27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

istanbuldaki anaokulları – yaşam çiçekleri anaokulu

7 sene önce admin tarafından yazıldı, 16.151 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

YAŞAM ÇİÇEKLERİ ANAOKULU

’KOŞULSUZ SEVGİYLE GELECEĞE’’

Her çocuğun, potansiyelinin en üst düzeyine kadar gelişmesi temel bir insan hakkıdır.

Yaşam Çiçekleri Anaokulu Ataşehir de bizler, Çocukların güçlü yönlerine odaklanarak kendi potansiyellerini en üst seviyeye getirebilmesi için ‘ Koşulsuz Sevgi ’ ile çalışıyoruz. İyi İnsan olma düşüncesini çocuklarımıza kazandırmayı görev ediniyoruz. Destekleyici ortamları çocuklarla paylaşarak yavrularımızı anne sıcaklığında yetişkinlerle birlikte olmalarını sağlıyoruz.

Yaşam Çiçekleri Anaokulu Ataşehir de, tüm Dünyada olumlu sonuçları ile tanınan High-Scope Okul Öncesi Eğitim Programı, uzman eğitim kadrosu ve gerekli donanımları sağlanarak uygulanmaktadır.  T.C. Milli Eğitim Bakanlığının Okul Öncesi Müfredatı ile uyumlu sürdürülen program ile öğrencilerimiz kendi öz değerlerine sahip olarak yetişmektedir.

Yaşam Çiçekleri Anaokulu nda  Native Speaker Öğretmen eşliğinde Tell Me More ile her gün İngilizce eğitimi, İkinci Yabancı Dil olarak İspanyolca eğitimi verilmektedir.

Çocuklarımız Yaratıcı Drama, Müzik-Orff, Modern Dans, Halk Oyunları, Satranç, Beden Perküsyonu branş derslerinin yanında Taichi ve Yoga ile kendilerini keşfediyorlar.

Rehberlik birimimizin her ay düzenleyeceği Anne-Baba okulları ile Velilerimiz Çocuk Eğitimi ile ilgili farkındalıklarını geliştiriyorlar.

Yaşam Çiçekleri Anaokulunda çocuklarımızı ‘’ Koşulsuz Sevgiyle ’’ eğitmek, birlikte keşfedip, beraber eğlenmek için bir çok yetişkin bekliyor……

Neden Biz?

Yaşam Çiçekleri Anaokulunda biz Çocukların güçlü yönlerine odaklanarak kendi potansiyellerini en üst seviyeye getirebilmesi için ‘Koşulsuz Sevgi’ ile çalışıyoruz. İyi İnsan olma düşüncesini çocuklarımıza kazandırmayı görev ediniyoruz. Destekleyici ortamları çocuklarla paylaşarak yavrularımızı anne sıcaklığında yetişkinlerle birlikte olmalarını sağlıyoruz.

VİZYONUMUZ

Erken çocukluk eğitiminin evrensel amaçları çerçevesinde, güvenli ve sevgi dolu bir eğitim ortamında  çocuklarımızın gelişimsel özelliklerini, gereksinimlerini ve bireysel farklılıklarını göz önüne alarak, kendi potansiyellerini gerçekleştirebilecekleri; İyi insan olmayı benimseyen, yaşayarak-etkin öğrenen, geleceğin düşünen, araştıran ve öğrenmeyi öğrenen aydınlık yüzlerini yetiştirmektir.

MİSYONUMUZ

Çağdaş eğitimin değerleri ışığında,Atatürk İlkeleri doğrultusunda, deneyimli ve sevecen kadrosuyla,  yaşayarak öğrenme felsefesinden hareketle , alanındaki yenilikleri eğitim ortamına taşımak;  yaratıcı, özgüveni yüksek, eleştirel düşünme becerilerine,  sorumluluk bilincine ve toplumsal değerlere sahip  bireyler için ailelerin de katılımının sağlandığı gelişimsel eğitim programları uygulamaktır.

İngilizce

Tam zamanlı olarak okulumuzda bulunan Native Speaker Öğretmen ve Tell Me More Eğitim Programı ile her gün İngilizce ve İspanyolca Düşünmek, hatırlamak, kavramak, dikkatini yöneltmek, algılamak vb. tüm zihinsel faaliyetlerde Dil vardır. Dil ve zihin birbirine paralel gelişmektedir. Bu nedenle çocuğun dil gelişimi onun tüm zihinsel gelişimini desteklemektedir.
Buradan hareketle denilebilir ki, iki farklı dil, iki farklı düşünme biçimini geliştirir, çocuk farklı kültürleri tanımanın sosyal avantajlarını kullanır.

Bununla birlikte erken yaşta öğrenilen yabancı dil çocuğun matematik, anadili ve sosyal bilgiler alanlarında daha yetkin hissederek, başarılı olmalarını sağlar.

Erken yaşta yabancı dil öğrenen çocuk çevresindeki olayları algılamada daha üst düzey başarı gösterir. Eğitimimiz içerisinde yer alan yabancı diller İngilizce ve İspanyolca’dır. Programımızda bu diller, günlük yaşantının bir parçası olarak ele alınmaktadır. Çocuklarımız tıpkı anadilimiz gibi, İngilizce ve İspanyolca’yı da yaşayarak öğrenmektedirler.

Sınıf içerisinde ders mantığında değil, okulun her alanında yapılan İngilizce ve İspanyolca dersleri ile çocuklarımız oynayarak, eğlenerek doğalarına uygun şekilde yabancı dil ile karşılaşmaktadırlar.

Yaşamda Sanat Eğitimi

Yaşamda çocuklara sanatsal bir bakış açısı kazandırmak, yaratıcılığı ve estetik duyarlığı geliştirmek ve kendi duygularını ifade etmeyi öğretmek amacıyla:

-Her ay bir sanatçıyı tanıma,
-Sanat dallarıyla ilgili sergiler, Müze gezileri,
-Branş derslerimizde Sanatsal çalışmalar yapılır.

Yaratıcı Drama

Çocukları yaratıcılığa götüren en etkin ve eğlenceli yöntemlerden birisi Yaratıcı Drama etkinliğidir. Doğaçlamanın esas alındığı derslerde çocuklar;  kararlar veriyor ve sorunlarına çözüyorlar.  Herhangi bir şablona bağlı kalmadan Metin olmadan kendileri yaratıyorlar. Kendi gücünü kullanma ve sorumluluk alma şansı yakalıyorlar. Anlama-Dinleme becerilerini geliştiriyorlar. Grup içinde bireysel özelliklerini keşfediyorlar. En güzel tarafı da eğlenirken öğreniyorlar.

Yaşam Çiçekleri Anaokulunda, Çocukların Öğrenmeye dair doğdukları anda başlayan aşklarını geliştirmek, yaratıcı ve inisiyatif kullanan bireyler olarak, hayata hazırlanmaları amaçlanmaktadır.

Yaratıcı Drama Çocuğa Hangi nitelikleri kazandırabilir?

* Yaratıcı kişilik geliştirme,
* Kendini ifade etme becerisi,
* Empati becerisi geliştirme,
* Öğrenmekten zevk alma,
* Kendine güven ve Saygı,
* Kendisiyle ve başkalarıyla barışık olma,
* Duygusal rahatlama,
* Dikkatini yoğunlaştırma becerisi,
* Kendi ilgi ve yeteneklerini keşfetme,
* Problem çözebilme,
* Arkadaşlarının hakkına saygı gösterme,
* Bağımsız karar verebilme,
* Hoşgörü sahibi olma,
* Neden-sonuç ilişkisi kurabilme,
* Enerjisini doğru kullanma

 

İletişim

Atatürk Mahallesi,Vatan caddesi,No:24 (Sait Cordan İlköğretim Okulunun üst sokağı)
Ataşehir – İstanbulsevda@yasamcicekleri.com

Telefon: 0216 455 72 70

Faks: 0216 455 99 72

Mobil: 0546 458 73 76

Yaşam Çiçekleri Anaokulu Ataşehir

Benzer Yazılar
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Anaokulumuz Yeni eğitim öğretim dönemine kurban bayramı için verilen aradan sonra 19 Eylül 2016 günü pazartesi günü başlayacaktır. Kayıtlarımız devam etmektedir. Sınıflarımızın kontenjanları dolmak üzeredir acele edin....
YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. ADAPLAR SİYER ARAPÇA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM YÜZME AT BİNME SOSYAL ETKİNLİKLER FAALİYETLER...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com