27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

istanbuldaki anaokulları – küçük dahiler anaokulu

6 sene önce admin tarafından yazıldı, 15.324 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

KÜÇÜK DAHİLER ANAOKULU

Maltepe Küçük Dahiler Anaokulları Olarak
      Sabah 07.00 akşam 19.30 saatleri arasında tam gün yarım gün oyun grubuolarak faliyet göstermektedir.

 Adatepe Şubemiz Tek Kat Üzerine Kurulu Müstakil  Geniş Bahçe Alanına sahip  Yaş     Gruplarına Uygun Sınıflar Yemekhane ve Uyku Odasından Oluşmaktadır.Eğitmenlerimiz Çocuk Gelişimi Mezunu Alanında Profosyeneldir.
      Çocuklarımızın Gelişimleri Uzman Kurum Pedegoguuz TarafındanGözlemlenerektestler uygulamakta ve düzenli Olarak Takibi Yapılara Velilerimize Rehberlik Hizmeti Sunmaktadır.
      Yemeklerimiz Kurum Aşçısı Tarafından Hijyenik Ortamda ve Mevsimine Uygun Sebze ve Meyvelerden Hazırlanmaktadır. Hazır Gıda Kullanılmamaktadır.

      Kurumlarımız 24 Saat Kayıt Altındadır Dilediğiniz Zaman Kurumda Çocuğunuzu İzleyebilirsiniz.

EĞİTİM ANLAYIŞI

Eğitim programımızda Milli Eğitim Bakanlığı programının yanı sıra Gems (Fen ve Matematik),Scamper (Farklı Düşünme Teknikleri),Reggio Emilia (Proje Tabanlı Öğretim Uygulamaları) ve High Scope (Aktif Öğrenme) eğitim yöntemleri uygulanmaktadır. Uyguladığımız karma eğitim modeli doğrultusunda yaptığımız Anadil Etkinlikleri,Fen-Doğa Etkinlikleri,Oyun Etkinlikleri ve Okuma Yazma hazırlık çalışmalarının yanı sıra, Yaratıcı Drama,Orff Öğretisi temeline dayalı müzik etkinlikleri,Drama,Bale Eğitimi rotasyon ile yapılarak öğrencinin bütünsel gelişimi desteklenirken yetenek ve becerileri de keşfedilmekte ve geliştirilmektedir.

Ayrıca okulumuzda haftasonu hobi çalışmaları ve doğum günü parti organizasyonları ile diğer etkinlikler yapılmaktadır.

BRANŞ DERSLERİ

MÜZİK VE ORF

Daha anne karnındayken işitme becerisi kazanan çocuğun,yaşamında müziğin zeka gelişimindeki büyük rolünden yola çıkan okulumuzda müzik eğitimi:

-Ses dinleme,ayırt etme

-Müzik dinleme

-Şarkı söyleme

-Yaratıcı hareket ve dans

-Ritm çalışmaları

-Müzikli oyun oluşturma

gibi teknikler kullanılarak çocuklara temel müzik becerileri kazandırmayı ve estetik duygularını geliştirmeyi hedefliyor.

Okulumuzda Orff Etkinliği çocukların ritm duygularını geliştirmek amacıyla kendilerini ifade etmelerini sağlayarak sosyal uyum kazanmalarına yardımcı olmak üzere yapılan bir etkinliktir.Orff öğretisinde ritm duygularını temel alan bir program uygulanır.Orff öğretisi, dil-müzik-dans ve ritmin bir arada kullanıldığı bir eğitim yöntemidir.Orff Eğitimi;konuşma,şarkı söyleme,ses oluşturma,hareket,dans ve vurmalı çalgıların kullanılmasıyla uygulanır.Bütün duyuların açık tutulduğu çok kanallı bir öğrenme yoludur.

HALK OYUNLARI

Halk Oyunları ile öncelikle hedeflenen beden beyin koordinasyonunun gelişmesi dengenin olgunlaşması ve ritmik adımın öğrenilmesidir.Halk oyunları çalışması ile kültürel mirasları öğrencilerimize aktarmaya çalışırken; bu danslar ile takım çalışmasını,birlikte hareket etme,uyum,yardımlaşma,paylaşma duygularını pekiştirmeyi hedeflemektedir.Bu çalışmalar çocuklarımızın kendi kültürleri hakkında bir başlangıç yapmalarını sağlayarak,geçmişi geleceğe taşıyan kültür mirasçıları yetişmesine öncülük edecektir.

DANS

Tarihin ilk çağlarından beri insanlar arası en eski iletişim dili kabul edilen dans,okulumuzda katılımcı yaratıcılığa dönük kişisel yetenekleri ortaya çıkarıcı bir sanat eğitimi olarak verilmekte,öğrencilerimize kendilerini doğru ifade etmeyi,doğru düşünmeyi,özgüven ve motivasyonlarını geliştirmeyi,duygularını bedenleri yoluyla aktarmalarını hedeflemektedir.

Dansın temeli estetik duruştur.Dans aynı zamanda vücut esnekliğini sağlayarak,el kol ve bacak koordinasyonunu güçlendirir.Dans duyguların en güzel ifade şeklidir.Güzelliği,mutluluğu,hüznü,kederi vücut diliyle ifade etme biçimidir.Dans bir yaşam şeklidir.

Dans çalışmalarımız iki alanda gerçekleşecek olup,modern dans ve bale başlığı altında dünya ülkelerinin danslarını çalışırken aynı zamanda o ülkelerin kültürlerini,yaşam tarzlarını,giysilerini,giysilerindeki özellikler dolayısıyla iklimlerini öğreneceğiz.

YARATICI DRAMA

Kendilerini keşfedebilecekleri,kendini karşısındakine daha iyi ifade edebileceği,olay ve olgulara eleştirel bakabileceği bir duruma gelebilmesi,diğer çocuklarla ve insanlarla iletişim kurması,işbirliği yapmasını,paylaşmasını bilerek sorumluluk almasının sağlanması,empatiyi öğrenmesi,başkalarının farkına varıp sosyal ve toplumsal duyarlılığın geliştirilmesi,oyun yolu ile özgürce düşünebilme yetisinin geliştirilmesi,sanata karşı duyarlılıklarının arttırılması,günü daha neşeli ve enerjik olarak geçirmelerine fırsat yaratılması hedeflenmektedir.

YABANCI DİL EĞİTİMİ (İNGİLİZCE)

   Anaokulumuzdaki İngilizce Dil Etkinliğinin temel amacı İngilizce’yle ilk kez tanışan çocuklarımıza İngilizce’yi sevdirmek ve diğer kültür ve dillere karşı farkındalık yaratmak ve hoşgörü uyandırmaktır.Hedefimiz, çocuklarımız okul sıralarında yerlerini almadan önce Türkçe Dil Etkinliklerinin yanı sıra , İngilizcede de sağlam bir temel oluşturmaktır.İkinci bir dil edinmek için kritik bir yaşta olan çocuklarımıza İngilizce en zevkli ve en eğlenceli şekilde kazandırılmaktadır. Yapılan testlerde okulöncesi dönemde yabancı dil öğrenen çocukların,matematiksel algıda,mantıksal bağ kurmada ve problem çözümlerinde daha başarılı oldukları gözlemlenmiştir.

İngilizce Dil Etkinliklerimizde Kullanılan Metot ve Teknikler

Metotlar

TPR (Total Physical Response)

James Asher’in kurucusu olduğu bu metot, İngilizce Dil Etkinliklerimizi dayandırdığımız temel metottur.TPR, şarkı, ritim ve oyun kullanımını destekleyen bir metot olarak okul öncesi dönemde kullanılmaya oldukça uydun bir yöntemdir.James Asher, TPR’ı, bilgi ve yeteneğin kinestetik olarak dışa vurumu olarak tarif eder.Bu metot çocuklarda stresi azaltarak;

•  Yaparak öğrenmeyi,

•  Kendine güven oluşturmayı,

•  Öğrenmeyi somutlaştırmayı,

•  Anladığını uygulamayı ve öğrencilerin çalışmalarında usta oldukları düzeyin ötesinde devam etmelerini destekler.

Teknikler

Drama Tekniği

İngilizce öğretiminde uygulanan Drama Tekniği, düşüncelerin,duyguların ve hislerin uyumlu olarak dışa vurumudur.Edinilmesi hedeflenen kazanımlar, geleneksel sınıf yöntemlerinin dışında açıklama yoluyla değil yaşayarak edinilir.

Oyun Tekniği

Bu teknikle, okul öncesi dönemdeki çocuklara kazandırılması hedeflenen davranış oyun aracılığıyla,eğlenerek edindirilmektedir.

Grup Çalışması Tekniği

Dil, diğer insanlarla iletişim kurmak içindir.Bu düşünceden yola çıkarak,İngilizce derslerimizde sıkça grup çalışmalarına yer vermekte, çocukların akranlarıyla iletişime geçerek İngilizce öğrenimlerine katkıda bulunmaları sağlanmaktadır.

Kullandığımız Materyaller

•  Audio CD/Casette

•  Flashcard’lar

•  Puppet(kukla)

•  Posterler

•  Hikaye Kartları ve ders konusuna uygun içerikte Worksheet’ler kullanılmaktadır.

SATRANÇ

Okulöncesi Eğitiminde Satrancın Yararları..

• Zihni ve Hayal Kurma Gücünü Geliştirir:
Çocuk oyun boyunca etkin bir düşünme pratiği içindedir. Hamle düşünür, oyun kurgular, nasıl yanıt alacağını hesaplar ve bu canlı süreci oyun sırasında hep yaşar.

• Dikkati Geliştirir:
Oyunda yüz yüze kaldığı ve kalacağı pozisyonlar olması nedeniyle, istemediği sonuçlarla karşılaşmamak için dikkatini oyuna ve hamlelere yoğunlaştırmak durumundadır.

• Öngörüyü Geliştirir:
Geleceğe dönük, eylemleri ile oluşacak sonuçları hesap etmek durumundadır: “ Eğer bu taşı oynarsam, yeni durumun bana yararı ve zararı ne olacak ?” sorusunu kendisine sorar.

• Kapsamlı Düşünmeyi Öğretir, Buluş Yeteneğini Geliştirir:
Strançta her yeni hamle, aynı zamanda binlerce yeni seçenek ve olasılık demektir. Çocuk tüm satranç tahtasını ya da eylem alanını gözden geçirmek, alacağı her kararın varacağı farklı sonuçlarını hesap etmek ve pek çok hamle seçeneği içinden kendine en uygun olanı bulup seçmek durumundadır.

• Sabırlı Olmayı, Ölçülülüğü ve Soğukkanlılığı Öğretir:
Çocuk hareketlerini ya da hamlelerini üstünkörü yapmanın ne gibi sonuçlar doğurduğunu kavrar. Bu nedenle acele karar vermeyip, durumu düşünüp analiz ettikten, birçok kere gözden geçirdikten ve iyice emin olduktan sonra harekete geçecektir.

• Özgüven Kazandırır:
Düşünen, değerlendiren, cesaretle karar alan, uygulayan ve sonuç alan çocuk kendine güven kazanır. İşlerin kötü gittiği durumlarda hayal kırıklığına uğramamayı öğrenir. Yararlı bir değişiklik olabileceğini bekleme ve yeni çareler arama alışkanlığı edinir.

• Yeni Sözcük ve Kavramlarla Tanıştırır:
Taşları tanıyıp onların nasıl hareket ettiğini öğrenir. Uygulama yaperken “düz, çapraz, arka, ileri, geri, yan, L biçimi, kare, mat, hamle, hareket…” gibi pek çok yeni sözcük ve kavram öğrenir.

• Kurallara ve Rakibe Saygılı Olmayı Öğretir:
Bir oyun olarak satranç, çocuğun ancak kurallara/ilkelere uyması koşuluyla sürebilecektir. Rakibin de bu kurallara uymasını bekler.

• Zevk Verir ve Eğlendirir:
Belki de en önemlisi, çocuğun oyun sürecini zevkle yaşaması ve eğlendiğini duyumsamasıdır.

JİMNASTİK

  Okul öncesi dönemdeki çocukların hareketliliğe bağlı olarak kas ve kemik yapılarının güçlenmesi, sinir–kas koordinasyonu, sürat ve kuvvet yapılarında gelişme sağlanması çok önemlidir.

Jimnastik, öncelikle spor yapma kültürünü çocuklara aktardıktan sonra, onlara en doğru aktivitelerin yapılması için bilinçli tercih imkanı sunmaktadır.

PİLATES

Pilates metodu doğal gelişimi destekler ve bu aktivitede kullanılan esneme hareketleri özellikle çocuklara hitap etmektedir.Pilates yapmak onların uzun boylu,güçlü ve kendine güvenli olmalarını sağlar.Çünkü pilates düzenli gelişim üzerinde durur,yalnızca tek bir kas grubunu hedef almaz.Büyük,küçük tüm kaslar eşit ve düzenli olarak gelişerek çocuklara güç,esneklik ve koordinasyon kazandırır.Pilates egzersizleri çocuklara hareketlerini kontrollü kullanmayı öğrettiği için çocuklarda çok daha iyi bir duruş,güven ve denge olgusu geliştirir.

YETKİLİ Kurucu : Şeyda Atabek –

ADRES :Oğuzhan Cad. Özgür Sok. No:1 Adatepe

Maltepe – İSTANBUL

TELEFON : 0216 442 84 84 – 0553 264 77 77

WEB: www.kucukdahileranaokulu.com

Benzer Yazılar
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Anaokulumuz Yeni eğitim öğretim dönemine kurban bayramı için verilen aradan sonra 19 Eylül 2016 günü pazartesi günü başlayacaktır. Kayıtlarımız devam etmektedir. Sınıflarımızın kontenjanları dolmak üzeredir acele edin....
YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. ADAPLAR SİYER ARAPÇA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZME AT BİNME SOSYAL ETKİNLİKLER FAALİYETLER...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com