı sağlayacak faaliyetlere, aileler çocukları ile birlikte katılmalı.

Sanayi mahallesi anaokulu,4.levent anaokulu,gültepe anaokulu,emniyetevler anaokulu,çeliktepe anaokulu,hamidiye anaokulu,seyrantepe anaokulu,ayazağa anaokulu,başak konutları anaokulu,terasevler anaokulu,ayazma yolu anaokulu

 özel kağıthane sevgi nesli anaokolu-özel seyrantepe sevgi nesli anaokulu-özel sevgi nesli anaokullları,kağıthane anaokulu,kağıthane anaokulları

Çocuklar davranışlarının büyük bir bölümünü anne babalarının tepkilerini gözlemleyerek öğrenirler.Bu durum yemek yeme zamanı içinde geçerlidir.

Yemek yeme alışkanlığının kazandırılmasında izlenmesi gereken strateji şöyle olmalıdır:

1)Yemek aile bireylerinin tümünün katıldığı keyifli bir sohbet ortamında gerçekleştirilmelidir. Yemek zamanı mümkün olduğunca zevkli hale getirilmeli, yemek yeme konusu hiçbir zaman güç gösterisi haline dönüşmemelidir.Yemek dinlemek,paylaşmak,sohbete katılmak ve bazı şeyleri öğrenmek için uygun bir ortam olmalıdır.Öğünlerde birliktelik çocuğa güç ve beraberlik duygusu verir.

2)Çocuğa sınırlı ölçüde seçenek sunun.çocuğunuz yemek seçen ve zor beğenen bir tutum içindeyse,kendine sunulan yemekleri reddediyorsa,onun kabul edebileceği bir yemek türünü yemekte bulundurun ve onu seçmesine izin verin.

3)Masada görgü kurallarına uyarak yemek yediğinde ödüllendirin.Yerinde oturduğu,çatalı bıçağı gerektiği gibi kullandığı ve sakin bir şekilde konuştuğu için çocuğunuzu övebilirsiniz.

4)Öğünlerin süresini ve miktarını sınırlayın.Yemeğin yenmesinin saatlerce izin vermek yerine,çocuğunuzla anlaşıp yemeğini bitirmek zorunda olduğunu ve bunu 20-30 dk içinde tamamlaması gerektiğini söyleyin.Bu süre zarfında aile bireylerinin tümü masada kalıp çocuğun yemeğinin bitmesini beklemelilerdir.

5)Yemek yemeyle ilgili baskı yapmayın.Yemek yemesiyle aşırı ilgilendiğinizi gören çocuk bu hassas yanınızı yakaladıktan sonra bunu kullanmaktan zevk alacaktır.Problemi yok etmenin en doğru yolu,çocuğunuza yemesiyle ilgili yaptığınız tüm baskılara son vermektir.                        “ Yemeğini bitir” demek yerine ,basit şekilde yemek faslı bittiğinde(ister dolu olsun ister boş olsun)onun tabağını da  kaldıracağınızı açıkça belirtmeniz uygundur.bBu ceza değil onun aşama aşama karşılık vereceği bir yaşantı şeklidir.

Sanayi mahallesi anaokulu,4.levent anaokulu,gültepe anaokulu,emniyetevler anaokulu,çeliktepe anaokulu,hamidiye anaokulu,seyrantepe anaokulu,ayazağa anaokulu,başak konutları anaokulu,terasevler anaokulu,ayazma yolu anaokulu

 özel kağıthane sevgi nesli anaokolu-özel seyrantepe sevgi nesli anaokulu-özel sevgi nesli anaokullları,kağıthane anaokulu,kağıthane anaokulları

Yaz döneminde eğitimlerimize Özel Şişli(Mecidiyeköy)Sevgi Nesli Anaokulunda devam etmekteyiz.

Sanayi mahallesi anaokulu,4.levent anaokulu,gültepe anaokulu,emniyetevler anaokulu,çeliktepe anaokulu,hamidiye anaokulu,seyrantepe anaokulu,ayazağa anaokulu,başak konutları anaokulu,terasevler anaokulu,ayazma yolu anaokulu

 özel kağıthane sevgi nesli anaokolu-özel seyrantepe sevgi nesli anaokulu-özel sevgi nesli anaokullları,kağıthane anaokulu,kağıthane anaokulları

Benzer Yazılar
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Anaokulumuz Yeni eğitim öğretim dönemine kurban bayramı için verilen aradan sonra 19 Eylül 2016 günü pazartesi günü başlayacaktır. Kayıtlarımız devam etmektedir. Sınıflarımızın kontenjanları dolmak üzeredir acele edin....
YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. ADAPLAR SİYER ARAPÇA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZME AT BİNME SOSYAL ETKİNLİKLER FAALİYETLER...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com