27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

istanbul anaokulları Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nde değişiklik

6 sene önce admin tarafından yazıldı, 663 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nde değişiklik

Özel Öğretim Kurumlarının sınıf mevcutları, okul öncesi eğitimde 20, ilkokulda ve ortaokullarda 30, fen ve sosyal bilimler liselerinde 26, mesleki ve teknik liselerde 24, diğer ortaöğretim kurumlarında ise 30’u geçmeyecek.

Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nde değişiklik
 

 Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde  Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında  yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

 
Değişikliğe göre, ilkokul, ortaokul, ortaöğretim okulu ve özel eğitim  okulu açılacak binaların, kullanım hakkının tamamının okula ait bahçe içerisinde  ve müstakil olması gerekecek.
 
Bedensel engellilere ait öğretim programı uygulayan özel eğitim okulu  açılacak binalarda, fizyoterapi salonunun, binanın giriş katının üst veya alt  katı olması halinde binada bedensel engellilerin kullanımına uygun standartlarda  asansör bulunması şartı aranacak.
 
Kurucuları ve bulundukları ilçe aynı olan her bir okul için gerekli  şartları taşıması kaydıyla farklı binalarda da aynı adla ilkokul ve ortaokul  açılabilecek. Açılmış olan ilkokul ve ortaokulların da aynı ilçe sınırları  içerisinde her bir okul için gerekli şartları taşıması kaydıyla farklı binaları  kullanmalarına izin verilecek.
 
Aynı kurucuya ait kurumlardan sadece okulların belirli bölümleri birlikte  kullanılabilecek. Ancak aynı kurucu tarafından, farklı seviyelerde okulların aynı  binada açılmak istenmesi durumunda, giriş-çıkış, oyun bahçesi, koridor, tuvalet  ve lavabolar her okul için ayrı düzenlenecek. Milletlerarası okullar diğer  okullarla aynı binada bulunmayacak.
 
Bir kurucuya ait aynı bina veya kampüste bulunan okul öncesi eğitim  kurumuyla ilkokul ve ortaokul, ortaokul ile lise, birden fazla ortaöğretim okulu  bir müdür tarafından yönetilebilecek. Yönetimleri birleştirilen okullarda her  kurum veya kısım için ayrı ayrı müdür yardımcıları görevlendirilecek.
 
Özel ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarında okul aile birliği  faaliyet gösteren okul aile birlikleri, okul öncesi eğitim kurumlarında ise  velilerin veya okul yönetimlerinin istemesi halinde kurulacak.
 
Aynı kurucuya ait ve aynı bina veya kampüste bulunan okullar için tek  okul aile birliği kurulabilecek. Okul aile birlikleri, kurum yönetimince izin  verilmesi halinde okulun bölümlerinin kiraya verilmesi, işletilmesi, öğrenci  servis hizmetleri ve benzeri görevleri de yürütecek.
 
Okullarda sınıf mevcutları okul öncesi eğitimde 20, ilkokulda ve  ortaokullarda 30, fen ve sosyal bilimler liselerinde 26, mesleki ve teknik  liselerde 24, diğer ortaöğretim kurumlarında ise 30’u geçmeyecek.
 
Akşam liselerinde ise ortaokul veya imam-hatip ortaokulunu ve 18 yaşını  bitirmiş veya okuma hakkını kullanarak örgün ortaöğretim kurumlarından ayrılmış  olma hükümlerine yer verilecek.
 
Öğrenim ücretini yıllık belirleyen okul öncesi eğitim kurumu, ilkokul,  ortaokul, özel eğitim okulu, ortaöğretim okullarında ve öğrenci etüt eğitim  merkezlerinde öğretim yılı başlamadan ayrılanlara yıllık ücretin yüzde 10’u  dışındaki kısmı; öğretim yılı başladıktan sonra ayrılanlara ise yıllık ücretin  yüzde 10’u ile öğrenim gördüğü günlere göre hesaplanan miktarın dışındaki kısmı  iade edilecek.
 
Benzer Yazılar
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Anaokulumuz Yeni eğitim öğretim dönemine kurban bayramı için verilen aradan sonra 19 Eylül 2016 günü pazartesi günü başlayacaktır. Kayıtlarımız devam etmektedir. Sınıflarımızın kontenjanları dolmak üzeredir acele edin....
YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. ADAPLAR SİYER ARAPÇA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZME AT BİNME SOSYAL ETKİNLİKLER FAALİYETLER...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com