27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

istanbul anaokulları rehberi listesi

6 sene önce admin tarafından yazıldı, 692 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

istanbul anaokulları ile ilgili sizlere detaylı bilgi ve dökümanlar sunmak amacıyla istanbul anaokulları web adreslerini sizler için tek tek dolaşarak misyonları vizyonları eğitim anlayışları gerektiği yerde kadroları iletişim bilgileri adres bilgileri etkinlik rehberleri faaliyet çalışmalarını aktarmaya çalıştık.

istanbul anaokulları
KARDEŞ ÇOCUK EVİ
YETKİLİ Sibel Altıntaş – 0532 491 18 10
ADRES Şakacı Sokak Taç Çıkmazı No : 3 Kozyatağı / Kazasker – Kadıköy – İSTANBUL
TELEFON 0216 372 50 60

Kardeş Çocuk Evi
WEB www.kardescocukevi.k12.tr
2012 – 2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM DÖNEMİ
İNDİRİMLİ KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR..

EĞER PLANINIZ BİR YILLIKSA, PİRİNÇ EKİN
EĞER PLANINIZ ON YILLIKSA, AĞAÇ DİKİN
EĞER PLANINIZ BİR ÖMÜR İÇİN İSE,
ÇOCUK YETİŞTİRİN!!

Kardeş Çocuk Çocukevi Kozyatağı Kadıköy olarak çocuklarımızın fiziksel, zihinsel ve sağlıklı bireyler olarak en doğru şekilde yetişmeleri için 2002 yılında Kurucumuz Sibel ALTINTAŞ tarafından hizmete açılmıştır. Kardeş Çocuk Anaokulu Erenköy 50 öğrenci kapasitesiyle tam donanımlı anaokulu nda en iyi şekilde okul öncesi eğitim hizmeti vermektedir. Okul öncesi eğitimin, temel olduğunun bilincinde olarak kendine güvenen, üreten, mutlu çocuklar olmalarını sağlamak için buradayız.
Kardeş Çocuk Anaokullu nda bulunan Okul Müdürümüz Gelişim Psikolog Güneş Güman tarafından çocuklarımızın gelişim gözlem takibi yapılır. Düzenli olarak yapılan rehberlik toplantılarında veliler hem kendi çocukları hakkında hem de uygulanılması ve kaçınılması gereken davranışlar konusunda bilgilendirilir. Bireysel görüşmelerle aileye geri bildirim sağlanır, periyodik olarak ANNE BABA OKULU adı altında eğitim seminerleri düzenlenir. Periyodik eğitimlerimizde zaman zaman konuk eğitimcilerimizde yer alır.
Kardeş Çocuk Çocuk evi nde, hijyen konusunda titizlik gösterilir. Periyodik zamanlarda anlaşmalı temizlik şirketi tarafından anaokulu muz dezenfekte edilir. Her sınıfta da bakteri filtreli hava temizleme cihazları vardır. Yine tamamen hijyenik yemek salonumuzda öğrencilerimiz sabah, öğle ve ikindi yemeklerini yerler. Anaokulu yemek listemizde yer alan besinler diyetisyen tarafından hazırlanmaktadır. Gıdalarımız tamamen organik ve hormonsuz ürünlerdir.
Öğrencilerimizin fiziksel gelişimleri, boy kilo ölçümleri her ay Yüksek Hemşire olan kurucumuz tarafından takip edilir. Aynı zamanda hafif yaralanmalar ve acil durumlarda da ilk müdahale hemşiremiz tarafından yapılır.
Kardeş Çocuk Çocukevi Kozyatağı nda eğitim gören öğrencilerimizin uyku ihtiyacı için 20 çocuk kapasiteli uyku odamız mevcuttur. Anaokulu muzda uyku zorunlu değildir, uyku ihtiyacı aile ile görüşülerek belirlenir. 36 aydan sonra çocukların gündüz uykusuna ihtiyacı yoktur. Fakat kemik ve omurga yapıları tüm gün ayakta durmaya müsait olmadığından gün içinde 45 dk. pasif dinlenmeye alınır.
Kurumumuzun ücretleri her yıl SHÇEK tarafından tespit edilen tarifeye göre belirlenmektedir. Okul öncesi eğitimine verdiğimiz önem, idealist yaklaşımımız ve ekonomik sorun yaşayan birçok aileye olan saygı ve anlayışımızdan dolayı bu fiyatın altında hizmet vermekteyiz. Yuvamızda öğretmen, memur, kardeş, sağlık personeli, grup ve kurum kayıtlarında indirim yapılır. Kurumumuz 07:00-19:00 saatleri arası açıktır. Talep üzerine cumartesi günleri de hizmet vermekteyiz.
Kardeş Çocuk Çocuk evi Kozyatağı Erenköy

İletişim: 0216 372 50 60 – 0532 491 18 10
bilgi@kardescocukevi.k12.tr

HAKKIMIZDA

Kardeş Çocuk Anaokulu Kozyatağı 2002 yılında açılış hazırlıklarına başlamış olup, 2003 yılında SHÇEK e bağlı bir yuva olarak ruhsatını almıştır. Sibel ALTINTAŞ tarafından kurularak faaliyetine Çocuklar Duymasın Çocuk Evi adıyla başlamış olan okul öncesi eğitim kurumumuz; 2011 yılında adını KARDEŞ ÇOCUK ÇOCUKEVİ olarak değiştirilerek halen eğitimine devam etmektedir.
Anneden Sonra Okuldan Önce düşüncesiyle yola çıkarak hedeflediğimiz amaç; okul öncesi dönemde 2-6 yaş çocuklarına nitelikli ve kaliteli bir gelişim ve eğitim ortamı sağlamaktır. Çünkü toplumun temel ihtiyacı olan nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi çocukların çok erken yaşlarda mevcut yeteneklerini ortaya çıkaran ve onların zihinsel gelişimlerini destekleyen nitelikli bir eğitime bağlıdır. Bu bilince sahip olan kuruluşumuz açıldığı günden bugüne kendini yinelemeden yenilemeyi ilke edinmiştir.
Kardeş Çocuk Anaokulu Kadıköy
OKULUMUZ

BİNA ÖZELLİKLERİ

Bahçe içi dubleks binada hizmet veren kurumumuz; 4sınıf, 1 uyku odası, yemekhane,mutfak , ofis, 2 tuvalet, banyo ve 2 holden oluşur. Binanın deprem dayanıklılığı ve yangın güvenliği ilgili kurumlardan alınan belgeyle onaylanmıştır.200 m2 kapalı kullanım alanı,100 m2 bahçeye sahiptir.Meyve ağaçlarının bulunduğu bahçemizde zemin kauçuk kaplı olup,oyun grupları ahşaptır.Kapalı alan zemin kaplaması hijyenik 8 mm mineflodur.Kurumda kullanılan oyuncaklarımız çocukların sağlığı düşünülerek Çin malı değil, kaliteli malzemelerden tercih edilmiştir.

HİJYEN
Kurucusu yüksek hemşire olan kurumumuzda hijyene azami dikkat edilir.Hijyenik malzeme ile kaplanmış kurumumuz dezenfektan solüsyonlarla temizlenir.Periyodik zamanlarda dezenfeksiyon için temizlik şirketi çağrılır.Her sınıfta bakteri filtreli hava temizleme cihazı bulunur.

BESLENME
Hijyenik mutfağımızda günlük hazırlanan yemeklerimiz okul öncesi çocuğun günlük kalori ve besin ihtiyacını karşılamaya yöneliktir.Beslenme programımız diyetisyen kontrolünde hazırlanmaktadır.Organik tarımla üretilen gıdalar tercih edilmektedir.
EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

» EĞİTİM FELSEFEMİZ
Özgüven ve sorumluluk sahibi çalışkan
Anadilini etkin ve düzgün bir biçimde kullanabilen
Yaratıcı ortamda üretken
Kendisiyle ve sosyal çevresiyle barışık,mutlu
Bilimsel ve çok boyutlu düşünebilen
Sorularla düşünmeyi alışkanlık haline getiren
Çözüm odaklı
Kültürel ve evrensel değerlerini benimseyen
Herzaman doğruyu söyleyen özü sözü bir
Degişime açık yenilige istekli
Gülümsemeyi ve gülümsetmeyi ihmal etmeyen
Çıkabilecegi en yüksek zirveyi hedefleyen
Atatürkçü düşünceye sahip bireyler yetiştirmektir

Kardeş Çocuk Çocukevi Kozyatağı Kadıköy

Benzer Yazılar
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Anaokulumuz Yeni eğitim öğretim dönemine kurban bayramı için verilen aradan sonra 19 Eylül 2016 günü pazartesi günü başlayacaktır. Kayıtlarımız devam etmektedir. Sınıflarımızın kontenjanları dolmak üzeredir acele edin....
YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. ADAPLAR SİYER ARAPÇA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZME AT BİNME SOSYAL ETKİNLİKLER FAALİYETLER...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com