27 Haziran 2015 Ehliyet Sınavı Soru ve Cevapları, Sınav Sonuçları
EHLİYET SINAVI 27.06.2015 2015 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarından üçüncüsü 27 Haziran 2015 Cumartesi günü yapılacak. 27 Haziran Ehliyet sınavı cumartesi günü 11:00 da başlayacak ve 1 saa...
Eşinin vasiyeti üzerine anaokulu yaptıracak
Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini yerine getirmek isteyen 82 yaşındaki Gülsüm Şimşek, Kepez ilçesine anaokulu yaptırma kararı aldı. Yaklaşık 2 yıl önce kaybettiği eşinin vasiyetini y...
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor
Toplumda değeri artan anaokulları kalitesini arıyor Toplumda değeri artan anaokulları... - BERLİN (CİHAN)- Bundan tam 175 sene evvel ilk defa Almanya’da kurulan anaokullarının sayısında patlama ...

öğretmen atamaları 40 bin öğretmen 10 Eylül’de atanacak

6 sene önce admin tarafından yazıldı, 593 kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.
MEB, ilk atama yoluyla 40 bin kadrolu öğretmen atamasını 10 Eylül’de yapacak.

 

(MEB), 40 bin kadrolu  öğretmen atamasını 10 Eylül 2012 tarihinde yapacak. Başvurular 3-9 Eylül  tarihleri arasında alınacak.

MEB’den yapılan açıklamada, bakanlığı bağlı resmi eğitim kurumlarının  öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere ”ilk atama” yoluyla 40 bin kadrolu  öğretmen ataması yapılacağı anımsatıldı.
Buna ilişkin ”2012-2 Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Kılavuzu”nun  http://www.meb.gov.tr adresinden kamuoyuna duyurulacağı belirtilerek,  başvuruların 3-9 Eylül tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacağı  bildirildi.
Atamaların 10 Eylül tarihinde bilgisayar ortamında gerçekleştirileceği,  atanan öğretmenlerin 11 Eylül tarihinden itibaren göreve başlayacakları  duyuruldu.
Açıklamaya göre, adaylar, tebligatı takiben Öğretmen Yetiştirme ve  Geliştirme Genel Müdürlüğünce 12-16 Eylül 2012 tarihleri arasında uyum eğitimine  alınacak.
Alan değişikliği yapılacak
Açıklamada ayrıca, mezuniyetleri itibarıyla, ”sınıf öğretmenliği”  alanından başka alanlara geçmek isteyenler başta olmak üzere il genelinde ihtiyaç  duyulan alanlara alan değişikliği yapılacağı belirtildi.
Buna ilişkin ”2012 Yılı Alan Değişikliği Kılavuzu”nun ise  http://www.meb.gov.tr adresinde kamuoyuna duyurulacağı bildirildi. Bu başvurular,  10-13 Eylül tarihleri arasında alınacak, atamalar ise 14 Eylül tarihinde  yapılacak. Atananlar, yeni görevlerine 17 Eylül tarihinden itibaren başlayacak.
Özür durumuna bağlı yer değiştirmeler
Açıklamada, 10 Mart 2012 tarihinde yapılan fen liseleri, sosyal bilimler  liseleri, güzel sanatlar ve spor liseleri ile Her Türdeki Anadolu Liseleri  Öğretmenlerini Seçme Sınavı’nda başarılı olanların atamalarının, önümüzdeki  aylarda yapılacak olan eğitim kurumlarının norm güncelleme işlemleri  tamamlandıktan sonra gerçekleştirileceği duyuruldu.
Buna ilişkin kılavuzun http://www.meb.gov.tr  adresinde kamuoyuna  duyurulacağı ifade edildi.
Eş durumu atamalarında, eşlerden herhangi birinin ataması norm açığı  bulunmaması nedeniyle yapılamamış ise atanan eşin ilişik kesmemiş olması kaydıyla  bir dilekçe ile başvurması gerektiği belirtilerek, il milli eğitim müdürlüğünce  bakanlığa bildirilmesi durumunda iptal işlemin gerçekleştirileceği açıklandı.
Açıklamada, ”Zorunlu yer değiştirmeye tabi olan kamu personelinin  öğretmen olan eşlerinin, 2012 yılı yaz dönemi özür durumuna bağlı yer  değiştirmeler kapsamında ataması yapılamayanların durumu bakanlığımızca  değerlendirilmekte olup, konuya ilişkin çalışmalar kamuoyu ile ayrıca  paylaşılacaktır” ifadesine yer verildi.
Benzer Yazılar
     2016 - 2017 yılı Yen'i eğitim öğretim döneminde tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Rabbim tüm öğrenci ve velilerimizin yardımcısı olsun, hepsini ülkesine, vatanına, milletine, anne ve babasına hayırlı evlat eylesin.       2016-2017 eğitim...
Öğrencilerinin gelişimine önemli katkı sağlayan Öğretmen Ayça Mercan; anaokulu seçiminde ilk olarak okulun hangi resmi kuruma bağlı olduğuna bakılması gerektiğini belirtti. Mercan’a göre sonrasında ise okulun mutfak ve tuvalet temizliğine dikkat edil...
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca hazırlanan, “Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri ile Özel Çocuk Kulüplerinin Kuruluş ve İşleyiş Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”, Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanarak...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitedeki hiçbir materyal izinsiz kopyalanamaz / paylaşılamaz. www.nurtopuanaokulu.com